Резултати от 1 до 15 от общо 15

Съвет за хладилник с фризер Бош АЕГ или Сименс

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    26
    #1

    Съвет за хладилник с фризер Бош АЕГ или Сименс

    Моля за съвет . Досега съм се спрял на модела Bosch KGE39AI40 SmartCool





    но е с автоматично размразяване няма но фрост доколкото разбрах . Има ли сериозен минус тази липса и има ли модел с но фрост . Заслужава ли си да се търси с но фрост и без това цената е висока . 1500 лв средно . Какъв е компресора .И къде се произвежда


  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #2

    Отговор: Съвет за хладилник с фризер Бош АЕГ или Сименс

    Това е най-доброто предлагано от БОШ,минимален годишен разход на ел.енергия-150кв/ч!....Тази серия се прави в Турция и Испания,но завода при съседите е може би най модерния в Европа,т.е нека Произведено в Турция не те притеснява!Смарт кол е много близо до Ноу фрост,но се избягва възможното засушаване,намален е шума и според мен е по удачен вариант!А, и най важното-закарай булята да го одобри,че жените са много капризни на тази тема!......Успех!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    26
    #3

    Отговор: Съвет за хладилник с фризер Бош АЕГ или Сименс

    Почти съм готов за този модел . Не разбрах дали е тих . Имам впечатление от Snaige . С Данфос компресор . Просто не можеш да разбереш кога работи. Булята е майка ми . Решенията вземам за модела а тя си иска хладилника. До радиатор да стои е една от възможностите дали да я избегна . Още веднъж благодаря за бързия отговор ще се радвам и на други мнения но почти съм за този модел . Шума е важен при работа как е .Компресора какъв модел е .Т.е турски ли е или какъв

  5. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #4

    Отговор: Съвет за хладилник с фризер Бош АЕГ или Сименс

    Недей го слага в близост да отоплителен уред-ще намалиш кпд-то му и ще увеличиш разхода на ток.
    Ако ти разрешат,можеш да обърнеш хладилника и да видиш каква марка е компресора,а шума трябва да го има в книжката.

  6. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #5

    Отговор: Съвет за хладилник с фризер Бош АЕГ или Сименс

    Тези твърдо са с шум под 40дб,което си е ОК,а колегата е прав-далече от отоплителни уреди!А дали в конкретния случай ще е тих,зависи и от правилната нивелация,от самия под......

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    26
    #6

    Отговор: Съвет за хладилник с фризер Бош АЕГ или Сименс

    Има ли други марки които някой да предложи

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    80
    #7

    Отговор: Съвет за хладилник с фризер Бош АЕГ или Сименс

    Ето проблемче за NoFrost системите (ако е от тях де) - https://forum.setcombg.com/%D1%85%D0...%8F%D1%82.html

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    26
    #8

    Отговор: Съвет за хладилник с фризер Бош АЕГ или Сименс

    намерих и още предложения
    LG GBB530NSCFE хладилник - LG хладилник
    LG GB-5240AVCZ и линеарния компресор на LG по добър ли е от този на сименс а какъв е никой не гарантира от магазина
    Сименс
    KG36EAI40 Хладилник с фризер- А+++ , инокс-дизайн 60см
    Моля за мнение асовете на тях разчитам
    Този пост е редактиран от dover; 28-09-13 в 21:54.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    26
    #9

    Отговор: Съвет за хладилник с фризер Бош АЕГ или Сименс

    Взех си Бош KGE39AI40 .Утре го включвам ако някой иска резултати може да пише .Хладилник с фризер отдолу (А+++) неръждаема стомана (врата) KGE39AI40

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    26
    #10

    Отговор: Съвет за хладилник с фризер Бош АЕГ или Сименс

    Сега след като взех Бош
    KGE39AI40 Хладилник с фризер отдолу (А+++) неръждаема стомана (врата) KGE39AI40
    имам да кажа следното .
    Първо много съм доволен от абсолютно от всичко като се почне от компресора ембрако бразилски за който чух превъзходни отзиви като се мине през невероятния приятен иноксов дизайн отвън и отделенията за нулева температура и регулируема влажност за плодове отделение за месо изобщо добре направен вътрешен дизайн . Шума от компресора едвам се долавя като нежно шуполене на вода която леко ври. Завършвам с отстъпката която ми направиха за онлайн поръчка по интернет 179лв . Впечатленията ми са направо зашеметяващи . Реших да го взема въпреки негативни изказвания и на Бадр за платките както и на по горните постове за шумене. Засега нямам оплаквания . Ще пиша ако се наложи. За тези които се колебаят бих казал че доставката по интернет беше перфектна . Отворих го още пред входната врата шофьора искаше да се убеди че няма да има проблеми за драскотини и тн по време на транспорта . Нямах упътване на български и единствено ме затрудни обратната сглобка защото стиреопорите не беше лесно да ги сглобя . Добре че имах допълнително въже . Качването беше до трети етаж и беше осъществено без проблеми.Получих на български упътването по електронната поща . Продавача беше любезен да ми прати веднага упътването на български в пдф формат. Нямам думи да се отблагодаря на тази фирма ЕКСПО 2000 перфектни търговци и много добър хладилник .

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    152
    #11

    Отговор: Съвет за хладилник с фризер Бош АЕГ или Сименс

    И аз съм същият Бош KGE39AI40 от 2-3 месеца и съм много доволен.
    С бразилски компресор като твоя и е произведен в турция,
    който се водели някакви шампиони по качество за европа,
    печелят на 2пъти престижни награди за
    безкомпромисно качество.
    "
    Заводът на Бош в Бурса вече е печелил множество награди. Последното забележително отличие е наградата на EFQM. В края на 2008 г., тази награда – най-престижната награда за управление на качеството в Европа – беше присъдена на турския завод. Още по-забележително е,че предприятието вече е печелило това отличие през 2003 г."
    ==>
    Бош в Турция | Бош България


    За KGE39AI40 също е бил победител в някакъв престижен тест:
    Robert Bosch Hausger

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    26
    #12

    Отговор: Съвет за хладилник с фризер Бош АЕГ или Сименс

    Наистина много умувах какво да си избера . Доволен съм от избора и това което чета е много окуражаващо . Работата на хладилника също е без забележки . Първо свали ми се сметката за ток поне с 7 лв месечно още не съм засякъл със абсолютна точност но от 35 лв сметката за този месец е 28 лв . За десет месеца не съм още в състояние да кажа нека изчакаме . Това че спрях бойлера на ток е от значение също защото камината е на водна риза и оттам също има облекчение на сметката . Но много се готви на ток котлони фурна и тн. и затова е трудно да се каже каква е консумацията .Като обобщение хладилника е тих . Благодаря за отзива . Турско може да бъде и качествено . Имах още един уред за вакуум който взех за 170 лв турско производство . Италианския аналог на Техногаз мисля че е италианска или не съм сигурен каква е фирмата искаха 570 лв . Виждате за какво става дума

  16. Fin
    Fin е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Мнения
    10
    #13

    Отговор: Съвет за хладилник с фризер Бош АЕГ или Сименс

    И аз съм се спрял на този модел бош KGE39AI40, но като го видях на място рафтовете ми се сториха тесни. Стените са доста дебели, но това е една от причините да е толкова икономичен.
    До неговидях идентичен модел KGE49AI30. Доста са идентични, но 49ai30 е ширина 70см. и доста повече обем, но е A++ клас. Други разлики, поне по спецификациите няма. И се чудя дали да не взема този с по голям обем, въпреки по-ниския клас, ако като качество ще са еднакви.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2013
    Мнения
    26
    #14

    Отговор: Съвет за хладилник с фризер Бош АЕГ или Сименс

    за kge 49ai 30 годишен разход 256 квтч . С по тесните рафтове се свиква за трима души нормално е . Ако сте повече хора избора е ваш . Фризера е по голям с около 23 л . Признавам че ми се налага да внимавам при подреждането за да пестя повече място във фризера . Но всичко не може да е хубаво Сметките ми за ток са 28 лв а лятото плащах през ваканцията когато ме нямаше и работешеединствено стария хладилник по 30 лв . Ако ти е на сърце по голямото то ще ти върши хубава работа според мен скачай и да му се радваш . Марката е хубава но все пак решавай на собствена отговорност за да си доволен. Така направих и аз и не съжалявам .

  18. Novice
    Тук е от
    Aug 2016
    Мнения
    1
    #15

    Отговор: Съвет за хладилник с фризер Бош АЕГ или Сименс

    Здравей Fin

    Кой от моделите избра?
    Предстои ми закупуване на хладилник и съм се спрял точно на KGE49AI30. Ще съм благодарен, ако има отзиви за него.

    Sent from my LG-H850 using SetCombG Forums mobile app

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. трансформиране фризер в хладилник
    От kearny във форум Хладилна техника
    Отговори: 10
    Последно: 14-06-14, 09:14
  2. Хладилник с долен фризер до 650лв
    От Krys във форум Хладилна техника
    Отговори: 8
    Последно: 22-11-11, 08:59
  3. Хладилник с фризер - Съвет & Препоръка
    От kargona във форум Хладилна техника
    Отговори: 8
    Последно: 28-10-10, 08:03
  4. Теч на вода от хладилник с фризер LG
    От angushev във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 1
    Последно: 28-08-10, 18:20
  5. Преработка на фризер в хладилник ?
    От Lupus във форум Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 10-07-06, 20:50

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе