Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 30
Like Tree1Одобрявам

Проблем Hotpoint Ariston BCB 8020 AA F C

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    87
    #1

    Проблем Hotpoint Ariston BCB 8020 AA F C

    Здравейте,

    имам сериозен проблем с вграден хладилник Hotpoint Ariston BCB 8020 AA F C (купен преди около 1 год.) на който в сряда му се включо аларма, индикатора за внимание светна и дисплея започва да показва минус 16. След около час алармата се изключи и пак след около час се включи отново. Отново включената аларма се изключи след около час и така изкара до следващата вечер, когато всичко се повтори. През цялото време хладилника изстудяваше и замразяваше нормално.
    В петък се обадих на сервиза, тъй като е в гаранция. Техника дойде примери температурата, после го изключи и включи директно от бушона в таблото и си замина.
    След това започнаха неволните.
    Алармата отново се включи, но вече спря да изстудява. Обадих се на техника отново и той ми каза, че въздуха не циркулира добре около хладилника и е прегрял. Да го изключа за два часа за да се размрази и истини, хладилника не е заскрежен и е с автоматично размразяване. Изключих го и го включих след 2 часа, но нещата не се промениха, хладилника се чуваше да работи, но не изстудяваше никъде.
    Пак го изключих този път за цялата събота. Преди 12ч го включих, алармата се активизира и не спря да пиши повече от 2ч, докато не я изключих ръчно . През това време температурата на дисплея показваше + 24. След като изключих алармата, на дисплея се показа минус 16, но до сутринта нищо не се замрази. Дори водата.
    Опитах се да променя температурата от панела нищо не се получава.
    В момента хладилника се чува да работи, но температурата в него е висока.
    Даже мисля, че шума, който чувам не е от компресора и, че той въобще не се включва.

    Благодаря на всички които са изчели писанията ми.

    Ще се благодарен на всеки съвет.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #2

    Отговор: Проблем Hotpoint Ariston BCB 8020 AA F C

    В упътването трябва да има описани кодовете за грешки - т.е. ако свети еди-кой си светодиод, направи това или има такъв и такъв проблем.
    Това обикновено е в края на книжката. http://docs.whirlpool.eu/_doc/400011240705BG.pdf

    1. Обади се на националния телефон на сервиза и заяви проблема. https://www.hotpoint.bg/Serviz-i-poddr-zhka
    Така също и че е идвал "техник" за диагностициране на повредата. Би трябвало посещението да е отразено в базата данни при тях, както и да е откъснат отрязък от твоята гаранционна карта на уреда.
    2. Изключи хладилника от неговия управляващ панел по начина, който е посочен в инструкцията за употрвба. След това от контакта, а не от предпазителя.
    Надявам се не сте направили грешката да свържете уреда директно към захранване?
    3.Изчакайте поне 2 часа.
    4.Включете хладилника в обратен ред - щепсел, фризер, хладилна част.
    За всеки случай не задавайте минимални стойности на температурата в отделенията. Примерно -12 и +6 съответно.
    След около 1-2 минути би трябвало да се чуе работата на компресора.
    По възможност не отваряйте хладилника поне 2 часа. За това време би трябвало да охлади, ако "магията" е подействала.
    Ако не тръгне - само сервиз.- т.1

    Успех!

    п.с. Не искам да коментирам сервизния "техник"!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    87
    #3

    Отговор: Проблем Hotpoint Ariston BCB 8020 AA F C

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    В упътването трябва да има описани кодовете за грешки - т.е. ако свети еди-кой си светодиод, направи това или има такъв и такъв проблем.
    Това обикновено е в края на книжката. http://docs.whirlpool.eu/_doc/400011240705BG.pdf
    Благодаря за отговора ти.
    Направих това, което каза въпреки, че го правих вече. Сега чакам двата часа.
    Предполагам, че след това пак ще писне и ще мига температурата.

    Проверих веднага какво значи това:

    Червената светлина светва (без примигване), издава се звуков сигнал и дисплеятза температура на отделението на фризера мига.

    Аларма за температурата на отделението на фризераАлармата за температура за отделението на фризера показва, че температурата в отделението не еоптимална. Това може да се случи: при първо използване, след размразяване и/или почистване, ако въвфризера е поставено голямо количество храна или когато вратата на фризера не е затворена както трябва.

    Натиснете бутона „Спиране на алармата“ за кратко, за да изключите звуковия сигнал. Червената светлина се изключваавтоматично при достигане на оптимални температурни условия. Свържете се с оторизиран център за техническапомощ, ако сигналът за тревога за температура в отделението на фризера остане включен

    Това е обяснението.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #4

    Отговор: Проблем Hotpoint Ariston BCB 8020 AA F C

    Следи за шум от работата на компресора.
    Алармата за висока температура ще остане активна до достигане на зададената или поне докато датчика не определи, че е достигната.
    Вземи някакви спиртни термометри и ги сложи в хладилната и фризерната част. На око и опипом няма да разбереш нищо. За хладилника става и стаен.

    Ако когато е задействана алармата (16 ако не греша) рязко е паднала околната температура, то имаш пропуск в системата. Без посещение на сервиз няма да се получи ремонта. Така, че имай едно на ум за резервен временен вариант минимум седмица. Да не напиша две.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    87
    #5

    Отговор: Проблем Hotpoint Ariston BCB 8020 AA F C

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Следи за шум от работата на компресора.
    Алармата за висока температура ще остане активна до достигане на зададената или поне докато датчика не определи, че е достигната.
    Вземи някакви спиртни термометри и ги сложи в хладилната и фризерната част. На око и опипом няма да разбереш нищо. За хладилника става и стаен.

    Ако когато е задействана алармата (16 ако не греша) рязко е паднала околната температура, то имаш пропуск в системата. Без посещение на сервиз няма да се получи ремонта. Така, че имай едно на ум за резервен временен вариант минимум седмица. Да не напиша две.
    за съжаление нямам спиртен термометър.

    С двете седмици ще се справя, но с разглабянето на кухнята ще ми бъде кошмар, но ......

    - - - - - - - - - -

    Намерих термометър и пуснах хладилника, така както ми каза.
    Алармата се включи след около 2-3 мин, но не съм го отварял да я изключвам или проверявам.
    Ще чакам поне 2 часа, макар че всичко индикира, че няма промяна.
    От хладилника се чува лек шум, не е като от компресора според мен.

    Що се отнася до техника, той се появи след като се обадих на националния сервиз.
    Така, че предполагам, че утре пак ще пратят него.
    Този пост е редактиран от brankod; 21-07-19 в 14:15.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #6

    Отговор: Проблем Hotpoint Ariston BCB 8020 AA F C

    Моят съвет е сам да си разглобиш шкафа. да не направят някоя друга поразия.
    При стартирането на компресора трябва да се чува и движението на хладилния агент. като клокочене/ теч на вода. Освен това би трябвало да има клапан, който превключва между охлаждащите кръгое - фризер и хладилник. С предимство е фризера. Звукът е подобен на превключване на реле.
    Ако има пробив в системата и е изпуснал хладилният агент, аз на твое място бих настоявал за смяна на уреда. Но все пак всичко зависи от гаранционните условие, техника и сервиза.
    Успех!

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    87
    #7

    Отговор: Проблем Hotpoint Ariston BCB 8020 AA F C

    Движение на хладилния агент не се чува.
    А превключване на реле се чува на 2-3 пъти, но след това нищо. След около час пак се чува, но пак без успех.

    След малко ще им се обадя, да видя кога ще дойдат и след това ще заема с изваждането на уреда.
    Това много ме притеснява да не го ударя него или шкафа.
    Интересно дали те ще организират транспорт или трябва аз да мисля за това.

    Ще се опитам да настоявам за нов уред. Все пак е с 5 години гаранция, а това е първата.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #8

    Отговор: Проблем Hotpoint Ariston BCB 8020 AA F C

    Прочети си гаранционните условия.
    По принцип би трябвало от сервиза да вземат уреда.
    Опаковай го с картон и PVC кухненско фолио, ако не пазиш оригиналната опаковка.Подложи стиропор под уреда.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    87
    #9

    Отговор: Проблем Hotpoint Ariston BCB 8020 AA F C

    ОК. Мерси за съветите.
    Сега го измъкнахме.
    Пробвах пак да го включа, но нищо.

    Техника каза, че ще дойде в сряда и според него е от компресора.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #10

    Отговор: Проблем Hotpoint Ariston BCB 8020 AA F C

    Не се мъчи повече. Нямаш достатъчно хладилен агент.
    Имаш сериозен пробив в истемата, за да изтече толкова бързо R600a.
    Огледай внимателно задната част на уреда за следи от утечка и пробив.
    Обърнал ли си внимание дали не се е подувала задната стена в хладилното отделение, след като изключи компресора?

    А 'техника" - той си знае!
    И да не "забрави" да вземе отрязъците от Гар. карта за двете посещения! На двата като причина трябва да пише едно и също като повреда.
    При трета еднаква причина /повреда - направо нов хладилник ти се полага по ЗЗП.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    87
    #11

    Отговор: Проблем Hotpoint Ariston BCB 8020 AA F C

    Добре. Ще го имам предвид.
    Компресора е горещ.
    Стената не е подута. Къде е отишъл този хладилен агент?

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #12

    Отговор: Проблем Hotpoint Ariston BCB 8020 AA F C

    В атмосферата, защото е по-лек от въздуха, който го замества в системата.
    Това съм го играл вече и благодарения на разясненията на колегата badr знам доста неща по въпроса.
    Може да е от заварка някъде, окисление на изпарител в хладилника или кондензера (решетката на гърба), връзките м/у тях и т.н. Ако е извън корпуса е лесно, но ако е вътре се копае изолацията и се сменя. Я с оригинал, а със самоделка. Но вече, както се сещаш термоизолацията не е толкова плътна и се повишават термозагубите. Оттам - нарастват разходите за електричество и по-бързо се износва компресора. Просто защото работи по-дълго за достигане на температурата.
    Затова по-добре нов уред, ако пробивът е вътрешен.

    Щом е горещ компресора, значи работи. При липса на достатъчно хладилен агент работи постоянно, но не се охлажда и се износва по-бързо.
    Има вероятност и да има фабричен дефект в компресора. Но за 1 година работа последният трябва да е правен в някой гараж. Не, че Mitsubishi Heavy и Gree не са имали такива проблеми на климатици, но все пак...
    Каква марка и модел е компресора, че на всяка партида, независимо от марката на уреда слагат каквото имат на склад?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    87
    #13

    Отговор: Проблем Hotpoint Ariston BCB 8020 AA F C

    Компресора е ACC HXK95AA
    Техника ще дойде днес следобед

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,235
    #14

    Отговор: Проблем Hotpoint Ariston BCB 8020 AA F C

    Малко инфо за компресора:
    https://forum.setcombg.com/ремонт-и-...c-hxk95aa.html
    http://www.wanbao-acc.it/media/1103/...5aa_b_rev1.pdf
    Може техникът да се окаже прав, но мен лично ме съмнява за толкова малко работни часове. Въпреки, че всичко е възможно в България.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    87
    #15

    Отговор: Проблем Hotpoint Ariston BCB 8020 AA F C

    Техника дойде. Сряза две тръбички, които са свързани към компресора. Пробва ги за газ и каза трябва да го закараме в сервиза, но утре.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем с дисплей на пералня Hotpoint Ariston ARXD 109
    От Katalina във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 06-11-17, 09:00
  2. Проблем с уплътнение на фурна Hotpoint - Ariston
    От kojcho във форум Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 06-10-16, 22:17
  3. Хладилник Ariston Hotpoint 4DX/HA - дъмп
    От tlt във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 3
    Последно: 14-05-13, 21:03
  4. Проблем с нова пералня/сушилня Hotpoint Ariston...
    От Wish_Master във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 30-05-11, 15:02
  5. Търся мнения за HOTPOINT-ARISTON MTM 0811 F/0812 F
    От Kinescopa във форум Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 17-05-11, 18:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе