Резултати от 1 до 4 от общо 4
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By kokovox

2021 - Избор на двукрил хладилник (side by side)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Варна
    Мнения
    101
    #1

    2021 - Избор на двукрил хладилник (side by side)

    Здравейте,
    Не съм много наясно с плюсовете и минусите на тия хладилници, затова пиша тук. Всякаква информация и препоръки ще са ми полезни.

    Ето и нещата, на които държа:

    * Най-важното - да е здрав и надежден! Да не ми създава ядове! Съответно съм готов да платя за желаното качество. Насочете ме към някоя марка/модел. Гледам, че някои марки дават 10 години гаранция на компресора, но май повече ме притеснява електрониката му.

    * No-Frost система, но това май всички го имат.

    * да е с добро и функционално разпределение на пространството. Сякаш не искам такъв, с врата във вратата, защото ми се струва, че няма да събира нищо. Много са им плитки/ниски рафтовете (поне на тези, които гледах по магазините)

    * ледогенератор с трошачка за лед - задължително! Много обичам Мохито

    Какво мислите относно връзването към ВиК? Ще е доста далеч от водопровода и не знам доколко е удачно да прекарвам тръбичка през каналите на первазите, особено ако не се огъва достатъчно и ако трябва да слагам колена на всеки ъгъл. Риска от течове става голям. Освен това не знам дали си заслужава да давам толкова много пари за филтри. Не пием много студена вода дори през лятото, така че количеството студена вода в резервоара вероятно няма да ми е проблем, освен може би когато имаме гости. Доливането от кана Aквафор надявам се няма да е толкова досадно, че да си заслужава риска да купя такъв, който се връзва към водопровода.

    Като разглеждахме по магазините с жена ми, май най ни допаднаха моделите на Самсунг. Много странно обаче, модела с резервоар и по-лош дизайн беше с 500лв по-скъп от този, който хем е по-стилен, хем се връзва към ВиК и идва с филтър, тръбичка и фитинги подарък. Може би уловката е, че искат да те накарат да избереш него, за да може после да печелят от консумативи. Чух, че не е проблем и да се ползват и не-оригинални филтри, които стрували по 30-40 лв.

    Споделяйте всякакви мнения и препоръки!

    Sent from my SM-N970F using Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,225
    #2

    Отговор: 2021 - Избор на двукрил хладилник (side by side)

    Искаш несъвместими неща. Най-малко надежните (както и енетгонеефективни) са хладилниците side by side. Обикновено първото нещо което се скапва е ледогенератора. Статистически най-надеждни са хладилниците с Горна камера и без ледогенератор.
    Статистически също lg правят по-здрави хладилници от Самсунг.
    Ако искаш качество вземи скъп Либхер правен в Германия.
    Gena_bs одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #3

    Отговор: 2021 - Избор на двукрил хладилник (side by side)

    https://www.pazaruvaj.com/hladilnici...fp-p562224489/
    Поне е с 5г. пълна гаранция.
    Или някое ЛГ.
    Ама този ледогенератор, че и с трошачка ми е много съмнителен колко ще издържи.

  5. PSL
    PSL е офлайн
    Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    346
    #4

    Отговор: 2021 - Избор на двукрил хладилник (side by side)

    Купи си ледогенератор, не обвързвай хладилника с мохито-то. То всеки обича нещо. Сега вече сериозно - Като обикалях за хладилник, видях SBS с много полезна екстра, механизъм под вратата за отваряне. Предотвратява, злобното дете да затвори доброто дете в хладилника. Нещо като Каин и Авел, в хладилен вариант. Мисля, че бе този - LG GSJ760WBXV. Много красив. SBS непременно вързан за H2О - то, гледам си от тук, водата е - ролингстонс.
    Този пост е редактиран от PSL; 05-11-21 в 01:37. Причина: формула за вода

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. избор на хладилник с 2 врати тип,,SIDE BY SIDE ''
    От ala-bala във форум Хладилна техника
    Отговори: 21
    Последно: 13-09-17, 10:28
  2. Хладилник Daewoo FRS-U20DAI side by side с no frost система не работи хладилната част
    От rossenboy във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 4
    Последно: 25-11-15, 09:29
  3. Отговори: 3
    Последно: 02-08-12, 22:54
  4. Отговори: 2
    Последно: 16-07-10, 19:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе