Резултати от 1 до 5 от общо 5

Лещен и Ковачевица

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #1

    Лещен и Ковачевица

    на 22 май тази година бях до село Лещен и до село Ковачевица.За съжаление само за 1 ден.Обещах си да отида отново.Много ми харесаха ребърцата на скара в кръчмата в центъра на село Лещен(вижда се на снимките -последата с червената лада).Десерта от цедено кисело мляко с боровинки в глинено гърнене също ми хареса(другите си поръчаха други десерти и само гледаха и се облизваха ), е някой опитаха да видят какво е.Цените за мое учудвахе бяха нормални, дори по евтини отколкото в моя град. ребърца 4.60 лева, цедено кисело мляко със сладко от боровинки в гърненце-2.30лева. бирата и тя не беше скъпа 1.80лева.Предполагам, че пролет и есен ще е като в приказка...То не че през май месец не беше...

    ето линкове
    Село Лещен http://www.nasamnatam.com/patepis/Ma...shten-112.html


    село Ковачевица:1.http://kovachevica.com/bg/History/

    2.http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%...B8%D1%86%D0%B0


    По пътя от Гоце Делчев се минава през някакъв цигански катун(махала) и след него(4-5 км.) по пътя е село Лещен.Кръчмата е на центъра.след Лещен се продължава 7-8 км минава се през едно село и след него е Ковачевица.Задължително си носете ФОТОАПАРАТ.Балкана и местността са страхотни -невероятна красота и хармония.Действа доста добре на стреса.Обещах си да се върна и да преспя в някой от хотелите в Ковачевица.

    П.П. Отидете ли до тези села(резервати) ще си зададете въпроси и ще направите равносметка на живота си досега.Мисля, че разбрах защо там имаше постоянно живеещи хора изоставили големия град...

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #2

    Re:Лещен и Ковачевица

    Мм, хубав район, но най-хубавото му е долу, под него. А именно - горещите гьолчета в Огняново. Не се ли топна?

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #3

    Re:Лещен и Ковачевица

    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Мм, хубав район, но най-хубавото му е долу, под него. А именно - горещите гьолчета в Огняново. Не се ли топна?
    Къде го това Огняново?

    Нямаше как, бях без бански, избягал от лекциите на семинара (за един ден от Банско, семинара беше 3 дни) с още 4-ма съучастници/чки и на практика дори когато тръгвахме не знаехме дали съществува такова нещо като село Лещен.Дори започна след 40-тия километър да ни яде съмнението дали не са ни метнали за съществуването на село Лещен.Стреляхме напосоки, ако уцелим, но накрая всички останахме доволни.

    П.П. Топих се в хотела.АВидях го на картата къде е това Огняново.БЛАГОДАРЯ за инфото.Ще го има предвид следващия път, когато ходя натам и отида до Лещен и Ковачевица.Ще се топна и на изворите в Огняново.Благодаря.

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #4

    Re:Лещен и Ковачевица

    Минаваш през него - на 3-4км от Лещен е - селото преди циганския катун ако катунът е все още там.

  6. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #5

    Re:Лещен и Ковачевица

    ... Мдаа, катуна си е там и му казват "Кремиковци". Добре е да отидете да видите и новия проект "Омая" който е към границата с Гърция на КПП Илинден. Преди него пътя има отбивка...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе