Резултати от 1 до 15 от общо 15

Китен - чудесно място за почивка въпреки чалгарията

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #1

    Китен - чудесно място за почивка въпреки чалгарията

    Реших да опиша накратко защо Китен продължава да е едно от любимите ми места за лятна почивка - прочетете статията:

    На море в Китен - плаж, ресторанти, барове



    За заведенията, направил съм три отделни материалчета:

    1. Добри плажни барове в Китен


    2. Къде да обядваме вкусно, евтино и близо до плажа в Китен?


    3. Добри ресторанти за вечеря в Китен


    Надявам се да ви е полезна.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #2

    Отговор: Китен - чудесно място за почивка въпреки чалгарията

    Крис евала - зариби ме! Фен съм на дивото - тип сървайвър... Дилемата ми де ще почивам в БГ това лято май се реши!

  4. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #3

    Отговор: Китен - чудесно място за почивка въпреки чалгарията

    Еее, диво не е точното определение за която и да е част на Китен...
    Диво - на Шабла, Шкорпиловци, Крапец.
    Това е приятен за мен начин на почивка - хубав плаж, относително празен, но с барове през 100 метра, ебати дивото

  5. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #4

    Отговор: Китен - чудесно място за почивка въпреки чалгарията

    Ами то на Шкорпиловци не е диво - ходя редовно и миналия уйкенд бях по плажа... Бая народ и там вече ;(
    Иначе имах предвид ненаселено на плажа по скоро... То диво не може се намери!

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2013
    Мнения
    52
    #5

    Китен - чудесно място за почивка въпреки чалгарията

    За Китен не мисля че е диво, но критериите на всеки за диво са различни.
    За мен най близкия див плаж до Варна се намира до село Близнаци.
    Между Долен и Горен Близнак в най ниското хващаш по черно на изток. След 3-4 километра пътя влиза в гора хващаш на ляво по баира нагоре, още 2 километра в гората вече по изровените коловози и стигаш точно на селския плаж паркинга, после пак на ляво подминаваш към рибарската хижа, спускаш отгоре до първа тераса, паркираш и си на плажа след 5 мин пеш по пътечката.
    В най населените месеци има 1-2 коли дневно и то предимно харпунджии а не почиващи. Много каменисто но за плажуване е добре, красотата е голяма. Стига се и пеш по брега за 1 час от Камчия или 1,5 часа от Паша Дере.
    Автомобила трябва да е по висок или по прежален.

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,300
    #6

    Отговор: Китен - чудесно място за почивка въпреки чалгарията

    M-м-м-м ...

    Харесва ми, освен това там имам познат с едни бунгала.

    Може би следващата година.

    Но ще използвам "пътеводителя" ...

    Хареса ми...

  8.  
     
  9. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #7

    Отговор: Китен - чудесно място за почивка въпреки чалгарията

    @Крис, на северния плаж дали знаеш някое местенце за обядване с вкусна храна? Двете заведения, които си посочил са на южния плаж.
    За първата почивка през месец Юни съм направил резервация в хотел на северния плаж и би било чудесно някой ако знае място, където да се обядва на плажа.
    И в този Beer House има ли големи широкоекранни ТВ, че от 10.06 започва Европейското по футбол и някъде трябва да се гледат мачовете?

  10. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #8

    Отговор: Китен - чудесно място за почивка въпреки чалгарията

    Имаше една бирария Патая навремето - готвени ястия, супи. Вкусна и евтина храна.
    От ресторантите, комплекс Фея ми се върти в главата, за хубава храна.

  11. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #9

    Отговор: Китен - чудесно място за почивка въпреки чалгарията

    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията
    @Крис, на северния плаж дали знаеш някое местенце за обядване с вкусна храна? Двете заведения, които си посочил са на южния плаж.
    За първата почивка през месец Юни съм направил резервация в хотел на северния плаж и би било чудесно някой ако знае място, където да се обядва на плажа.
    И в този Beer House има ли големи широкоекранни ТВ, че от 10.06 започва Европейското по футбол и някъде трябва да се гледат мачовете?
    Оле... не мога да помогна.
    Избягвам северния плаж. Много е красив, но пренаселен и чалгавизиран до припадък...
    Затова винаги съм бягал към спокойствието на южния в часттта му с къмпинга, че и той е същата блъсканица в частта му пред градчето.

  12. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #10

    Отговор: Китен - чудесно място за почивка въпреки чалгарията

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil Виж публикацията
    Имаше една бирария Патая навремето - готвени ястия, супи. Вкусна и евтина храна.
    От ресторантите, комплекс Фея ми се върти в главата, за хубава храна.
    Изброените на северния плаж ли са?

  13. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #11

    Отговор: Китен - чудесно място за почивка въпреки чалгарията

    Цитат Първоначално публикувано от gnf Виж публикацията
    Изброените на северния плаж ли са?
    За Патая беше на плажа, доколкото си спомням, отдавна беше. Може и да го няма вече. Феята е хотел с ресторант на няколко минути от плажа.
    Аз лично повече няма да стъпя на Китен, защото чалгазирането ми идва в повече.

  14.  
     
  15. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #12

    Отговор: Китен - чудесно място за почивка въпреки чалгарията

    Цитат Първоначално публикувано от Momchil Виж публикацията
    За Патая беше на плажа, доколкото си спомням, отдавна беше. Може и да го няма вече. Феята е хотел с ресторант на няколко минути от плажа.
    Аз лично повече няма да стъпя на Китен, защото чалгазирането ми идва в повече.
    Всъщност, това е целта на темата - как да изкараш добре в Китен без да имаш досег с чалгата.
    Ако търсиш чалга - ще я намериш и в Созопол.
    Ако искаш да избягаш от нея - можеш да го направиш и в Китен. Всичко зависи от теб, а не от мястото или всевишния

  16. Banned
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,430
    #13

    Отговор: Китен - чудесно място за почивка въпреки чалгарията

    Сори, не съм почитател на дивото. Не и когато ходя на море.

    Иначе си прав, чалга има и на Созопол, но там можеш да избягаш от нея.

    На Китен и на Приморско, не можеш.

  17. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #14

    Отговор: Китен - чудесно място за почивка въпреки чалгарията

    ми ела те в БУРГАС,ИМА ОТ ВСИЧКО-селения,адидас,батки,чалгария до шия.......язък за хубавия град дет беше

  18. gnf
    gnf е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    3,093
    #15

    Отговор: Китен - чудесно място за почивка въпреки чалгарията

    След 8 дена в Китен прекарани буквално на Северния плаж Атлиман в хотел "Принцес Резиденс" (с много учтив, усмихнат и гостоприемен персонал) искам да опровергая мненията тука в темата, че там кънти до откат чалгата. За целия ми престой не чух нито една поп-фолк песен или мазни кючеци, докато плажувах (дори напротив през целия ден се пускаха актуалните денс хитове с умерени/приятни децибели от околните заведения) или вечерях в ресторанта на хотела, който между другото има прекрасна гледка към залеза...

    Единствените чалга ритми се чуваха късно вечерта/през нощта от дискотеката, която е на 100м. в страни от хотела, но при затворена врата към терасата на стаята почти нищо не се чуваше. Това го споделям за хората, които не обичат тази музика.
    На самия плаж има достатъчно много заведения (в едното скарата е на дървени въглища и всичко е много вкусно и се приготвя след вземане на поръчката), където може да се хапне или пийне на съвсем нормални цени за български черноморски курорт. В едно от тях (Лагуна) ако си вземеш наливна бира за плажа в пластмасова чаша тя се таксува със 70ст. повече, заради самата чаша, която в съседното магазинче се продава за 10ст. Явно имат доста крива политика на ценообразуването, но там постоянно беше безлюдно, а в съседното заведение (със скарата на дървени въглища) масите се запълваха бързо по обяд и не само. В непосредствена близост до тях има и мини маркетчета, откъдето всеки може да си купи на по-евтини цени безалкохолни/вода/бира/сладолед/ядки и подобни неща консумирани в големи количества на плажа препичайки се на жаркото слънце. Няма как да не споделя за една малка пицарийка (за нея се грижат двама възрастни лелка и чичко, но май имат голям опит в приготвянето на вкусни пици ) с много, много вкусни пици, които се правят и продават само, след като я поръчаш. Няма ги предварително изпечените пици по витрините, обичайни за всички други пицарии, които съм виждал.
    А самия плаж в самото начало към средата на месец Юни е доста спокойно, а за водата нямам думи топла е, плитко е и е, като килим без никакви вълни, подходящо за семейства с малки деца . Със сигурност ще повторя при първа възможност, защото си заслужава!
    Този пост е редактиран от gnf; 18-06-16 в 23:22.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Три задачи за почивка
    От ql^2/8 във форум Логически задачи
    Отговори: 9
    Последно: 05-03-15, 17:14
  2. Отговори: 17
    Последно: 28-12-14, 18:04
  3. Отговори: 0
    Последно: 17-10-10, 13:19
  4. Ето и моята почивка
    От Mr.TECHNO във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 1
    Последно: 29-05-08, 00:13
  5. На екскурзия / почивка в ЕС
    От roumen68 във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 40
    Последно: 12-02-07, 17:43

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе