Резултати от 1 до 9 от общо 9
Like Tree4Одобрявам
  • 2 Post By kod
  • 2 Post By kod

Кипър - слънчева държава, приветливи хора

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #1

    Кипър - слънчева държава, приветливи хора

    От месец се каня да ви покажа Кипър в няколко снимки.
    Бях семейно на море в края на май - очарован съм.

    Хубава държава с хубави хора, храна, хотели и плажове...

    Албум с 45 снимки, които ще ви накарат да заобичате Кипър

    blue1 и Aleksandars харесват това.

  2.  
     
  3. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #2

    Отговор: Кипър - слънчева държава, приветливи хора

    svetlio1 и Ивайло Костов харесват това.

  4. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,189
    #3

    Отговор: Кипър - слънчева държава, приветливи хора

    Хи-хи,
    столовете са рапрани,
    хи-хи,
    и моите на балкона са скъсани, дори повече от тия на снимките.

    А иначе за Кипър:
    Преди 15-тина години живях на аванта две седмици в къщата на много заможен човек и през тези две седмици споделях неговия начин на живот.
    Още първите минути бях в абсолютен шок - от летището в Ларнака с шофьор с BMW X5 (предполагам, че беше X5, тогава не ги познавах моделите на BMW), после около 80 км магистрала без нито една дупка (сега и в България е така, но тогава какво беше с тукашните магистрали, ужас).
    После стигнахме до огромната къща, като от входната врата с размери 3х3метра от полирано масивно дърво излезе негърка да вземе куфарите и чантите (!). Впоследствие се оказа, че тази негърка е случайност, че е негърка, можеше и да не е непременно негърка, но аз вече бях напълно зашеметен. А още какво ме чакаше нататък !!! За интериора в къщата, няма да разказвам, сами ще се сетите след като кажа, че в градината към къщата имаше басейн и тенис корт, а на малък пристан на растояние 500м имаше "паркирали" яхти, една от които беше на собственика на тази къща.
    През тези две седмици, по накакво странно стечение на обстоятелствата влязох за малко в още две къщи на други местни заможни хора, където също "ядох и пих на корем". И в тези други две къщи видях абсолютно същия разкош.
    И не бяха само тия три лъскави къщи. Колите по улиците - всичките нови, Къщите в града в който бях - красиви и поддържани отвън. На крайбрежната улица - палми. Всичко навсякъде беше красиво и добре подредено, нещо не можеше да срещнеш никъде в България по онова време (2000-2001г)
    И после когато се върнах в България, бях направо болен в продължение на месец - докато се адаптирам обратно към местния ми мизерен живот беше доста трудно.
    Пет години по-късно, в полите на Витоша видях отвътре няколко лъскави къщи достойни за сравнение с тези които видях в Кипър, но някак си не бяха чак толкова "мащабни и грандиозни".

    ПП.
    Следващите години от 2001 докъм 2004 съм ходил в Кипър всяка година за по няколко дни и винаги изпитвах страхотен кеф от климата, гледките, красотата на сградите, повечето облицовани външно с някакви жълто-кафяви камъни.
    След което имаше пауза и отидох чак през Април-2007. Тоя път нещата ми изглеждаха различно. В София вече имаше доста нови коли, нови сгради с изцяло алуминиево стъклени фасади и други дребни градски придобивки, подсказващи, че нещо се променя тук. А в Кипър видях упадък - неподдържани градини и градска растителност, неподдържани външно къщи и хотели с паднали мазилки и облицовки. Обяснението тогава беше, че още не могат да се отърсят от шоковото поскъпване на цените при присъединяването им към ЕС през 2005 (може и да бъркам точната година). Ние тъкмо се бяхме присъединили и аз се изкефих на летището как минах "напряко, без да се редя на опашки". А пък разни видимо заможни рускоговорящи украинци и руснаци със сходна външност със златни синджири на врата и позлатени манекенки под ръка трябваше чинно да изчакат на опашката за съответните процедури за не ЕС-граждани.
    Този пост е редактиран от MitkoS; 18-07-16 в 19:32.

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #4

    Отговор: Кипър - слънчева държава, приветливи хора

    Това щях да кажа - към днешна дата не видях особен лукс в Кипър.
    Всичко е чисто, хората са хем приветливи, хем работливи.
    Но лукс... не.
    Хотелите са прилични, но неособено атрактивни - на нашето черноморие има значително по-луксозни.

    Кипър ми допадна като съчетание - от плажове, природа, хора, обслужване, храна и всичко на умерени цени.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #5

    Отговор: Кипър - слънчева държава, приветливи хора

    Ами, нормално. В Кипър и в Гърция туризма е основно семеен бизнес. Е има и луксозни места, но няма начин там да влезеш в 4 или 5 звезден хотел срещу 100-120лв, че и ол-инклузив. Такива аномалии има само по Черно море.

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #6

    Отговор: Кипър - слънчева държава, приветливи хора

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Ами, нормално. В Кипър и в Гърция туризма е основно семеен бизнес. Е има и луксозни места, но няма начин там да влезеш в 4 или 5 звезден хотел срещу 100-120лв, че и ол-инклузив. Такива аномалии има само по Черно море.
    Хотели като Адамс Бийч са далеч от семеен бизнес за мен. Което не му пречи с 5-те си звезди да изглежда силно безинтересен спрямо наши 5-звездни хотели.
    Аномалиите ги има на много места по света, далеч не само на Черно море. В това число, ако това за теб е аномалия, има ги и в обсъждания Кипър.

    А дали това е аномалия или да ми оферират стая в 4-звезден хотел във Венеция за 1200 евро на вечер... въпрос на гледна точка...

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #7

    Отговор: Кипър - слънчева държава, приветливи хора

    Никъде не съм казвал, че този хотел е семеен бизнес, което не променя факта че основно туризма там е такъв бизнес.
    Пазара е свободен - всеки може да оферира каквото е решил. Аз говорех за типични правила и взаимоотношения на този пазар, а изключения винаги могат да се намерят.
    Този пост е редактиран от tony34al; 19-07-16 в 22:15.

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    1
    #8

    Отговор: Кипър - слънчева държава, приветливи хора

    От доста време искам да си направим една семейна екскурзия до теза прекрасна дестинация, а и сега като разгледах снимките...страхотно!
    Имам много въпроси, но ще започна с може би най-важните...
    С какво мога да летя до там ?
    Има ли някаква допълнителна информация за интересните места, които може да посетим?
    Ще съм благодарен някой да ме насочи...
    Благодаря!

  11. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #9

    Отговор: Кипър - слънчева държава, приветливи хора

    Интересно, няма стрийт вю. Някой знае ли причината.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 04-11-10, 07:59
  2. Филм за мафията, която си има държава
    От stekyman във форум Коментирай новина
    Отговори: 12
    Последно: 14-01-09, 08:34
  3. У нас мафията си има държава
    От Lupus във форум Коментирай новина
    Отговори: 1
    Последно: 02-07-05, 10:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе