Резултати от 1 до 7 от общо 7

Уникредит Булбанк

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #1

    Уникредит Булбанк

    Днес трябваше да пратя някаква сума на щерката в Сф.
    Банката работи в събота от 10 до 14 часа.
    Взеха ми париците, но..............дъщерята казва - няма ги още!
    Погледнах вносната блежка и се изумих - прекрасно алиби си имам за понеделник (31.10.2011)- бил съм в банката!!!
    http://vgindev.hit.bg/UNIcredit_bank_prevod.jpg
    Днес е все още събота де - нямаме си избран президент дори!

    //закрих личните данни, но ясно се вижда датата, дори и на печата.......

    Паричките ми ще отлежават без лихва два дни в банката - ами ако бяха милиони?? Ами милиони клиенти??
    Всяка събота и неделя банката разполага с безлихвен заем от балъците като мен!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #2

    Re:Уникредит Булбанк

    Не са ти виновни Булбанк. Всички разплащания между търговските банки се извършват чрез системата на Банксервиз само в работни дни, като преводите стават три пъти на ден - в 10ч, 13,30ч и 16ч. Ето два документа:
    http://www.bsbg.net/show_page.aspx?k...4&prKey=pr_faq
    http://www.bsbg.net/uploads/document...e01539df76.pdf
    Но темата ти е интересна по друга причина - как да разполагаме с пари брой по всяко време на денонощието за екстрени случаи, без да прибягваме до услугите на приятели или заложни къщи. Едно такова решение са кредитните карти. при тях обаче когато теглиш от АТМ терминал лихвата е солена. Друго решение е карта "Транскарт". С нея можеш да правиш на кредит три неща - да плащаш сметки в определени ресторанти и магазини, да зареждаш бензин от "Петрол" и да теглиш пари в брой до определена сума от някои банкомати или направо от каса на някоя бензиностанция на "Петрол". С една дума и месеци можеш да изкараш "на кредит". Имам златна карта на "Транскарт" (8000лв лимит) от създаването на системата и няколко пъти ме е спасявала в критични ситуации.

  4. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #3

    Re:Уникредит Булбанк

    Не лихвата @Лупус - таксата теглене в брой е това което ти взимат, средно 10-14лв на 400лв изтеглени (ОББ 12.50)
    Лихвите са според договорения лимит и условия.
    Не знам тия от Булбанк, но ако внасяш в брой на касата на коя да е банка в сметка на същата банка, сумата се заверява в сметката на момента независимо от града ( Бисера тук не играе ) тоест @Wise има право да ручи ако дъщеря му има сметка Булбанк и той в офис на Булбанк е внесъл на каса парите.

  5. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #4

    Re:Уникредит Булбанк

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    Не лихвата @Лупус - таксата теглене в брой е това което ти взимат, средно 10-14лв на 400лв изтеглени (ОББ 12.50)
    Лихвите са според договорения лимит и условия.
    Не знам тия от Булбанк, но ако внасяш в брой на касата на коя да е банка в сметка на същата банка, сумата се заверява в сметката на момента независимо от града ( Бисера тук не играе ) тоест @Wise има право да ручи ако дъщеря му има сметка Булбанк и той в офис на Булбанк е внесъл на каса парите.
    Естествено, че ходих в офиса им, дори там е открита сметката на дъщерята.
    Че то с пощенски запис щеше по-бързо да стане............
    Интересно какво става ако изтегля някаква сума от сметката си в 10 часа петък и я внеса в 9 часа понеделник.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Re:Уникредит Булбанк

    Цитат Първоначално публикувано от Tommorow
    Не лихвата @Лупус - таксата теглене в брой е това което ти взимат, средно 10-14лв на 400лв изтеглени (ОББ 12.50)
    Лихвите са според договорения лимит и условия.
    Не знам тия от Булбанк, но ако внасяш в брой на касата на коя да е банка в сметка на същата банка, сумата се заверява в сметката на момента независимо от града ( Бисера тук не играе ) тоест @Wise има право да ручи ако дъщеря му има сметка Булбанк и той в офис на Булбанк е внесъл на каса парите.
    Нещо май си говорим за различни неща.
    За таксата (а не лихвата) си прав - лапсус....
    Колкото до превода в една и съща банка - ако внасяш на каса по дадена сметка е едно (тя се заверява веднага), ако превеждаш по друга сметка в същия клон даже или изпращаш пари в друг клон, действието се извършва в посочените часове за превод на Банксервиз. Това е проверявано многократно.

  7. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #6

    Re:Уникредит Булбанк

    Хубу де...@Wise показва вносна бележка в полза на дъщеря си ( внасянето винаги е на каса ), което ще рече "заверка на момента" на всичко отгоре сметката е в същия клон - прав е да недоволства. Обаче има друго, банките обикновенно работят на петдневна, Булбанк вероятно са решили да обслужват клиенти в събота разтоварвайки идващия понеделник и да парафират транзакциите с понеделнишна дата. Няма лошо, но най-малкото трябва да предупреждават хората за това и да знаят, че макар приети платежните и сумите в брой ще се отразят едва в понеделник сутринта. Изобщо хомосексуализма процъфтява прекрасно по нашите ширини....

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Wise
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3,124
    #7

    Re:Уникредит Булбанк

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Колкото до превода в една и съща банка - ако внасяш на каса по дадена сметка е едно (тя се заверява веднага)
    Ами нали това правя - внасям на каса по сметка в същия клон - парите ги вземат веднага, а сметката се заверява след 2 дни.
    Поне да беше в 00 часа или нещо подобно, а то - в 10.20.
    С количка ли ги карат до трезора си??
    Как компютъра ми прие касовата операция на момента, а сметката ще се завери след 2 дни?
    //Аз отдавна престанах да ги смятам за коректна банка, ама това ме ядоса много!

    //добавено - това не е ли издаване на документ с невярно съдържание?? Не е ли противозаконно??

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Уникредит Булбанк клон Слатина
    От myrshavija във форум Черен списък
    Отговори: 14
    Последно: 29-10-08, 20:01

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе