Резултати от 1 до 9 от общо 9

Малко мнение към перална машина ELECTROLUX EWF-12670W

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    7
    #1

    Малко мнение към перална машина ELECTROLUX EWF-12670W

    Здравейте!
    Преди има-няма три месеца си закупихме въпросната пералня ELECTROLUX EWF-12670W и искам да споделя само разочарованието от нейната работа (все още си работи де ). Въпроса е, че е адски шумна и при центрофуга тресе. Когато помпата за водата тръгне, от самите вибрации започва да резонира цялата пералня и без да преувеличавам ви казвам, че тя е два пъти по-шумна от старата ни Перла 05, която е на 20 години и нормално работеща, просто решихме да я сменим. Сега сме сложили малка гумичка долу между вратичката за помпата и самия й капак, така поутихна малко, но абсолютно не смятам, че това е нормално за една чисто нова пералня с цена 649 лева. Когато тръгва центрофугата прави сумати намествания и при едното завърта за съвсем малко с по-бързи обороти, за да изхвърли грубо по-голямото количество вода и именно при това завъртане се разтриса здраво цялата пералня, почти колкото старата Перла 05. По време на самата центрофуга пералнята вибрира осезаемо, тоест може с просто око да се види как се клати, т.е. тресе наляво-надясно. Вибрациите се усещат дори на пода в цялата стая, не знам дали е нормално за една нова пералня, все пак не е от най-ниските класове по 400 лева, а преди да сложим гореспоменатата гумичка, щом тръгнеше помпата целия апартамент се огласяше от вибрациите на корпуса. Отворих задния капак дори, защото мислех, че помпата не е сложена на тампони, но тя си има тампони и то много стабилни и въпреки това придава на корпуса неимоверно големи вибрации и шум. Също така и пише, че има "автоматично дозиране" (ектрата е опомената само в брошурата на Технополис, не и в упътването към самата пералня) и мислех, че тегли прането и налива вода според количеството пране, но такова нещо няма. Някой по-запознат би ли ми обяснил какво е това "автоматично дозиране" или просто имат предвид, че всяка програма си налива точно определено количество вода според перилния цикъл за програмата?
    Пералнята е закупена от Технополис, при цена, както казах 649лв. , сега я виждам в Техномаркет за 600 лева, а при покупка онлайн е само 569, тоест почти 100 лева по-малко само за 3 месеца.
    Ами, това е, едно потребителско мнение за един продукт, успех с новите покупки!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #2

    Re:Малко мнение към перална машина ELECTROLUX EWF-12670W

    Ако купуваш техника с идеята че ще струва пак толкова след време си се объркал.

  4. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    7
    #3

    Re:Малко мнение към перална машина ELECTROLUX EWF-12670W

    Разбира се, че с времето нещата поевтиняват и аз подкрепям това нещо с две ръце. Няма и как да бъде по друг начин предвид ред фактори. Именно спадането на цените при техниката, а и при много други услуги и продукти е нещо, от което потребителите само могат да спечелят. Аз самия също изчаквам понякога една стока да падне малко и тогава си я купувам. С твърдението ми за цента искам единствено да вметна по-скоро, че срива в цената е голям и много бърз, което в някаква степен (не изцяло естествено) може да говори и за качеството на продукта.
    Поздрави на всички!

  5. Banned
    Тук е от
    Jan 2006
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    423
    #4

    Re:Малко мнение към перална машина ELECTROLUX EWF-12670W

    Цитат Първоначално публикувано от Niki85el
    Здравейте!
    Преди има-няма три месеца си закупихме въпросната пералня ELECTROLUX EWF-12670W и искам да споделя само разочарованието от нейната работа (все още си работи де ). Въпроса е, че е адски шумна и при центрофуга тресе. Когато помпата за водата тръгне, от самите вибрации започва да резонира цялата пералня и без да преувеличавам ви казвам, че тя е два пъти по-шумна от старата ни Перла 05, която е на 20 години и нормално работеща, просто решихме да я сменим. Сега сме сложили малка гумичка долу между вратичката за помпата и самия й капак, така поутихна малко, но абсолютно не смятам, че това е нормално за една чисто нова пералня с цена 649 лева. Когато тръгва центрофугата прави сумати намествания и при едното завърта за съвсем малко с по-бързи обороти, за да изхвърли грубо по-голямото количество вода и именно при това завъртане се разтриса здраво цялата пералня, почти колкото старата Перла 05. По време на самата центрофуга пералнята вибрира осезаемо, тоест може с просто око да се види как се клати, т.е. тресе наляво-надясно. Вибрациите се усещат дори на пода в цялата стая, не знам дали е нормално за една нова пералня, все пак не е от най-ниските класове по 400 лева, а преди да сложим гореспоменатата гумичка, щом тръгнеше помпата целия апартамент се огласяше от вибрациите на корпуса. Отворих задния капак дори, защото мислех, че помпата не е сложена на тампони, но тя си има тампони и то много стабилни и въпреки това придава на корпуса неимоверно големи вибрации и шум. Също така и пише, че има "автоматично дозиране" (ектрата е опомената само в брошурата на Технополис, не и в упътването към самата пералня) и мислех, че тегли прането и налива вода според количеството пране, но такова нещо няма. Някой по-запознат би ли ми обяснил какво е това "автоматично дозиране" или просто имат предвид, че всяка програма си налива точно определено количество вода според перилния цикъл за програмата?
    Пералнята е закупена от Технополис, при цена, както казах 649лв. , сега я виждам в Техномаркет за 600 лева, а при покупка онлайн е само 569, тоест почти 100 лева по-малко само за 3 месеца.
    Ами, това е, едно потребителско мнение за един продукт, успех с новите покупки!


    Ами и аз се набутах колега , с 10479 модела на електролукс , вибрира по същия начин помпата й , иначе ми харесва като изключим този недостатък , купих я с надеждата че все пак е реномирана марка под крилото на АЕГ ама не е точно така дефакто за съжаление.




  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    7
    #5

    Re:Малко мнение към перална машина ELECTROLUX EWF-12670W

    Сега като се вгледах малко повече в перилния цикъл видях, че има все пак някакво дозиране. Преди малко приключих едно пране, тъй като бяха малко дрехи, от функцията "Time manager" зададох по-леко замърсени дрехи, от където сваля и времето и забелязах, че накрая пералнята приключи с използвани около 40 литра вода (наблюдения над водомера ). Не е зле като за 6кг пералня (незаредана напълно разбира се). Преди на по-големи времена, когато я задавах удряше максималното според описанието си- 62 литра вода (зависи и от програмата).
    Ехх, ако и не тресеше и шумеше толкова .
    И ние я купихме с идеята, че Eлектролукс е реномирана марка и че има нещо общо с AEG, но явно нещата не са толкова цветущи... Чудно ми е от тези вибрации, кога ще спече платката, която май е твърдо закрепена към корпуса...

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    49
    #6

    Re:Малко мнение към перална машина ELECTROLUX EWF-12670W

    отдавна не е писано в темата,но аз ше се изкажа.малко тъпо звучи...но свали ли транспортните планки,може да са и само болтове.и второ нивелирай пералнята добре

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Oct 2009
    Мнения
    7
    #7

    Re:Малко мнение към перална машина ELECTROLUX EWF-12670W

    Транспортните планки са свалени . Проблема идва може би, защото не е добре нивелирина- малко е килната надясно. Но няма и как да се нивелира, как ли не я мъчихме, не става- само задните два крака са на резба и могат да се регулират, докато предните са твърдо закрепени. За да обера това леко накланяне надясно ми трябва регулаж и над предните крака, но такъв няма за съжаление, много странно... С подлагане на планки не става, опитвал съм, а и изрично пише в описанието, че е забранено- цялата пералня става супер нестабилна при центруфуга.

  10. Senior Member Аватара на badr
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    2,746
    #8

    Re:Малко мнение към перална машина ELECTROLUX EWF-12670W

    Цитат Първоначално публикувано от Niki85el
    Транспортните планки са свалени . Проблема идва може би, защото не е добре нивелирина- малко е килната надясно. Но няма и как да се нивелира, как ли не я мъчихме, не става- само задните два крака са на резба и могат да се регулират, докато предните са твърдо закрепени. За да обера това леко накланяне надясно ми трябва регулаж и над предните крака, но такъв няма за съжаление, много странно... С подлагане на планки не става, опитвал съм, а и изрично пише в описанието, че е забранено- цялата пералня става супер нестабилна при центруфуга.
    Нивелирай пералнята.Може да подлагаш гума под краката.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    33
    #9

    Re:Малко мнение към перална машина ELECTROLUX EWF-12670W

    транспортните болтове свалили ли сте?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Продавам части от перална машина ''Indesit''
    От Todorov_V във форум Продава
    Отговори: 1
    Последно: 24-02-14, 15:06
  2. Перална машина SIWAMAT PLUS 3301
    От Силвия Овчарова във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 0
    Последно: 30-05-13, 18:36
  3. Мнение ELECTROLUX ERB-34233W
    От sandosan във форум Хладилна техника
    Отговори: 2
    Последно: 25-05-11, 22:33
  4. Питане за "гума" на нова перална машина Zanussi
    От phristov във форум Ремонт и сервиз - Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 08-12-10, 13:44
  5. Отговори: 7
    Последно: 02-09-09, 13:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе