Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Варненската Interbild ми дръпнаха телефонен тормоз 2 месеца+ рекет

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #1

    Варненската Interbild ми дръпнаха телефонен тормоз 2 месеца+ рекет

    Със сигурност и аз съм за , но ето как протекоха нещата. Наложи ми се да премина към друга телекомуникационна компания. Отивам аз края на декември месец м.г. в офиса им и искам да се откажа от пакета им 3в1, договорът ми с тях е изтекъл. Бил станал безсрочен и трябвало да платя за още един месец като преизвестие, т.е. и за януари. Като добро момче си платих и си помислих, че това е края. Госпожицата ми каза февруари да върна кутийките им и готово. Хубаво, ама захвана големия кочан и не отидох да им ги върна. Януари ми се звъни дали не искам да се възползвам от услугите им пак. Отказах. Февруари ми се звъни, че не съм платил нет, телефон, кабел. Казвам им, че тези услуги трябва да ги няма още от края на януари. Поискаха да им занеса молба, че съм се отказал. Питам ги как да им покажа такава, като никой не ми е казвал, че трябва да пиша нещо собственоръчно и бях приел всичко на доверие. Все пак бях си платил за още един месец, бях им показал личната си карта- това бе важното за тях, взеха си парите, още ли искат ??? Оу даааа. Казах й, че съм платил един месец допълнително и повече и стотинка не давам.Телефонистката ми пожела приятен ден и толкова, нищо друго. Много наивно си помислих, че нещата са приключили. Средата на февруари ми се звъни на мобилния, не ща ли да подпиша договор с тях наново. Пак им казвам, че неща. После края на февруари пак по мобилния, трябвало да плащам, щели да ми спрат всичко, обяснявам, че всичко трябва да е спряно вече. Отново никой не ме просветлява в ситуацията. И днес направо ми казват че им дължа такси за два месеца. Полудях. Едва тогава ми се каза, че съм им държал оборудването и затова не ме били отписали. Отивам в офиса им с кутийките, как не извих врата на някое от момичетата там, не знам. Видях това, на което си показвах личната карта и ми каза да платя "предизвестяващо" и си викам наум" Ха! Ела ,ми ! ", а на глас " Точно с вас говорихме и ...." , а тя " Не ви помня, гледам в компютъра, тогава не съм била аз тук " . Да бе, ама мъж ще запомни единствената русокоска и синеочка в целия офис, отделно, че с другите от офиса не съм контактувал, нито изобщо съм влизал там през годината. Описах и точно какво се е случило тогава, когато се отказвах и как тя се е допитала до друга колежка, с голяма точност и тя си затрая, което не ми помогна. Поисках да говоря с някой по-висш. Друга госпожица от съседното бюро ме пое, отвори си лаптопа, мига, мига " Телефон - две такси; интернет до 7 февруари и си изтеглил 9 GB, кабелна- устройството е в теб, значи си го ползвал. " Опитах се да оспоря но нямах шанс. Как така хем съм ползвал стационар, хем ме търсят само по мобилния ?! Ами така, от януари съм към др. оператор, но мацката ми твърди че имала доказателства, че съм ползвал всичко. ?!?! Както и да е попитах колко още искат за да ме оставят намира. Платих, поисках документ, който да показва, че не им дължа нищо и нямам вече нищо общо с тях. В гнева си съм забравил да взема дистанционното. Момичето учтиво ме уведоми, че докато не върна и него ще продължават да ми начисляват такси. Попитах ги защо, щом са толкова важни тези кутийки, не дойдат да си ги вземат, гениалния отговор беше " Ами не можем насила да си вземем техниката"

    Долно изнудване си беше всичко това. Тези хора ми образуваха сериозни нерви. Може ли с такава наглост да си отикват услугите. И изобщо защо трябва човек да плаща за нещо, което не ползва и не иска да ползва, не го оведомяват навреме за усложненията, начисляват си таксички и го поставят пред свършен факт. . Имах намерение след време пак да им бъда клиент, обаче след тази случка - никога ! Изроди !

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    191
    #2

    Re:Варненската Interbild ми дръпнаха телефонен тормоз 2 месеца+ рекет

    Поне повече хора да прочетат горното и да имат едно на ум... Браво за рекламата , ще знам за във бъдеще ... мерси

  4. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #3

    Re:Варненската Interbild ми дръпнаха телефонен тормоз 2 месеца+ рекет

    Тия още ли същяствуват...иначе грешката до някъде е и твоя. Да беше върнал всичко в срок и да беше поискал документ.

  5. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #4

    Re:Варненската Interbild ми дръпнаха телефонен тормоз 2 месеца+ рекет

    Искаше се само да ме уведомят по телефона, че ако не ги върна ще ме натоварят със сметки, а не да ми ги пишат на гърба тихомълком и след 2 месеца да ме нахлузят със сметки. По техните обяснения изобщо не било отбелязано, че съм искал да се откажа, в същото време ме зарибяват по телефона пак да съм станел клиент. Просто много мътна история, с толкова много неточности и изцяло за моя сметка.

  6. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #5

    Re:Варненската Interbild ми дръпнаха телефонен тормоз 2 месеца+ рекет

    Казано е kalcheff1 - ПИШИ!
    Дума в дело не влиза, не можеш да си я сложиш в папка!
    За това да ти е за урок - нещата се правят в писмена форма, в два екземпляра и с входящ номер!
    Те и тоалетната хартия за това я правят двупластова - да можеш да си сложиш един екземпляр "към дело".
    В интерес на истината - действали са точно по правилата!

  7. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #6

    Re:Варненската Interbild ми дръпнаха телефонен тормоз 2 месеца+ рекет

    Не съм съгласен изобщо. Действали са по чии правила ? Може ли човек да изисква за всяко нещо касов бон, разписка, саморъчно написана декларация, молба и др. неща. Ти така ли правиш ? Тогава да взема да си нося диктофон или камера, още по-хубаво, за да имам още по-добри доказателства. Очевадно е, че всичко е с цел да се издои още малко клиентът, който и без това си отива от тях. За пръв път ми се случва да трябва да пиша молба саморъчно и да не ме отписват само при словестно изразено желание или само подпис под нещо си. За мен това си е чист рекет. Че от начало, вчера твърдяха че им дължа такса и за март !! Как може да ме заплашват през 15 дни, че ще ми спрат услугите и аз да ги окуражавам да го направят и накрая пак да искат пари и да ме водят техен клиент ?!?!
    За мен е пределно ясно какво стана- преди 2 месеца, когато отидох да се отказвам в офиса им, същото момиче, което вчера твърдеше, че не си ме спомня и че го нямало преди, тогава не знаеше къде се намира, т.к. явно беше ново. Каза ми че всичко е наред и съм отписан. След секунда, нейна колежка й напомни, че трябва предизвестие. И т.н., вчерта ми каза, че нищо не било отметнато в компа. Ба си и това ли трябва клиентът да следи. Пълни простотии. Не съм съгласен аз да обирам парсата, заради п@тките от Интербилд. Правилният начин на разрешаване на конфликта според мен е " Добре, господине, има някакво разминаване в системата, молим да ни донесете техниката ( или ще дойде човек да вземеме техниката) " и толкоз. А не да се разсмъдряват нещата. Обещах им че ще споделя с мъзможно повече хора случката, а едната госпожица ми казва да не съм я заплашвал.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Re:Варненската Interbild ми дръпнаха телефонен тормоз 2 месеца+ рекет

    Те по устна уговорка ли ти пуснаха услугата или си подписал договор?

  10. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #8

    Re:Варненската Interbild ми дръпнаха телефонен тормоз 2 месеца+ рекет

    Цитат Първоначално публикувано от kalcheff1
    Тогава да взема да си нося диктофон или камера, още по-хубаво, за да имам още по-добри доказателства.
    И това май не важи в съда може да е монтаж .
    Очевадно е, че всичко е с цел да се издои още малко клиентът, който и без това си отива от тях.
    Тук си напълно прав .
    Правилният начин на разрешаване на конфликта според мен е " Добре, господине, има някакво разминаване в системата, молим да ни донесете техниката ( или ще дойде човек да вземеме техниката) " и толкоз.
    Трябва да дойде техник да си прибере техниката - не всеки е грамотен да я разкачи .

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    54
    #9

    Re:Варненската Interbild ми дръпнаха телефонен тормоз 2 месеца+ рекет

    Цитат Първоначално публикувано от Lupus
    Казано е kalcheff1 - ПИШИ!
    Дума в дело не влиза, не можеш да си я сложиш в папка!
    За това да ти е за урок - нещата се правят в писмена форма, в два екземпляра и с входящ номер!
    Те и тоалетната хартия за това я правят двупластова - да можеш да си сложиш един екземпляр "към дело".
    В интерес на истината - действали са точно по правилата!

    Абе то и да напишеш на хартия пак няма гарнция......Ето един пример, само че с М-Тел: На свако ми майка му почина преди две години.Има мобилен от м-тел.Той отива в офиса и казва че е починала.Те му казват да напише молба и ще му прекратят договора.Той пише ама таксите продължават да му идват (не е голяма-5 лв месечно, ама що да е така).Отива пак в офиса им.....Обяснението:"Ми няма молба от вас, сигурно сме я загубили...." и договора автоматично подновен и човека продължава да плаща вече две години.......Има една хубава българска поговорка:"Дай левче да се закачиш, дай пет да се откачиш".Важи с пълна сила за нашите мобилни оператори.......

  12. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #10

    Re:Варненската Interbild ми дръпнаха телефонен тормоз 2 месеца+ рекет

    Ще се самоцитирам, макар да е нахално:
    "За това да ти е за урок - нещата се правят в писмена форма, в два екземпляра и с входящ номер!"
    Та в такъв случай му показваш твоя екземпляр с входящия номер и му обясняваш да не ползва служебната документация за тоалетна хартия!

  13. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #11

    Re:Варненската Interbild ми дръпнаха телефонен тормоз 2 месеца+ рекет

    Мислех си, че няма да ми се наложи да вляза отново в тази тема. Хо-хо-хо. Днес сутринта ми се звъни, пак от Интербилд. Не съм им бил върнал техниката. ОТНОВО ГО НАПРАВИХА ! Е колко пъти да я връщам . Взех да хриптя по телефона от гняв . След това се изстрелях до офиса им с всичките молби, разписки, листчета, които доказват, че съм им върнал всичко. Мацката ми каза " Всичко е наред, върнали сте ги ". ?!?!! Бучах, обяснявах, че не може да тормозят така хората, че хората си имат работа, ангажименти, свой живот. Това вече за втори път им го обяснявам. Трябва някой да ги следи какво правят тия. Писах и в техния форум, може пък да стигне до шефа им ?! И се чудех дали може да се блогира достъпът до телефона ми, но имат сигурно десет фирмени тел. номера, от които могат да ме потърсят. Вече си мисля да сменя номера на мобилния...
    Поне мааалко спечелиха част от уважението ми - във форума на техния собствен сайт не трият оплакванията на клинтите си от самите тях. Така се успокоих, понеже бях взел да си мисля, че аз нещо си губя разсъдъка.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,611
    #12

    Re:Варненската Interbild ми дръпнаха телефонен тормоз 2 месеца+ рекет

    Да не те е харесала някоя кака в офиса им и за това да те привикват от време на време...

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,261
    #13

    Re:Варненската Interbild ми дръпнаха телефонен тормоз 2 месеца+ рекет

    Аз също им бях клиент, и също искаха да им върна техниката - изсмях им се, защото по договор аз си я плащам. Казах им, че на мене наистина не ми трябва за нищо, но няма да им я дам, защото съм си я платил - нищо не можаха да измислят. В началото се плащаха тези джаджи, не знам сега как е

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    183
    #14

    Re:Варненската Interbild ми дръпнаха телефонен тормоз 2 месеца+ рекет

    kalcheff1 ти незнаеш ли че Интербилд са ТИМ. Докато има балъци, ще има и тарикати

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #15

    Re:Варненската Interbild ми дръпнаха телефонен тормоз 2 месеца+ рекет

    Не е вярно. МСАТ е на ТИМ, а не Интербилд.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Варненската агитка .... Де сте бре?
    От stenly във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 36
    Последно: 02-06-15, 22:37
  2. Отговори: 0
    Последно: 20-08-12, 11:56
  3. Алоооо, варненската агитка ! Де сте ва ?
    От stenly във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 30
    Последно: 19-06-11, 21:28
  4. Сексуален тормоз
    От DPetrov във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 57
    Последно: 02-10-04, 09:52

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе