Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 23 от общо 23
Like Tree4Одобрявам

БУЛСТРАД-застраховане по български

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на avenger
    Тук е от
    Mar 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    759
    #16

    Отговор: БУЛСТРАД-застраховане по български

    Цитат Първоначално публикувано от dimkaraganchev Виж публикацията
    Това с какво опровергава думите ми? Имал си бол пари, дал си.
    Нещо не си ме разбрал правилно-не те опровергавам,а просто искам да ми посочиш негативите от пълното каско на кола над 10 години.И не е до парите.

  2.  
     
  3. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #17

    Отговор: БУЛСТРАД-застраховане по български

    DUNDURMA,
    имаш ли някакви невъзстановени щети, описани в огледа при сключване, които да се дублират със сега увредените детайли?

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #18

    Отговор: БУЛСТРАД-застраховане по български

    1.не са възстановени парите по парктроника
    2.помолих ги за разбивка на щетите по цени,но получих само отговор по алинеи и точки.яд ме е,че поне не казаха-според нас това струва толкова и т.н.
    майната им.........загубиха един клиент,а с моите постове по форумите ще загубят още-така ще им излезе по-скъпо.

  5. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #19

    Отговор: БУЛСТРАД-застраховане по български

    КАСКО-то е като избора на климатик- четеш и разпитваш преди да купиш... Преди да се прочетат всички условия си говорим по принцип (може да имаш клауза за подзастраховане, самоучастие или кой знае какво...).

    Почти сигурно в условията е записано, че обезщетенията се изчисляват по методиката на застрахователя (която обаче не се знае каква е), но на практика обезщетението не трябва да бъде по-малко от това по Наредба 24 ( http://www.fsc.bg/public/upload/file...Naredba_24.pdf ). Ако беше предявил претенцията при застрахователя на виновния водач, щетите щяха да бъдат изчислени точно по тази наредба.

    Без да съм оценител мога да ти направя една бърза сметка:

    Предполагам колата ти попада в клас В (дължина 4.00-4.60 м). Следователно нормовремената за боядисване на броня са 3.3 часа, а на калник- 3.5 часа. Добавяме 20% за перлен цвят и получаваме 10.56 часа труд за боядисване. Със смяната на фара труда става над 11 часа. Минималната разценка е 8 лв./час, т.е. труда е 90-100 лв.

    Цената на боята е около 60 лв./детайл, т.е. още около 120 лв.

    Цената на фара е според зависи, т.е. най-вероятно са ти платили алтернативен фар и са ти сложили овехтяване.

    Общо взето обезщетението на застрахователя ти е достатъчно голямо за да се защити при една жалба от твоя страна. Друг е въпроса, че печели един недоволен клиент, още повече че не ти признават парктрониците (неправилно според мен, щом са описани при сключване)...

  6. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #20

    Отговор: БУЛСТРАД-застраховане по български

    значи тука не говорим изобщо за каско-аз нямам вина щетите трябва да се покрият от гражданската,каква роля играе каското.другото което е,че не си правят труда да ти направят разбивка по плащане на щета т.е. да направят опит за защита на парите ,които ми дават.и когато е правена го и каско фара ми не е чайна таун,а е ХЕЛА...............А БЕ педрази са и толкоз загубиха едни 800-1000лв. на година от мен.

  7. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #21

    Отговор: БУЛСТРАД-застраховане по български

    Като пострадал при ПТП имаш право да предявиш претенция към твоя застраховател по КАСКО (и той впоследствие да предяви регрес към застрахователя по ГО на виновния) или директно да предявиш претенцията си към застрахователя по ГО на виновния. Ти си избрал логично изглеждащия вариант да се обърнеш към твоя застраховател по КАСКО, но в практиката са много случаи когато компания Х плаща по-добро обезщетение по ГО отколкото компания У по КАСКО.

    Затова следващия път разпитай и прочети условията по застраховката преди да избереш застраховател.

    М/у другото към сметките от пост #19 трябва да се добавят ~2 часа за демонтаж/монтаж и 1 ч за тониране на боята, тъй че това си е още $$$.

    Относно фар HELLA струващ около 300-400 лв... едва ли са много застрахователите, които ще платят за нов оригинален фар за МПС на 14 год., но всичко е въпрос на условията на застраховката.

    Ако се чувстваш ощетен можеш да се запознаеш с правилата на застрахователя си относно уреждането на претенции и при липса на разумно решение да се обърнеш за помощ към КФН.

  8.  
     
  9. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #22

    Отговор: БУЛСТРАД-застраховане по български

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    1.не са възстановени парите по парктроника
    Нещо не се разбрахме...

    Когато си сключвал каското ти е направен оглед на колата, с цел установяване на състоянието и описването на щетите, които има по нея.Тези щети условно се наричат "невъзстановени щети" ,не подлежат на обезщетение и ремонтът им е за сметка на застрахования.Фарът е изплатен по цена на някой от основните доставчици на алтернативни китайско-тайландски части - Марти,Интеркар,Бодикар,Тарос и т.н.Тоест цена 63лева ориентировъчно.
    Да знеш, че по принцип имаш неотменното право да се запознаеш с методиката за пресмятане и изплащане на обезщетения на компанията.Ако имаш писмен отказ за това, можеш спокойно да сезираш КФН(а не КЗП или КЗК), като подадеш там една жалба.
    Принципно от цялата сметка ми се губят едни 50-60 лева...имам предвид следното.Боядисването за двата детайла ти е около 170лв,фар - 65 и сваляне-поставяне примерно 0.3ч по 8лв сервизен час и парктроник пак около 60лева.Имаш камера и тониране около 18лв(10+8) или общо всичко 300лева плюс минус 10-ина лева.
    Друго , което ми идва на ум е, да не би да си поставил парктроника впоследствие и да не си го застраховал и затова да се губят 50-60 лева.
    Като оставим настрана емоциите, в общи линии обезщетението по експертна оценка наистина е по ниско от реално необходимото за отремонтирането на автомобила, но затова има други причини, за които не е виновен обикновения потребител на продукта.Не знам дали имаш брокер, което да ти обяснява тези подробности преди сключването на каското, но ако имаш такъв, не е лошо да го поразпиташ и него за обезщетенията и минималните премии, при които можеш да ползваш Доверен сервиз.
    В Опел форума, където също гледам, че си пуснал такава тема,няколко дни преди тебе пък едно момче се оплаква, как не искал да вкарва колата в сервиз и щял сам да си я прави по експертна оценка.Казах му да не прави тая грешка с експертната оценка, но май натам отиват нещата.Той пък го е страх да влезе в сервиз.Няма сгода.
    Пак ти кзавам, имаш право и на копие от Методиката и на копие от калкулацията, по която ще ти се изплати ремонта.Пусни писмена молба в Ликвидационния център в БС и като получиш писмения отказ, с него и в КФН.Това ако искаш да ги съдиш, другия вариант е сменяй компанията и така.Но не мисли че измежду големите компании на пазара, ще получиш нещо по-различно.

    Успех
    Този пост е редактиран от Bivola; 15-08-13 в 20:17.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2013
    Мнения
    45
    #23

    Отговор: БУЛСТРАД-застраховане по български

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията

    Колкото до доверения сервиз - всички застрахователи имат ограничение за възраст на автомобила, съгласно Общите условия.
    Не е точно така.

    В "ОЗК Застраховане" автомобили с годишна премия над 357лв. и без значение на годините имат право на доверен сервиз.

    В още една компания коли които по презумция нямат право на тази опция също могат да се възползват от доверен сервиз.

    А Булстрад са най голямите скапаняци в този бранш.
    Те пържат постоянно и доверените си сервизи.
    Да фалират дано.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. NOKIA N72 НА БЪЛГАРСКИ ?
    От Lubaka във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 28-02-10, 00:40
  2. Firefox 2 на български
    От shutdawn във форум Общ - софтуер
    Отговори: 9
    Последно: 07-03-07, 15:31
  3. url на български
    От ilian66 във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 7
    Последно: 08-06-06, 23:16
  4. Т9 на български за SonyEricsson
    От Бай Миле във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 24-10-05, 00:12
  5. Syberia 2 на български!
    От sclera_bg във форум ИГРИ
    Отговори: 3
    Последно: 09-09-04, 01:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе