Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 26
Like Tree22Одобрявам

Продавач на аудио техника от Горна Оряховица – внимавайте!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #1

    Продавач на аудио техника от Горна Оряховица – внимавайте!

    Преди около 2 години закупих от продавач на аудио техника втора ръка усилвател Optonica SM-3636, който отдавна исках да си взема. Според обявата в OLX всичко на машината беше проверено и не са били правени никакви ремонти. На място ми беше показан усилвателят с отворен капак и се убедих, че нищо не е пипано – само почистено.

    Продавачът има обяви под името V.M.B. и под името юдзъ. Телефонът е един и същ: 0886 740535. Оригиналната обява от OLX вече я няма, но намерих нейно копие в друг сайт.

    Всичко беше наред, усилвателят си свиреше перфектно. Наслаждавах му се допреди 4 дни. След спиране на тока и пускането му, явно с по-голямо напрежение, усилвателят вече не се включва. Започнах с най-елементарната проверка – тази на бушона на захранването.

    Извадих го и останах изумен (вижте първата снимка – направена е веднага след изваждането). Около бушона имаше намотана жичка – очевидно за да го шунтира. Защо ли му е било необходимо да прави такава простотия, запитах се. Че и бушонът не отговаряше на посочената спецификация (вижте втората снимка) – трябва да бъде 2,5A/250V, а този беше 3,15A/250V.

    Купих нови бушони – по 15 стотинки единият – и пробвах да включа усилвателя с надеждата, че не са нанесени дълбоки щети. Нищо... даже и бушонът не влизаше както трябва. Светнах с фенерче вътре в отвора и ми се стори, че виждам нещо, което не трябва да е там. С клечка за зъби за 15 секунди извадих долната метална част от изгорелия оригинален бушон (вижте третата снимка).

    Явно толкова го е мързяло, че е решил просто да сложи какъвто бушон има подръка, но тъй като не е правил контакт (заради останката), е намотал жичката. И усилвателят е проработил. Да, но това си е капан, който все в един момент ще щракне и ще пре*бе клиента, тоест мен.

    С "чиста" съвест този продавач е сътворил тази простотия и ме е излъгал, че всичко е наред.

    И тъй като той постоянно продава аудио техника втора ръка, искам да предупредя потенциалните купувачи: или изобщо не купувайте нищо от него, или не му вярвайте!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #2

    Отговор: Продавач на аудио техника от Горна Оряховица – внимавайте!

    Цитат Първоначално публикувано от cheeseus Виж публикацията
    С "чиста" съвест този продавач е сътворил тази простотия и ме е излъгал, че всичко е наред.
    Но също така е възможно и да не е знаел за простотията. Натоварил е един багажник винтидж-скрап от някой германски битак... Тествал - работи, видимо няма интервенции... Винаги има риск с тази техника, но хубавото е, че е ремонтно-пригодна.
    stenly, Alexi, espace и 2 други харесват това.

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #3

    Отговор: Продавач на аудио техника от Горна Оряховица – внимавайте!

    усилвателя не е нещо особено ,ще си купиш по хубав

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #4

    Отговор: Продавач на аудио техника от Горна Оряховица – внимавайте!

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Но също така е възможно и да не е знаел за простотията. Натоварил е един багажник винтидж-скрап от някой германски битак... Тествал - работи, видимо няма интервенции... Винаги има риск с тази техника, но хубавото е, че е ремонтно-пригодна.
    Това, което установих, напълно отговаря на понятието "побългарявам". Никой на запад не би сътворил подобна простотия. И, както казах, продавачът се кълнеше, че е прегледал всяка част. Усилвателят действително беше почистен добре отвътре, тоест няма никакъв шанс да не е прегледал бушона.

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    усилвателя не е нещо особено ,ще си купиш по хубав
    Благодаря за мнението – не само, че не го споделям, ами и няма никакво място в подобна публикация. Обсъждайте предпочитанията си на друго място. Може би Вие лично нямате нищо против да си губите парите с подобни лица, но аз имам.
    Този пост е редактиран от cheeseus; 29-02-20 в 20:41.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #5

    Отговор: Продавач на аудио техника от Горна Оряховица – внимавайте!

    Такава нагла публикация, атакуваща невинен търговец, не бях срещал още в този форум и учтиво моля отговорните модератори да коригират първия пост. В самия него е описана коректността на търговеца и безумните претенции на неинформиран потребител.
    Предварително благодаря за съдействието на екипа.
    Alexi одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #6

    Отговор: Продавач на аудио техника от Горна Оряховица – внимавайте!

    И аз мисля че това са неоснователни претенции. Няма как да се докаже кой е сътворил това на снимките. Пък и щайгата е работила две години.
    dodo_pv одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #7

    Отговор: Продавач на аудио техника от Горна Оряховица – внимавайте!

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Такава нагла публикация, атакуваща невинен търговец, не бях срещал още в този форум и учтиво моля отговорните модератори да коригират първия пост. В самия него е описана коректността на търговеца и безумните претенции на неинформиран потребител.
    Предварително благодаря за съдействието на екипа.
    "Коректността" на търговеца е само привидна. Както пределно ясно посочих, установих "побългаряването" едва сега, защото е направено на принципа "ако мине" и "ще изкара известно време". Естествено, това отбиване на номера ще остане незабелязано до момента, в който не се наложи защитата да свърши работата си. Ето, наложи се – и се пролича какво е било направено.

    В какво точно се изразява "неинформираността" ми? Просто предупреждавам хората да си имат едно наум.

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    И аз мисля че това са неоснователни претенции. Няма как да се докаже кой е сътворил това на снимките. Пък и щайгата е работила две години.
    Твърдението "няма как да се докаже" важи за огромната част от каквито и да било претенции. Ако имаше как да се докаже каквото и да било за стока втора ръка, нямаше да пиша във форум, а щях да се обърна към държавен орган.

    "Щайгата е работила две години", защото досега не е имало случай на свръхнапрежение в дома ми. Те такива неща се случват сравнително рядко.

  10. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #8

    Отговор: Продавач на аудио техника от Горна Оряховица – внимавайте!

    Цитат Първоначално публикувано от cheeseus Виж публикацията
    "Щайгата е работила две години", защото досега не е имало случай на свръхнапрежение в дома ми. Те такива неща се случват сравнително рядко.
    Как щеше да постъпиш, ако се касаеше за стока закупена от магазин? И какво ти пречи да направиш същото? Смятам, че енергото носи по-голяма вина в конкретня случай.
    Този пост е редактиран от Kasap; 29-02-20 в 20:26.
    estqwerty и dodo_pv харесват това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #9

    Отговор: Продавач на аудио техника от Горна Оряховица – внимавайте!

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Как щеше да постъпиш, ако се касаеше за стока закупена от магазин? И какво ти пречи да направиш същото? Смятам, че енергото носи по-голяма вина в конкретня случай.
    Енергото носи вина за това, че е пуснало свръхнапрежение – напълно съм съгласен. Електроуредите точно затова имат разни защити, за да сработят в такива случаи. Всичките ми останали уреди имат защита. Мислех, че и усилвателят има защита. Но се оказа, че няма. И резултатът е налице – ако имам късмет, ще намеря някой да го ремонтира срещу стотина лева (надявам се), а ако не – няколкостотин лева отиват на вятъра.

    А на първия въпрос: Щях да се обърна към Комисията за защита на потребителя. Знам как се процедира в такива случаи. Във форум и да напиша нещо, ще бъде, след като вече съм предприел съответните административни стъпки.
    Този пост е редактиран от cheeseus; 29-02-20 в 20:39.

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #10

    Отговор: Продавач на аудио техника от Горна Оряховица – внимавайте!

    Сигурен ли си, че усилвателя нямаше да изгори, ако беше с оригинален бушон? Защото аз не съм.
    А енергото освен вина, носи и отговорност... Така че си потърси правата, защото имаш такива!
    Mega и Jack Krauser харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #11

    Отговор: Продавач на аудио техника от Горна Оряховица – внимавайте!

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    Сигурен ли си, че усилвателя нямаше да изгори, ако беше с оригинален бушон? Защото аз не съм.
    А енергото освен вина, носи и отговорност... Така че си потърси правата, защото имаш такива!
    Мисля, че нямаше да изгори. Щом като нищо друго в тази верига (компютър, два монитора, два рутера) не е изгоряло, защото има защита. И като се обърна към енергото, какво точно ще кажа? "Ами, изгоря ми усилвателят, който обаче няма защита, защото вместо бушон има навита жичка, която "заобикаля" защитата, защото вътре в отвора за бушона има счупено парче от бушон." И те ще кажат: "Ама, разбира се, че ние сме виновни. Ето ти тук сега няколко стотачки."

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #12

    Отговор: Продавач на аудио техника от Горна Оряховица – внимавайте!

    От горния пост разбирам, че желанието ти е да се посочи виновния, а не да се реши проблема.
    Според мен, търговеца няма доказана вина в случая, което прави по-нататъчната дискусия - неползотворна.
    dodo_pv одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    113
    #13

    Отговор: Продавач на аудио техника от Горна Оряховица – внимавайте!

    Цитат Първоначално публикувано от Kasap Виж публикацията
    От горния пост разбирам, че желанието ти е да се посочи виновния, а не да се реши проблема.
    Според мен, търговеца няма доказана вина в случая, което прави по-нататъчната дискусия - неползотворна.
    Проблемът може да се реши единствено като се поправи усилвателят от електротехник. Ако изобщо някой се навие. Вече се свързах с един, на когото, като обясних за това "побългаряване", каза, че не му се занимава, защото най-вероятно са "изпържени" неясен брой елементи след несъществуващата защита.

    Проблемът не може да се реши чрез иск към енергото, защото електроуредът няма защита. Ако имаше защита и ако заедно с усилвателя бяха изгорели и другите изброени по-горе устройства, тогава щях да имам основание за иск.

    Аз дискусия не съм търсил. Знам си правата и когато имам основа, върху която да стъпя, си ги търся. С първия си пост просто отправям предупреждение към други евентуални купувачи да не са лековерни като мен. Всеки, който прочете моите постове, е свободен да реши сам за себе си дали лъжа, или не.
    Този пост е редактиран от cheeseus; 29-02-20 в 21:28.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #14

    Отговор: Продавач на аудио техника от Горна Оряховица – внимавайте!

    консервата е на 30г ,нормално е да изгори и без токов удар .. 2г е доста време през което си я ползвал ,не е 2 дена ? има един лаф който пасва тука - "чисто нова тениска за 2г я скъсахме с брат ми ... "
    espace, dodo_pv и grischa харесват това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,572
    #15

    Отговор: Продавач на аудио техника от Горна Оряховица – внимавайте!

    Цитат Първоначално публикувано от cheeseus Виж публикацията
    Проблемът може да се реши единствено като се поправи усилвателят от електротехник. Ако изобщо някой се навие. Вече се свързах с един, на когото, като обясних за това "побългаряване", каза, че не му се занимава, защото най-вероятно са "изпържени" неясен брой елементи след несъществуващата защита.
    Всеки майстор като му разкажеш предисторията и претенциите си ще си бие камшика. Другия път като идеш на майстор, нищо недей обяснява и ще се навие човека да я оправи. Горкия, ако знае какво го чака после. Няма отърване следващите 20 години. Каквото и да се случи със щайгата все той ще е виновен. Сложил я менте транзистор, я кондензатора не бил японски и само 4 години устискал. Край, доживотна поддръжка на артефакта.
    Този пост е редактиран от espace; 01-03-20 в 07:50.
    Gena_bs одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Купувам аудио техника!
    От tufata1 във форум Купува
    Отговори: 11
    Последно: 28-11-16, 12:33
  2. Продавам аудио техника
    От 1411kbps във форум Продава
    Отговори: 14
    Последно: 10-10-12, 11:13
  3. Разпродажба на личната аудио техника
    От varieca във форум Продава
    Отговори: 4
    Последно: 09-04-10, 00:49
  4. Сервиз за аудио техника?
    От ovi във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 22-03-10, 18:39
  5. Избор на Аудио и Видео техника
    От Lupus във форум Телевизори
    Отговори: 6
    Последно: 22-02-06, 20:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе