На какво разстояние трябва да са от тавана, защото са монтирани на максимум 5 см.,което ми се вижда съвсем малко и какви могат да бъдат последиците от това?
На какво разстояние трябва да са от тавана, защото са монтирани на максимум 5 см.,което ми се вижда съвсем малко и какви могат да бъдат последиците от това?
Няма такъв модел - CU-e90ke, а за CS-A90KE минималното разстояние по наръчник за инсталация е 5 см
Последиците от вътрешно тяло навряно в тавана са:
1. Ниска ефективност на климатика - поради влошеното засмукване на въздух топлообменника не може да отдаде добре топлината, все едно да ползвате климатика на ниска скорост на вътрешният вентилатор.
2. Климатика не може да разгърне пълната си мощност, защото е ограничаван от температурните датчици отчитащи прегряване на вътрешният топлообменник.
3. Климатика не може да поддържа въобще зададената температура, поддържа я но неточно или при малко по-голямо помещение или архитектурно разчупено температурата е с големи разлики в различните части на помещението.
3-5cm. е минимума необходим тялото да се закачи за носещата планка на стената в зависимост от модела. После при разглобяване за профилактика е трудно, някой модели пък при отварянето на предният им панел нагоре той удря в тавана и не може да се отвори добре.
Относно модела,който казвате,че няма такъв и аз търсих много и не го открих никъде,но на вътрешното тяло ясно и отчетливо чета тези инициали.Проблема ми идва от там,че хазяинът ми е сложил окачен таван и от там разстоянието от него до климатика идва малко и въпросния климатик духа хладко и силата на перката не може да се увеличи,стои на едно...Съвети?
lzxcvbnm Не е от това проблема.И аз съм виждал отблизо този модел и със същия проблем.Оказа се стъпковиа мотор на турбината.На която и степен да го наглася той все си духаше на най слабата. При теб така ли е?
Така ли изглежда вътрешното тяло?
Модела се продаваше през 1995 година, ако не се лъжа. Имам сервизно, ако на някого му трябва. Проблема с вентилатора се решава, като се замени SSR1 от схемата, типа е A56W2DEH1-5 . Ако не може да го намерите, заменяте с това от схемата. Става по сигурно от фабричното...
bobovo и geozap ,първо благодаря ви за отзивчивостта. Да,наистина модела изглежда ужасно стар. На студено му работят и трите степени, на dry първа и втора, а на топло само първа... Ето го и вътрешното тяло. Идеи?
_________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1319308734[/time]_________________________________________________
Ето и "табелата":
както вече правилно се изказа г-н охладител това вътрешно тяло на снимката е CS-A(7,9,12)0KE производство 1995,96 година
причината за да не работят по-високите степени на вътрешния вентилатор в режим отопление е много проста: температурата на вътрешния топлообменник не е достатъчна т.е. трябва да се направи пълна диагностика и да се види дали климатика вече не е за вторични суровини...
geozap
по отношение на така наречения SSR искам да отбележа, че той касае управлението на външния, а не на вътрешния вентилатор...
При направените нови уточнения мога да кажа, че климатика е за зареждане, просто е изтървал фреона частично и не е за вторични суровини. Ако беше ги направил още първия път, досега да беше се стоплил.
Колкото до това, кой какво управлява виж схемата...
Смених картинката, тук се вижда по добре.
така или иначе по отношение на SSR-а ако се поврежда някой, то е този, който управлява външния вентилатор и да има друг SSR, то той просто не дефектира (прикачената схема е много нечетлива и не ми се рови сега в хартиеното сервизно)
искам да припомня, че една от причините за нестопляне на вътрешния топлообменник е точно повреда в въпросния SSR, който управлява външния вентилатор, защото при неработещ вентилатор няма как да вдигне налягане макар и с вярното количество фреон
по отношение на изтърването на фреона и вторичните суровини искам да отбележа, че ако този климатик е работил при нормална експлоатация през всичките тези години, то той с или без фреон си е за вторични суровини, въпреки, че съм сигурен, че като се зареди ще проработи всичко и че е от така наречените "железни" климатици от едно време (такива бяха и старите хитачита). просто въпрос на виждане
за едни 15 годишен автомобил е "нововнос", за други е за вторични суровини...
Човека е под наем. Най логичното е да отремонтира климатика, вместо да го смени с нов, който ще струва 10 пъти повече и дали новия ще "изкара" 15 години, колкото е работил "новиявнос".
Да го ремонтира - какъв е проблема, ако е в София или Варна мога да му помогна ако е въпроса...Това обаче няма да промени нещата, защото един такъв стар климатик си е за вторични суровини. Причините са много - като се тръгне от външния топлообменник, който е изгнил и се мине през общото изхабяване на всички въртящи се части. По това вреве (1995 г-) панасоник не защитаваха по никакъв начин алуминия по външния топлообменник, което особено покрай морето доведе до това, че след 15 г. една голяма част от площта на топлообменника е безвъзвратно загубена.
Да прав си, ако пък е паднал от 13тия етаж, си е направо за вторични суровини...
Не разбрах, кой от новите "защитени" модели ще работи толкова години? Преди около месец ремонтирах такъв, беше се "износил" тръбния датчик, може би най натоварената въртяща се част.... Собственика нямаше спомен да му е правен друг ремонт.
никой от новите модели няма да изкара толкова време, по памет такава 12-ка 1996 година я продавахме за 1500 долара и от там си прави сметката за какво става дума...
Благодаря ви за помощта!