Резултати от 1 до 12 от общо 12

DTS ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    10
    #1

    DTS ?

    hi,
    poneje kogato e trqbwalo ne sym wi chel forumite i sym slushal prodawachite sega se nalaga da si blyskam glawata. problema e sledniq. imam DVD player LG DV-8631V na okolo godina e. poneje dvdto nqma izhodi za koloni 5.1 si wzeh 5.1 creative i sega ne moga da gi slusham normalno. wyprosa mi e sledniq. moge li ot dvd koeto ne raboti (primerno ne chete diskove) i ima wgraden dts da go izpolzwam samo kato dts decoder ?

    //mod edit
    Добре дошъл във форума. Моля те, прочети правилата и пиши на кирилица!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    963
    #2

    Re: DTS ?

    Преди време гледах нещо, което май го правеше това, но беше HomeTheatre и си го декодираше към собствените колони /играеше ролята на reciever за подаван от другаде сигнал/.
    При теб май няма да стане...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    10
    #3

    Re: DTS ?

    при толкова разбирачи, няма ли някои мнение или предложения. направо ме плашите javascript:void(0);

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Re: DTS ?

    И откъде ще подадеш сигнал на dts декодера , какъв ще бъде този сигнал и къде точно ще го подадеш? Да не би двд-то ти да има цифров вход? Предполагам няма, тогава?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #5

    Re: DTS ?

    Това, което разбрах от въпроса ти е следното: при съществуващ плейър - "dvd koeto ne raboti (primerno ne chete diskove)" да му се подаде DTS сигнал (от друг плейър?!? - "DVD player LG DV-8631V, ... nqma izhodi za koloni 5.1"), да го декодира до 6 аналогови нискочестотони канала и тези 6 канала да бъдат подадени към 5.1 система 9предполага се с 6 линейни входа и вграден 6 канален усилвател). Това ли е?
    Ако да, то все пак трябва да има 2 неща: DTS декодер и цифров (независимо дали коаксиален или оптичен вход). Докато първото е native (т.е. естествено) за повечето плейъри и е означено на корпуса им със съответното лого: , то второто е native за повечето ресийвери (и пак е означено на корпуса им).
    Та основната разлика е в това, че за плейърите източника на DTS сигнала е диска с филма, а за ресийвърите е външен (от плейър най-често).
    А ти имаш плейър, нали? Ако изобщо го може това, бих искал да знам, че има и такова животно!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    10
    #6

    Re: DTS ?

    emos, конкретизирам въпроса.
    има ли теория да се намери (добави) цифровия вход на dvd playera на които искам да ползвам dtsa
    наясно съм колко измислено е това което искам, просто не ми се вземат още екстри към едно dvd, което според мен не заслужава.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #7

    Re: DTS ?

    Теория? Ми що не: прекъсва се шината към входа на DTS декодера и там се подава външния сигнал. Елементарно, ама дали е реално изпълнмо - друг въпрос. На конструкция и схемно изпълнение...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    10
    #8

    Re: DTS ?

    emos,
    сега на практика. dvdто което мога да ползвам за resiver е ROADSTAR DVD-2501X/N.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #9

    Re: DTS ?

    Е намери сервиз на Roadstar и ги питай дали ще ти го напрявят. Силичките ми са дотук!

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    10
    #10

    Re: DTS ?

    emos,
    много мерси за инфото. не съм очаквал един да знае всичко. надявам се някои друг да каже друго и така да си реша проблема. опитах се сам да намеря в нета такава схема, но явно не мога да се справя .
    очаквам поне да ми подскажете къде да търся по-сериозо

  13. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #11

    Re: DTS ?

    Е, че то тава си е фирмена политика дали да публикуват схемите си или не. Затова ти дадох съвет да пробваш направо в сервиза - ако там я нямат, голям майтап ще е ....

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    10
    #12

    Re: DTS ?

    ако в софия има повече от 1 сервиз (читав), то там от къдео съм няма. затова трябва да се спасявам сам

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе