Резултати от 1 до 13 от общо 13

DVD Player с 5+1 аналогово аудио

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    2
    #1

    DVD Player с 5+1 аналогово аудио

    DVD Player с 5+1 аналогово аудио,ще препоръчате ли някакъв.Искам да го ползвам с едни колонки Creative P5800.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #2

    Re: DVD Player с 5+1 аналогово аудио

    Рhilips 5500s - пробвал съм го на креативки 5200 магията става, но не останах доволен от звука - бих го нарекъл задоволителен, но това е максимума ... вчера зърнах в Електрон-а и някакъв модел на Pioneer с аналогови изходи ...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    146
    #3

    Re: DVD Player с 5+1 аналогово аудио

    ами и аз това се чудя сега - за DVD с прилична поддръжда на DivX, четливи субтитри на малък телевизор и 5.1 аналогови изходи
    идеята ми е за предните 2 канала да използвам стерео усилвателя и стерео колоните (с тях няма на има нужда от субуфер), а за център и задни мисля сам да си направя активни колонки, като за усивлателната част мога да ползвам някой хоби-кит или да си купя готови стъпала и да ги вградя.

    обаче не мога и аз да избера ДВД плейрът - изборът не е голям
    1-во - не ми се купува Елит, Нео и т.н.;
    2-ро - не ми се дават много пари, щото не съм толкова фен на киното (от 3 месеца не съм гледал нищо, а на харда даже имам няколко филма, на които вече им забравих имената );
    3-то - имам чувството, че тази техника точно сега е в подем и инвестициите в скъпи моели май не са оправдани... разните чипове Медиатек, ESS, Zoran, които четох че се използват основно (и основно се препоръчва Медиатек) вече поостаряха, по сайтовете на фирмите виждам нови чипове, а не виждам нови DVD-та с тези чипове...;
    4-то - явно заради лицензни ограничания и тяхната цена, свестните фирми предлагат малко модели DVD-та с DTS декодери и 5.1 аналогови изходи;

    Има един модел Pioneer 585, който минава за много универсален, ама беше към 300 лв.* Щях да ги праглътна, ако предният модел 575 не беше голям шум за нищо, със скапана софтуерна поддръжка от Пайниър и кошмар за собствениците му с ежеседмично обновяване на софтуера с какви ли не неофициални версии, изкачащи в интернет. Освен това звукът му беше под всякаква критика, скапан аудио декодер и на-вече скапани елементи по пътя на звука и т.н. Някои разбирачи го разкостваха този модел, сменяха му електролитите и какво ли още не, за да постигнат нещо по прилично звучащо. Каквото и да си говориме, Пайниър вече не е същата фирма и техниката им вече няма нищо общо с качеството на старите им машини от 80-те и началото на 90-те години!!!* Така че не съм сигурен този новият 585 дали няма да се окаже същия балон с въздух, като предният им "супер" модел.

    Panasonic S49 - доста добър модел по много мнения в Интернет. Вече стар модел и е на изчерпване. В момента се чудя дали в следващите дни да не ида да си взема едно такова, докато го има още. Цена - 190-200 лв. Много добра картина и звук. Новият модел S52, наследникът на S49 вече няма 5.1 изходи!!! (заради лицензните ограничения явно). Обаче чипа е собствен модел на Панасоник и съответно няма хакове (има само един, даващ възможност за прослушване на МР3-ки записани на ДВД). Не могат да се увеличават субтитрите, а не знам на моя 21 инчов ТВ как ще се четат оригиналните. Не може също така да се направи region free. Доколкото си спомням при разглеждане на JPEG-ове не може да прави зум на снимката - много тъпо. Адски тъпо направо! При сегашните 4-6 МР апарати, на нормален ТВ може да увеличиш снимката 10 пъти и за видиш скритата усмивка на човек в заден план на снимката, а тези от Панасоник лишават клиентите си от тази елементарна екстра.

    Sony - моделите им с DivX и нямат 5.1 изводи.

    От новите модели на Toshiba май нямаше модел с 5.1, и LG май нямат такива модели.

    Този Philips DVP 5500S, дето преди мен painmaster го споменава, е с чипа ESS Vibratto II, а от всичко прочетено досега разбрах, че чиповете ESS Vibratto са по-неудачни от МедиаТек МТ1389 - не знам доколко това е вярно, иска ми се някой по-запознат да каже. Аз този Филипс тепърва ще го проучвам.

    Дано съм ти бил полезен. Дано и някой по-знаещ се включи в темата, че и на мен да ми просветне малко пред очите*

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #4

    Re: DVD Player с 5+1 аналогово аудио

    С тези колонки , с които се каниш да слушаш, всеки един Елит с МТК процесор ще ти свърши работа,защото са с вграден декодер Долби Пролоджик 2.Това е важно,за филмите ,които се каниш да гледаш в DivX формат,защото стандартно при тях звука е стерео/най-често МР3/ и за да получиш 5.1 канален звук ти трябва вграден декодер.При марковата техника нещата стоят по-различен начин.5.1 канален изход се ползва основно за слушане на музика записана в такъв формат-DTS,SACD и DVD-audio,затова и подобни изходи се поставят в по-горен клас уреди-SONY NS92-например.При Pioneer един поляк Gufiak, с неофициални ъпгрейди реши нещата до-голяма степен и аз съм доволен от моя/вече стар модел/-Pioneer 575 и то най-вече от звукът,след като и посочените по-горе аудио формати са вече по-достъпни/фонотеката ми надхвърля 300 заглавия/.При този вариант,ще ти трябва по-сериозен рисийвър и тонколони.Ако имаш такива амбиции,аз лично ти го препоръчвам!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    146
    #5

    Re: DVD Player с 5+1 аналогово аудио

    Цитат Първоначално публикувано от n8852
    защото стандартно при тях звука е стерео/най-често МР3/ и за да получиш 5.1 канален звук ти трябва вграден декодер
    е тук нещо не те разбрах - стерео е 2 канала, 5+1 е 5+1 канала...
    или аз съвсем пък нищо не разбирам (което определено не е така) или ти нещо не се доизказа

    Цитат Първоначално публикувано от n8852
    При този вариант,ще ти трябва по-сериозен рисийвър и тонколони.Ако имаш такива амбиции,аз лично ти го препоръчвам
    ако покупката на ресийвър влиза в плановете, то плащането за по-скъп модел заради 5.1 аналоговите му изводи е излишно, защото декодерите за 5.1 звук в ресийвърите са по-добри от тези в ниският и средният клас ДВД-та

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #6

    Re: DVD Player с 5+1 аналогово аудио

    Цитат Първоначално публикувано от cristo

    Този Philips DVP 5500S, дето преди мен painmaster го споменава, е с чипа ESS Vibratto II, а от всичко прочетено досега разбрах, че чиповете ESS Vibratto са по-неудачни от МедиаТек МТ1389 - не знам доколко това е вярно, иска ми се някой по-запознат да каже. Аз този Филипс тепърва ще го проучвам.

    Дано съм ти бил полезен. Дано и някой по-знаещ се включи в темата, че и на мен да ми просветне малко пред очите*
    Филипса със сигурност е с МТК чип ...
    Като ДВД нямам забележки - чете всичко, на скоро излезе и моднат софт със поддръжка на packed bitstream ... за музика не съм го пробвал така че не мога да кажа нищо по-въпроса ...

    Единствено недоумявам - какво точно очакваш от евтина техника? Едва ли за 150-200$ можеш да се надяваш някой да ти продаде хай-фи звук ...

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jun 2006
    Мнения
    2
    #7

    Re: DVD Player с 5+1 аналогово аудио

    добре,мерси много за даденото инфо дотук а някакъв Player до към 150лв. с стерео аналогов изход?В никакъв случай не търся кристален звук,но поне да е приличен

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #8

    Re: DVD Player с 5+1 аналогово аудио

    "ако покупката на ресийвър влиза в плановете, то плащането за по-скъп модел заради 5.1 аналоговите му изводи е излишно, защото декодерите за 5.1 звук в ресийвърите са по-добри от тези в ниският и средният клас ДВД-та"

    При марковите/условно/ DVD с вградени DTS и DD декодери липсва Dolby Prologic 2/или подобен/. Той може от 2 канално стерео да ти емулира 5.1 канален звук,за да получиш ефект "като на кино" и да ти звучат всички колонки.При липса на вграден Dolby Prologic 2 декодер,отново ще чуваш само стерео звук,макар и да си подал сигнал през 5.1 аналоговите му изходи/говорим за посочените от теб тонколонки/.
    Някои от SACD и DVD-audio дисковете можеж да слушаш само от 5.1 аналоговите изходи на DVD /с поддръжка на SACD и DVD-audio/,като ограничението е заложено от звукозаписната компания.В този случай,дори и най добрия ресийвър,няма да ти помогне,ако няма 5.1 аналогов вход.При горните условия,ресийвърът действа само като усилвател на полученият от DVD-то 5.1 звук,без да може да променя никакви негови параметри/високи,ниски,средни/.Обикновенно,звукът е много по-качествен,защото слушателят има възможността да усети внушението,което иска да постигне звукорежисьора,при това неподправено/честотната характеристика достига до 100 000 Hz,като звукът е записан без компресия още в звукозаписното студио/.В този случай е необходимо да имаш и съответните тонколони,които да са SACD и DVD-audio съвместими!
    Не случайно марковите DVD са с четяща глава с двоен лазер,като единият е за една дължина на вълната/за да чете CD-R/RW /,а другият за друга / за да чете DVD-R/RW,DVD+R/RW/ .Затова новият формат за HDTV разработен от SONY е наречен "Bluy rey",защото дължината на вълната е в синия спектър на светлината/вluy/.Този лукс го няма при евтините DVD именно,за да са евтини.Респективно с тях няма да можеш да слушаш качествено музика!
    Изборът е изцяло твой!





  11. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #9

    Re: DVD Player с 5+1 аналогово аудио

    Цитат Първоначално публикувано от n8852
    ... Не случайно марковите DVD са с четяща глава с двоен лазер,като единият е за една дължина на вълната/за да чете CD-R/RW /,а другият за друга / за да чете DVD-R/RW,DVD+R/RW/ .Затова новият формат за HDTV разработен от SONY е наречен "Bluy rey",защото дължината на вълната е в синия спектър на светлината/вluy/.Този лукс го няма при евтините DVD именно,за да са евтини.Респективно с тях няма да можеш да слушаш качествено музика! ...
    Последното изречение е нещо неясно, звучи ми като нискоемисионното стъкло от рекламата по телевизията, дето не е ясно какво емитира и кои стъкла емитират повече от него(високоемисионните например?). Ако може авторът да обясни или да даде линк към сайта откъдето е почерпил информацията. Най-много ме притесняват думичките "Затова" , "Bluy rey" , "синия спектър на светлината/вluy/" , "качествено музика". Бих искал да знам и къде продават от не "евтините DVD" , които имат "лукса" "Bluy rey".
    Благодаря предварително.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    598
    #10

    Re: DVD Player с 5+1 аналогово аудио

    myrshavija
    Ти очевидно си олигофрен.Влез в банята,бий си една чикия и си мри от болестта.

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    213
    #11

    Re: DVD Player с 5+1 аналогово аудио

    Извинявай, че се намесвам в проникновения разговор който водите, но съвсем определено мършавия е прав да си зададе въпроса

    Обикновенно,звукът е много по-качествен,защото слушателят има възможността да усети внушението,което иска да постигне звукорежисьора,при това неподправено/честотната характеристика достига до 100 000 Hz,като звукът е записан без компресия още в звукозаписното студио/.В този случай е необходимо да имаш и съответните тонколони,които да са SACD и DVD-audio съвместими!
    Като за начало например би могъл да пробваш да покажеш конкретен модел съвместими с САСД колони дето според теб свирят на 100кхц ... аз лично май колони с горна граница повече от 30 не съм срещал ... към това ще добавя и термина БЮДЖЕТНИ, просто защото споменатите от теб стандарти не са предназначени за производство на уникати, а за серийна продукция ...

    Не случайно марковите DVD са с четяща глава с двоен лазер,като единият е за една дължина на вълната/за да чете CD-R/RW /,а другият за друга / за да чете DVD-R/RW,DVD+R/RW/ .
    Не виждам връзката с темата въобще, но си прав - не е случайно това с двойния лазер - вика му се обратна съвместимост на устройството - иначе твърде надалновидно от страна на производителите дето вместо да те накарат да си купиш 2 до 4 устройства ти продават само едно и то за без пари ...

    Затова новият формат за HDTV разработен от SONY е наречен "Bluy rey",защото дължината на вълната е в синия спектър на светлината/вluy/.
    Като изключим правописната грешка (синьо = BLUE), въпросния формат блурей няма нищо общо със HDTV и телевизията въобще както и с темата над него Но ще ми доставиш удоволствие да ми обясниш ако блурей е формат за HDTV, то за какво е формат HDDVD ... и всичко това без да си задаваме въпроса след като започна да говориш за супераудио сд как стигна до блурей ...

    Този лукс го няма при евтините DVD именно,за да са евтини.Респективно с тях няма да можеш да слушаш качествено музика!
    А за лукса - ами няма го - то и при скъпите двд-та го няма - щото за сега май има един единствен модел на сони с поддръжка на блурей и май един на тошиба ... а и ти е точно божа работа дали ще надделее точно блурей или двд с висока плътност

    Айде със здраве :Super:




  14.  
     
  15. Member Аватара на myrshavija
    Тук е от
    Nov 2004
    Живее в
    София, Дружба 2
    Мнения
    382
    #12

    Re: DVD Player с 5+1 аналогово аудио

    С риск да стана още по-голям олигофрен отколкото бях преди да напиша това (а и за малко излизайки от банята), ще си позволя да уточня, че в словосъчетанието "Bluy rey" има не една, а две правописни грешки.
    Сега отивам пак в банята да мра. Тъй де, да гледам откриването на световното от дивана в хола. на всички запалянковци.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    146
    #13

    Re: DVD Player с 5+1 аналогово аудио

    Цитат Първоначално публикувано от n8852
    При марковите/условно/ DVD с вградени DTS и DD декодери липсва Dolby Prologic 2/или подобен/. Той може от 2 канално стерео да ти емулира 5.1 канален звук,за да получиш ефект "като на кино" и да ти звучат всички колонки.

    Някои от SACD и DVD-audio дисковете можеж да слушаш само от 5.1 аналоговите изходи на DVD /с поддръжка на SACD и DVD-audio/,като ограничението е заложено от звукозаписната компания.В този случай,дори и най добрия ресийвър,няма да ти помогне,ако няма 5.1 аналогов вход.При горните условия,ресийвърът действа само като усилвател на полученият от DVD-то 5.1 звук
    благодяра на n8852 за дадената по-горе информация - това за Долбито и "някои от SACD и DVD-audio дисковете" вярно че не го знаех

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Камера JVC GY- HD201 има ли аналогово-цифров преобразувател?
    От ontario1 във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 3
    Последно: 21-06-13, 23:13
  2. Blu-ray player или Media Player?
    От diss във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 6
    Последно: 10-06-11, 16:49
  3. двд аудио и блурей аудио
    От martosblack във форум Аудиотехника
    Отговори: 11
    Последно: 16-07-10, 12:00
  4. Get the Flash Player to see the wordTube Media Player.
    От MrMyr във форум Общ - софтуер
    Отговори: 0
    Последно: 13-08-07, 16:34
  5. конвертиране от аналогово в цифрово видео
    От snoopdoggystyle във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 17-11-06, 12:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе