Резултати от 1 до 8 от общо 8

Мъртво DVD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    5
    #1

    Мъртво DVD

    Имах DVD Philips DVP 630. Сега е мъртво. Преди време му сложих нов FirmWare та да ми чете и показва субтитрите.
    Чете ми ги и ми ги показва машинката, до деня в който ден жена ми решила, че трябва да се въведе ред в "тоя хаос
    от дискове". И се заела с това библиотекарско дело - систематизиране и редене на дискове. Всичко вървяло добре. В
    каталога вече били разкрити няколко раздела, в които кротко си отлежавали едножанрови филми. Докото нещеш ли
    се появил някъкъв филм с причудливото заглавие FirmWare Philips DVP 630 v.XXX. Звучало и познато и някакси близко,
    ама що за филм е не могла да се сети. Та го сложила в машинката да го прегледа набързо. Нататък е ясно, с поредица
    от умели действия включващи - дърпане на щепсел, обръщане на диска и т.н. успяла да умъртви DVD - то.
    Та ето и върпроса ми. Понеже аз не разбирам от тия неща, ако някой има желание, а освен желение и възможност да
    окаже първа помощ на мъртвото DVD да действа. DVD - то не е здравно осигурено, т.е. помощта е платена.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #2

    Re: Мъртво DVD


    то е ясно ще е пуснато това двд - щом има ХХХ в заглавието - проверката е висша форма на доверие...


    можи би в сервиза ще помогнат....

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    3,779
    #3

    Re: Мъртво DVD



    Не знаех, че DVD-тата умират...
    И те ли сами, като птиците?

    Мир на праха му.


  5. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    220
    #4

    Re: Мъртво DVD

    Тоя номер го правят но ти трябва разбирач с кабел и компютър и да ти метне новия фърмуер

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    898
    #5

    Re: Мъртво DVD

    Ако може да изпълнява поне действието "отваряне на чекмеджето" е тука е написано как се слага фирмуер,но предполагам,че щом си го правил веднъж - знаеш.Ако и това не прави(съмсем умряло),наистина остава сервиза като решение.

    http://forum.setcom.bg/index.php/topic,26541.0.html

  7. Novice
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    5
    #6

    Re: Мъртво DVD

    Благодаря на всички за отношението. Ето и малко инфо за предприетото лечение.
    Като за начало го дадох на мой приятел дето има сервиз за тези неща. Човека много
    ги разбира, поправял ми е от хладилника, през CD - то та до мелачката за боклуци.
    Въпросното DVD му се опря. После намерих някакъв ОТОРИЗИРАН сервиз. Те не можели
    да го оправят защото тия там работи с компютрите и software-тo са били друго нещо,
    нещо дето не било изяснено точно в чия ОТОРИЗАЦИЯ влизало, но били сигурни, че към
    тяхната не били наминавали такива неща. Само че знаели един дето познавал друг
    дадето щял да ми предложи срещу скромната сума на половин DVD да ми смени направо
    чипа. Чипа не си го дадох, нищо че и Царя искаше навремето да ми го сменя защото бил
    малко дефектирал. В почивните дни ще пробвам да го подкарам защото се оказа, че
    диска си бил вътре. Писах и на ония момчета от Philips дето са го майсторили, може пък да
    имат някакъв спопен как се поправят тия неща и да ги споделят. Пък ако не живне машинката
    ще я кремираме защото близостта с религията по време на траурни церемонии ме извнервя.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    78
    #7

    Re: Мъртво DVD

    това може би ще ти помогне :
    http://mtz.softpedia.com/index.php?o...id=20&Itemid=2

  10. Novice
    Тук е от
    Apr 2004
    Мнения
    5
    #8

    Re: Мъртво DVD

    Цитат Първоначално публикувано от bobybc
    това може би ще ти помогне :
    http://mtz.softpedia.com/index.php?o...id=20&Itemid=2

    Много ценна информация. Евала.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе