Резултати от 1 до 10 от общо 10

Избор между 2 DVD плейъра

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    7
    #1

    Избор между 2 DVD плейъра

    Първо, здравейте на всички. От скоро чета форума и съм приятно изненадан, поздравления.

    Та сега по въпроса.
    Харесал съм си 2 модела - Philips DVP5140 и Pioneer DV-393-S (или DV-393-K).
    Днес ходих да взема филипса, обаче консултантът в технополис ми каза по-добре да не го взимам и ми каза, че е по-добре да взема едно LG. Показа ми 2 LG-та и ми каза, че само те били с големи титри, всички други не ставали. Прибрах се жестоко разочарован, почнах да чета по нета и попаднах на една тема тук, от която разбрах как да се смени firmware-а на съответното DVD и дори да си направя мои настройки за титрите. Това добре. Обаче отидох вечерта до техномаркет и там харесах pioneer-а. Филипса е 140лв, пионера е 180лв. На пръв поглед разликата е, че пионера има 6 канална поддръжка на звука и има 1 букса от зад, която я нямаше на филипса, мисля че пишеше S-Video нещо си... Беше кръгла и с дупчици. Така и не им запомних за толко време наименованията на тия пусти букси... Обаче пионера как се държи от към титрите - големи ли са или трябва и за него смяна на firmware-a? И безпроблемно ли става при него? Някой беше писал тук във форума, че е имал такъв модел, обаче се е отървал от него, заради проблеми.

    Аз си имам една системка technics с 2 колони, на която й липсва само dvd player, така че ще се радвам да се отзовете и да помогнете в избора.

    Гледах, че много се харесвало LG 9900, обаче на бих казал че ме радва кой знае колко...

    Благодаря.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    220
    #2

    Re: Избор между 2 DVD плейъра

    Гледах, че много се харесвало LG 9900, обаче на бих казал че ме радва кой знае колко...
    На външен вид може и да не ти харесва но като плейър си е екстра а и фърмуер за него колкото искаш а за Pioneer-а я има я няма.Аз преди да взема LG-то също мислех Pioneer да си взема но ме разочарова качеството на картината така че мисли преди да го вземеш за да не се ядосваш после !

  4. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #3

    Re: Избор между 2 DVD плейъра

    LG 9900--перфектен,не се колебай.Имам такъв и е с меню на BG с три разл. размери субс. при DivX

  5. Member Аватара на ceco7
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    София
    Мнения
    619
    #4

    Re: Избор между 2 DVD плейъра

    Ще дам пример за качествата на LG - В датата има филма BODYGUARD на DVD-R и този релийз има проблем със субтитрите.САМО LG ГИ ВАДИ и то с новия софтуер моднат от СТРАХ - ЧЕТИ ПОСТОВЕТЕ НА ТОРЕНТА.

  6. rpl
    rpl е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    27
    #5

    Re: Избор между 2 DVD плейъра

    Аз DVD нямам (не ми и трябва), но ако съдя по CD-тата за автомобили с марка Pioneer, би трябвало и DVD-тата да са им доста добри, щото при 'CD cars' са просто номер едно !

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    220
    #6

    Re: Избор между 2 DVD плейъра

    Аз DVD нямам (не ми и трябва), но ако съдя по CD-тата за автомобили с марка Pioneer, би трябвало и DVD-тата да са им доста добри, щото при 'CD cars' са просто номер едно !
    Аз съм с CD Pioneer в колата и докато беше в гаранция го носих до сервиза и май пак ще го нося щото не изкарва дисковете а е модел на година и половина и цената му беше 320лв

  8.  
     
  9. rpl
    rpl е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    27
    #7

    Re: Избор между 2 DVD плейъра

    Цитат Първоначално публикувано от Svetlio70
    Аз съм с CD Pioneer в колата и докато беше в гаранция го носих до сервиза и май пак ще го нося щото не изкарва дисковете а е модел на година и половина и цената му беше 320лв
    Aми мойто е на година и половина (струваше 270лв) и поне за сега няма проблеми. А и при теб проблема е в механиката, а не в оптиката

  10. Novice
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    7
    #8

    Re: Избор между 2 DVD плейъра

    Нямаше LG DVX 9900 никъде, затова взех Philips DVP 5140/12. :-)

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2006
    Мнения
    69
    #9

    Re: Избор между 2 DVD плейъра

    Мисля, че не трябва да съжаляваш - Филипса е добър. В пакета, който си изтеглил от страницата на Филипс има два файла:
    1. DVP5140_12.BIN
    2. DVP5140S_12.BIN
    като не е уточнено ясно, че втория е за 5142!
    Да не сбъркаш да сложиш този с "S" (като мен) защото плеъра умира - не може да чете никакви дискове (изписва NO DISK) и само със сериен кабел може да се оправи.
    Късмет!

  12. Novice
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    7
    #10

    Re: Избор между 2 DVD плейъра

    То вече мина отдавна, ама аз да си кажа.
    Видях че името е някакво друго, ама все пак сложих и 2та файла на едно CD, а пък DVD Player-а си намери сам неговия. Обаче от този firmware, който е официалния на страницата на филипса не съм много доволен що се отнася до субтитрите и по-специално към "фона". Значи фона е някакъв полупрозрачен сив и като се случи така, че от зад да има бяла картинка, много трудно се четат субтитрите. Обаче сега сложих твоята модификация с Arial Narrow 23 с черен фон и съм много доволен. :-) Благодаря ти отново за помощта. *THUMBS UP*

    Btw, защо не качин някъде фърмуера с твоите титри, за да имат и другите достъп до тях?

    С MTK Creator-a може ли да си избираме ние позицията на титрите? Може да си поиграя и аз с тази програмка. :-)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор между три перални
    От uzunova_k във форум Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 18-01-15, 11:13
  2. Отговори: 2
    Последно: 30-03-12, 12:16
  3. Избор между 2 LCD TV
    От andy_942 във форум Телевизори
    Отговори: 17
    Последно: 19-12-11, 23:53
  4. избор между
    От qnkogundito във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 2
    Последно: 14-02-11, 21:44
  5. Проблем с Медиа Плейъра
    От Waffle Man във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 27-11-04, 20:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе