Резултати от 1 до 10 от общо 10

много странен проблем с XviD и МТК чиповете(DVD players)

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #1

    много странен проблем с XviD и МТК чиповете(DVD players)

    Та значи днекса занесох на работа един ДВД диск(чисто нов записан на 4х) с 3 филма: G.O.R.A., LORD of WAR, SIN CITY. Понеже един тъп СОНИ плеър неще да плейва DivX, а на кутията пише, че е DivX сертифициран. Е да ама не ЛЪЖАТ МАМКА ИМ КИРЛИВА, както и да е не за това е въпроса. Та пускам на LG 9700 ДВД-то и викам на колегите днеска ще се смеете ЯКО, пускам ви G.O.R.A., но УВИ мисли си ДВД-то и толкова нищо не пуска. Пускам на ЕЛИТ 366, пак същото само мислят. Викам да пробва и на това СОНИ и пак същото мислене до утре. Филма е тази версия G.O.R.A. DVD Rip Xvid AC3 6ch. G Spot също ми казва, че е XviD. Понеже съм упорито магаре, а имам и други плеъри взех вторият модел елит който имам 374ЕХ. И о чудо филма захапа като по ноти. Утре ще пробвам с 371, с 3010 на Филипс, със 355 на Самсунг, ДЕУ и Роадстар. И пак ще пиша. Резолюцията на филма е 608х336, 196 kbps и 24 bit. Ако някой има обяснение на този проблем да пише.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #2

    Re: много странен проблем с XviD и МТК чиповете(DVD players)

    За мен това е от версията на Xvid. Плейърите, които подкарват филма, си го разпознават, защото така са ги "научили"! Т.е. във фърмуеъра им е вкарана информацията и за тази версия на Xvid...
    Но това си ми е предположение, което не става за нищо, ако не е подкрепено с данни от инфото за филмите и поддържаните версии на кодеците за съответния плейър!

  4. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #3

    Re: много странен проблем с XviD и МТК чиповете(DVD players)

    G.O.R.A. ДВДрип-а на 2 диска не върви на домашните плеъри... питах специално човека, който го е кодирал - каза нещо от рода на "бали му маамата"
    Според мен проблемът се дължи на вкарания таг вътре в AVI-то...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #4

    Re: много странен проблем с XviD и МТК чиповете(DVD players)

    Точно това ви казвам, че не върви но на плеъри с МТК чип, а на тея със ЗОРАН върви посоченият от мен 374ЕХ е с такъв чип. Имам на работа и 2 CROWN-a и един NEO M-51 и с тях ще пробвам. Доколкото знам и те са със Зоран. То хубаво може да е от фирмуера, обаче тея плеъри са по нова доставка от тоя 374ЕХ. Днеска ще пиша като се върна. Според мен е от фирмуера, но баш пък най-копуваните плеъри. Да не говорим, че са и от различни марки.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    164
    #5

    Re: много странен проблем с XviD и МТК чиповете(DVD players)

    Мисля, че проблема е от нечитава компресация. Такъв бе и проблема с масово разпространената версия на 2 диска на филма: '' Пръстена на Нубелунгите ''. Не вървеше нито на МТК. нито на ZORAN. Звук има, картината стартира 5-6 сек. и стоп кадър.

  7. Moderator
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,180
    #6

    Re: много странен проблем с XviD и МТК чиповете(DVD players)

    Мдааа,така и не съм го гледал "Пръстена на нибелунгите".Седи си на диска ,а аз псувах в началото моя Пайниър 575а(с МТК чип)

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #7

    Re: много странен проблем с XviD и МТК чиповете(DVD players)

    Днеска като отидох на работа от 9 и 30 до 11 и 30 съм тествал със всички налични ДВД плеъри в магазина!
    ЕЛИТ 371 - не го чете
    Филипс 3010 - не го чете
    Самсунг 355 - чете го но субтитирите са ужасни
    Сони 32С - скапано СОНИ пак трябва да им искам update че ми дава DATA ERROR (DivX) ХЕХЕХЕХЕХЕЕХ ЛАЙНА С говна са тея от СОНИ
    Роадстар 2506 - чете, но без субтитри
    Мустек V56SM - чете, със субтитри
    CROWN 2720 - чете го със субтитри
    CROWN 2740 - чете го със субтитри, и голямата бомба в със БГ МЕНЮ!!! Тея ме утрепаха, всичко си е написано на БГ и това е.
    DAEWOO 700s - чете го, но без субтитри.
    Това е! Де що е Зоран никакъв проблем, МТК нъцки.
    Пичове не се излагайте, гледайте "Пръстена на Небелунгите"!!! Кристина Локън там е неотразима, ах тази северна красота. Няма нищо общо с тъпнята Терминатор 3 ( Сорка за Бате Арни, но филма е тъп та чак не можеш се порежеш на него).

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    13
    #8

    Re: много странен проблем с XviD и МТК чиповете(DVD players)

    Приятелю LUDIA,а нямаш ли DAEWOO DV2000s,да го пуснеш и на него?

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #9

    Re: много странен проблем с XviD и МТК чиповете(DVD players)

    Човек какво възкресяваш УМРЕЛИ теми от преди година. Не нямам пък и отдавна не съм виждал нов модел ДВД с МТК чип.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    13
    #10

    Re: много странен проблем с XviD и МТК чиповете(DVD players)

    Човек,извинявай за въпроса.За момент забравих,че единствената ЖИВА тема тук е Lg 9900/9700.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Много странен проблем с ток
    От peter_nn във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 13
    Последно: 29-05-11, 08:40
  2. много странен проблем
    От zoro във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 03-04-06, 20:06
  3. Много много странен проблем с USB флаш памет
    От Julian във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 28-09-05, 18:15
  4. Ха :) Много странен проблем!?!
    От shutdawn във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 18-04-05, 19:48
  5. Много странен проблем
    От Ochko във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 29-10-03, 18:54

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе