Резултати от 1 до 11 от общо 11

DVD или HDD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2007
    Мнения
    58
    #1

    DVD или HDD

    Здравейте "колеги"
    Каква камера да избера с DVD диск или с HDD?
    Коя е по добра и по практична за непрофисионално заснемане на семейството и т.н.
    Моля Ви да ми кажете за + и - на двата стандарта. Отделил съм към 1000 лв. все пак и
    цената има значение. Предварително Ви благодаря !!!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #2

    Re: DVD или HDD

    Аз имам Сони 404 ако не се лъжа и е с мини ДВД дискове, добра е. Тези с твърд диск искат да прехвърлиш после инфото през кабел в компютъра, което отнема доста време.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #3

    Re: DVD или HDD

    Да ти кажа честно miniDV е най-добре.

    1) най-доброто качество
    2) продължителност на записа 1 час
    3) лентата си е идеален архив
    4) цената е най-ниска

    Е трябва да прехвърляш на ПЦ-то ако искаш да печеш на DVD-та ама ти и при другите два варианта пак ще прехвърляш. Разликата е че при първия вариант има много писано и изпробвано, пък при другите два - ще откриваш колелото.


  5. Senior Member Аватара на ru-boy
    Тук е от
    Jan 2000
    Мнения
    4,531
    #4

    Re: DVD или HDD

    При другите варианти няма да прехвърля и на двата, а само на единия. Вадиш миниДВД-то и го пускаш на секундата в плеъра.

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #5

    Re: DVD или HDD

    на това miniDVD за да е що годе като хората качеството ще запишеш 15-20 минути.
    Т.к. ти като тръгнеш да снимаш нещо (примерно идеш на море) отива към час, час и половина-два.
    Е какво за да покажеш как си бил на море ще пускаш на хората 5-6 miniDVD-та ли?
    Рано или късно ще стигнеш до извода, че тези час-два трябва да ги събереш на едно DVD.
    Е тогава пак стигаме до прехвърляне.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #6

    Re: DVD или HDD

    miniDV касетките си имат недостатъците:
    - ниска (направо никаква) защитеност от магнитни полета; При металните аудио касети (тип IV) силно се усеща копир ефекта. Тук записът е цифров, може това да се предотвратява с някаква чек сума - google не казва нищо по въпроса;
    - последователен достъп - трябва да се превърти цялата, за да се види края.
    - шум от механиката на камерата. Което ме подсеща и за друго, но нямам възможност да го потърся в google: сравнение на механичните параметри на 3-те типа камери. Дали най-дуракоустойчивите са тези с твърд диск?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #7

    Re: DVD или HDD

    1) Аз съм на принципа - снимам, прехвърлям на ПЦ и слагам касетата в "архива". Така че според мен твоите опасения от излагане на магнитни полета са малко преувеличени. Да ти кажа имам доста скапали се CD-та, които направо се лющят.
    2) Както казах - прехвърляш веднъж на ПЦ-то и после забравяш за касетата
    3) Не съм усетил да чувам на записа шума от механиката. При превъртане има шум, ама тогава не записваш

  10. Member Аватара на sclera_bg
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    475
    #8

    Re: DVD или HDD

    Не съм подстрекател, ето това http://www.panasonic.bg/browseProduct.jsp?entityId=4762 намирам за добро (нито HDD нито DVD, ами [цитат] "High Definition запис върху SD/SDHC карти за памет - Във формат AVCHD може да записвате до 90 минути* върху SD/SDHC карти за памет. *При запис в HE режим (6 Mbps) върху 4GB SD карта.")

    Само че като гледам цените в щатите : $723 - $1299.99 (не открих такава за България) мисля че бюджета е недостатъчен.

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #9

    Re: DVD или HDD

    HD особено пък с 6mbps няма да е върха на качеството. HD-тата ги мъчат на miniDV касети с 25mbps в МПЕГ2, верно че това е МПЕГ4 (AVCHD) и уж давало към 50% по-голямо свиване ама пак трябва да ръчкаш на 13mbps за да гони горе долу HDV-то на 25mbps в MPEG2. А при 13mbps на 4GB ще хванеш към 40 минути.
    Пък и после този MPEG4-H264 с какво ще го обработваш и като какво ще го записваш - представа нямам

    http://www.camcorderinfo.com/content...iew/Format.htm


  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    90
    #10

    Re: DVD или HDD

    Здравейте "колеги"
    Каква камера да избера с DVD диск или с HDD?
    Аз бих избрал 3CCD DV камера с добра чувсвителност на матрицата.При DV запис компресията е покадрова,т.е. последващата обработка е по лесна (но за сметка на това кепчването е в реално време).При MPEG2 (DVD&HDD) на практика прехвърлянето на записа е много лесно и бързо (copy&paste),но последващата обработка (ако има такава) е малко по-сложна.HDD камерите в зависимост от капацитета на хард диска събират много часове запис,прехвърлянето на записа е много бързо,но според мен са много чувствителни към сътресения(падания).DVD камерите са последни в моя списък.Поздрави и успех в избора.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2006
    Мнения
    54
    #11

    Re: DVD или HDD

    и моето скромно мнение
    винаги зависи от основните познания на потребителя. има хора без ПЦ-та , хора с различна степен на познания по фото и видео техниката.. за тях може би е най добре ДВД директен запис.
    на което аз съм пълен противник
    винаги когато снимаме се налага последваща обработка. независимо от носителя винаги бих предпочел да побутна тук там.. я някой филтър.. я малко орязване... я някое динамично меню с подбрани моменти от клиповете... и т.н...
    миниДВ касетката има един единствен недостатък че е необходимо реалното време на прехвърляне на ПЦ със записаното видео.
    качеството никога не е било под въпрос... и който говори за някакви магнитни смущения и т.н.. сигурно има впечатления от старите ВХС касетки или живее до трафопост или рудна мина.
    за хард диск също съм привърженик. наистина за начинаещ потребител е добър избор. най-капризните професионалисти говорят за проблеми с преобразуването в реално време в емпег формат на сигнала.. но.. мисля за битова употреба че е пренебрежимо това.
    докато битрейта на миниДВ формата говори сам за себе си за качеството.
    за хай-дефинишън формат .. мисля не са много хората които биха могли да се радват пълноценно на качествата на стандарта с качествена техника - камера - плейър - ТВ .
    дано времето работи за нас и скоро да поевтинеят тези продукти.
    така че винаги бих предпочел носител миниДВ касетка със качествена оптика (ако има бюджет)
    и да гледа човека ревютата и тестовете на кеамерите по оптика и матрици.

    а да.. ползвам сони ДЦР-НС94Е и съм много доволен. въпреки че има и хубави нови модели и на други производители.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе