Резултати от 1 до 8 от общо 8

Питане за Blu-Ray плеър и 5.1 система

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    78
    #1

    Питане за Blu-Ray плеър и 5.1 система

    Здравейте,
    ще чувам ли нещо и ще имам ли качествен звук, ако имам Blu-Ray плеър свързан с външен хард диск, ако плеърът е с необходите кодеци (напр. това http://www.technomarket.bg/products/...c-dmp-bd60eg-k ) и 5.1 аналогов изход( т.е. 6 букси) и хубава 5.1 аналогова( т.е. без дигитален вход) система без наличието на ресивър?

    Това ми е алтернатива на купуване на Diva Full HD или PopCorn hour + ресивър, защото ресивъра излиза много солен, а няма как да свържа 5.1 система към изброените плеъри без ресивър.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Re:Питане за Blu-Ray плеър и 5.1 система

    Ще се чува , но няма да има нищо общо с тези кодеци / предполагам става въпрос за HD звук , който върви по hdmi /! Този блу-рей плеър има тези кодеци , но няма 5.1 аналогов изход доколкото си спомням , може и да греша , но си мисля че техниката е достатъчно се развила , че да се ползват аналоговите връзки , е вярно е и че всичко опира до пари !

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    78
    #3

    Re:Питане за Blu-Ray плеър и 5.1 система

    Плеърът, за който говоря аз модел ор преди гоина и нещо и има аналогови изходи. Значи макар и да има кодеците в него и е свързано директно към устройството, ако не се свърже по цифров път, т.е чрез ресивър, няма да има същия звук?

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #4

    Re:Питане за Blu-Ray плеър и 5.1 система

    Не може да сравняваш една система с HD плеър, ресийвър и колони със такава с BD плеър и активни 5.1 колонки.
    Първо BD плеъра е доста орязан като формати и не всеки филм тръгва. Второ, усилвателя на тези колонки ще е пълен боклук и трето, самите колонки също най-вероятно ще са боклук. Поне тези, които са по-евтини и са предвидени за компютър.
    Реално звук ще имаш ако това те притеснява.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    78
    #5

    Re:Питане за Blu-Ray плеър и 5.1 система

    Едва ли колони, които струват 300 лв, били те и за компютър, могат да се нарекат боклук!
    А плеърът, за който говоря, до сега не се е запъвал на филм, теглен от замунда. Приятел го има и до сега е нямал проблеми.
    Притеснява ме следния върпос:
    Едно и също ли ще чувам и с едно и също качество ли ще бъде, с едно и също озвучение и един и същ плеър (имаш 6 изхода за 5.1), ако в единия вариант има ресивър( т.е. свързано е оптично), а в другия няма.

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    211
    #6

    Re:Питане за Blu-Ray плеър и 5.1 система

    Цитат Първоначално публикувано от LexHammer
    Едва ли колони, които струват 300 лв, били те и за компютър, могат да се нарекат боклук!
    Виж сега. В този форум повечето хора разполагат с по няколко хилядарки за цялостна система и само централният им говорител струва повече от 300 лв.
    Аз си взех от МЕТРО преди време ресивър Сони + ДВД плеър + 5.1 колони за около 400лв. на някаква промоция и съм напълно доволен от звука. Всеки има различен слух. Аз например може да съм "музикален инвалид" и дори да имам 5 хил.лв. за ресивър и колони надали ще усетя разликата.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    78
    #7

    Re:Питане за Blu-Ray плеър и 5.1 система

    Темата не е дали ще се чува едно и също с колони за 300 и за 3000 лв, а дали с едни и същи колони, но без ресивър, чрез директно включване ще чувам същото.

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #8

    Re:Питане за Blu-Ray плеър и 5.1 система

    Цитат Първоначално публикувано от LexHammer
    Едно и също ли ще чувам и с едно и също качество ли ще бъде, с едно и също озвучение и един и същ плеър (имаш 6 изхода за 5.1), ако в единия вариант има ресивър( т.е. свързано е оптично), а в другия няма.
    Ако колоните са едни и същи /което няма как да стане/, разлика ще има ако говорим за качество на звука. Качеството на звука се определя от няколко компонента. За мен те се подреждат по следния начин по тежест - колони, акустика на помещението, усилвател, плеър, DAC. Не коментирам качеството на записа. Ако говорим за 128к емпетройки е все едно на какво слушаш.
    Може да приема, че DAC-a на въпросния BD плеър се равнява на този на супер нисък клас ресийвър, така че от там разлика няма да дойде. Усилвателя обаче, дори и във "качествени" компютърни колонки е трагичен. От там ще има /за мен/ осезаем спад в качеството.
    Друг е въпроса, че въпросните колонки са най-често пластамсови дрънкалки с говорители за 3-4$. То няма и как да е друго за тази сума.
    Не виждам как може да очкаваш едно и също за 300 лв и за 3000 лева.
    Вече дали имаш възможност и смяташ за разумно да се похарчи така сума е нещо, което сам преценяваш.

    Да не говорим, че спокойно за 1000-1100 лева се купува нисък клас система с ресийвър и истински колони, която ще свири много по-добре от която и да е компютърна.

    ПП. Аз лично познавам 2-ма собственика на BD60 и двамата ползват отделен HD плеър за свалените филми.

    ПП2. Не вярвам да съществува толкова голям мизикален инвалид, че да не направи разлика между компютърни колонки за 300 лв и система за 3000 лева.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Външен плеър плюс отделен външен HDD или плеър с WiFi
    От chefobg във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 3
    Последно: 17-04-12, 15:22
  2. Отговори: 0
    Последно: 31-12-11, 00:11
  3. Продавам HD плеър EgreatR200-IIplus , mp3 плеър SаnDisk Sansa Fuze 4GB и
    От civica във форум Приключили продажби
    Отговори: 15
    Последно: 03-09-11, 07:20
  4. Питане за плеър ASUS
    От qnkogundito във форум Мултимедийни плейъри
    Отговори: 3
    Последно: 11-02-11, 23:49
  5. ПРЕМЕСТЕНО: Питане за плеър ASUS
    От Vanquished във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 11-02-11, 11:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе