Резултати от 1 до 12 от общо 12

BluRay плеър с добра подръжка на MKV през LAN мрежа?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    7
    #1

    BluRay плеър с добра подръжка на MKV през LAN мрежа?

    Здравейте,

    Tъй като съм се захванал да обновявам техниката се оглеждам за BluRay плеър, който да има читава подръжка на MKV, субтитри и всичко това да може през локалната мрежа (не само през usb).

    Бюджет не съм определил точно, но ще е добре да се събера в рамките на 500 лева.

    Знам, че има и HD плеърчета, ама искам да имам и възможността да си гледам BlueRay когато реша, но и същевременно да имам само 1 устройство.

    Благодаря на всички за съветите предварително!


  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    18
    #2

    Re:BluRay плеър с добра подръжка на MKV през LAN мрежа?

    LG-BD 390,имам такъв и се справя добре.Нямал съм проблеми с mkv.,само не иска да отваря vob. клипове.Пък и са му намалили цената в техномаркет до 299.Преди беше 569.Спечелил е и eisa award за 2009-2010.

  4. Novice
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    7
    #3

    Re:BluRay плеър с добра подръжка на MKV през LAN мрежа?

    А някой по-нов модел? Понеже този е старичък и хем вече е ограничени количества, хем ми се иска нещо по-актуално - с възможност за 3D и т.н.

  5. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #4

    Re:BluRay плеър с добра подръжка на MKV през LAN мрежа?

    Моделите на LG и Samsung се справят добре и имат mkv поддръжка /май и от Панасоник имаха такъв модел/.

  6. Novice
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    7
    #5

    Re:BluRay плеър с добра подръжка на MKV през LAN мрежа?

    Ок, благодаря за инфото.

    Притеснява ме факта, че в темата за LG например масово се пише за филми които не се четат, насичат и т.н. А тук ми ги препоръчвате - идеята е като взема нещо да го ползвам като потребител, а не да си играя да махам хедъри, да конвертирам и т.н. на ПЦ-то. В общи линии целта е да може да плейва всичко безпроблемно - от хард, от мрежа, BD папка и ISO, DVD от папка, FLAC и т.н..

    Ако не държах на Blu-Ray досега да съм взел пуканката, ама държа да имам такъв плеър - все повече готини заглавия излизат на BD. Варианта с 2 засега не ме кефи, че ще станат много устройствата

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #6

    Re:BluRay плеър с добра подръжка на MKV през LAN мрежа?

    Няма такъв модел ,на който да вървят всички /освен Dune май, но отиваш в съвсем друг ценови клас/. На моя ЛГ досега не са ми тръгвали 1-2 фирма и то поради недобър или грешен рип.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    7
    #7

    Re:BluRay плеър с добра подръжка на MKV през LAN мрежа?

    Оки, ако 95% от филмите вървят пак е ОК

    Dune HD Smart B1 също ми е опция, но ако ще давам толкова пари май ще е по-добре да отнеса някой 3Д модел на LG/Samsung.

    Благодаря за инфото, ще поогледам още малко и се мятам

  10. Novice
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    5
    #8

    Re:BluRay плеър с добра подръжка на MKV през LAN мрежа?

    Подкрепям за LG BD-390, само няколко филма не са тръгнали, кофти рип явно, субтитри си вървят нормално.
    Единствения проблем, ако мога да го нарека така, е че когато стриймвам 1080p видео от компютър през безжичния ми рутер, информацията явно идва много за g-мрежа. Ако ще правиш така, препоръчвам да си купиш n-рутер и съответно компютъра да поддържа същия стандарт. Или да правиш като мен и да си гледаш филмите от външен хард


  11. Novice
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    7
    #9

    Re:BluRay плеър с добра подръжка на MKV през LAN мрежа?

    Така, уикенда тествах няколко LG-та в Техномаркет при един приятел.

    Зле са, добре, че не ви послушах да се набутам - изтеглих 5 филма с по-височък битрейт на картинка и с DTS-MA. Ами всичките 5 сечаха - едни повече, други по-малко. 720p рилийзите си вървят идеално, както и тези 1080p с нормален битрейт и с по-скромен кодек за звука. То като не ми плейва заглавията с висок битрейт и читав звук като хората за какво ми е.

    Същите тези филми, от същата флашка си вървят безупречно на някакъв смешен 32 инчов ТВ Самсунг за 600 лева, който има USB вход. Това вече ме насочва към плеърите на Самсунг, които ако се справят с декодирането както ТВ-тата им ще са перфектни. Като имам време ще тествам и тях.

  12. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,564
    #10

    Re:BluRay плеър с добра подръжка на MKV през LAN мрежа?

    Не знам какво си тествал ,но аз на BD570 такива проблеми съм нямал -дай да видим някой от тия файлове и да пробваме. Също така ако е имало някакъв проблем с фабричния фирм ,то при мен вече са минали 3-4 обновления и явно е отстранен.Все пак гледам ,че и новите модели на Панасоник имат mkv поддръжка и може да тестваш и тях /а аз винаги бих предпочел плейър от Панасоник пред всеки Самсунг и ЛГ ,от личен опит /.

  13. Novice
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    7
    #11

    Re:BluRay плеър с добра подръжка на MKV през LAN мрежа?

    Така - за инфо на другите - тествах и Samsung C5500, както и Samsung C5900. Пълни тояги - по същият начин секат и прекъсват на въпросните файлове.

    Извод: Блу-рей за MKV-та DTS HD-MA и голям битрейт - не стават.

    Купих си Popcorn Hour A-210 и плейва въпросните файлове от въпросната папка като на шега.

    Благодаря на всички за помощта.

  14.  
     
  15. Banned
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    70
    #12

    Re:BluRay плеър с добра подръжка на MKV през LAN мрежа?

    Много се извинявам, че питам, ако е удобно, нали. Ако проявите желание за отговор- моля с точен да бъде, дори и за част от въпроса:
    1.DLNA
    2.директно през мрежа ("вижда" мрежата).

    на LG и Samsung плеърите, вкл 3D (или други, евентуално) през DLNA или директно през мрежа ("вижда" мрежата) възпроизвеждат mkv?
    и втория съпровождащ въпрос- с кво видео (резолюция и битрейт), аудио (има ли поне DTS@1510kbit/s) и субтитри (Бг и поддържани формати?) ЗА НАЧИНА на възпроизвеждане (имам предвид първата част на въпроса)?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Разлики между Bluray и Bluray full hd 1080
    От reloopz във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 10
    Последно: 24-01-10, 12:19
  2. УСБ устройство през мрежа
    От get във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 17-03-08, 23:51
  3. Инсталиране на XP през мрежа
    От silverfox във форум Windows
    Отговори: 18
    Последно: 02-12-04, 00:14
  4. добра мрежа в рамките на 400 метра
    От Astral_boy във форум Мрежи
    Отговори: 13
    Последно: 16-02-04, 19:49
  5. Телефон през мрежа
    От dant във форум Общ - хардуер
    Отговори: 6
    Последно: 25-11-02, 23:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе