Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Проблем със субтитрите -> Sony BDV-E880

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    14
    #1

    Проблем със субтитрите -> Sony BDV-E880

    Здравейте ,

    с огромно желание си купих Sony BDV-E880 плеър ,но срещнах големи трудности с изкарването на Български субтитри на филми свалени от торентите.Значи именувам файла на субтитрите по същият начин както е именуван видео файл-а , правя проверка за някоя точка или интервал и дори след като съм убеден ,че всичко отговаря при пускане на филма субтитрите започват да излизат като някакви бар кодове (едни квадратчета черно-бели...) ?! Има си бутон за субтитри на дистанционното управление и него натискам и това не ми помага и без значение на какъв език му задавам все същите неща излизат на екрана.Четох от ръководството на последните страници кодовете с езиците по държави и от менюто зададох кода за български език и пак нищо.

    Направихме опит с брат ми , който си купи някакъв посредствен Самсунг ДВД плеър с двойно по-ниска мощност на озвучението и при него на едни и същи файлове тръгват БГ субтитри а при мен пак не искат.Помогнете Ви моля ,че не искам да си мисля ,че това което съм си купил не е добро за толкова пари при толкова много възможности и прекрасно озвучаване 1000 вата :

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #2

    Re:Проблем със субтитрите -> Sony BDV-E880

    Колега това не е плеър , а цяла система за домашно кино , че и 3D блурей !
    Голяма работа , но не чете субтитри на кирилица ! 1000 вата , то цяла електроцентрала , бре !
    Ползвай си я с здраве , но по предназначение ! Добро е за парите си , но си има друга главна роля тази система !


  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    14
    #3

    Re:Проблем със субтитрите -> Sony BDV-E880

    Е добре де , не може да не ми изкарва субтитри като пусна филм :-( Къде е проблема ?

  5. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #4

    Re:Проблем със субтитрите -> Sony BDV-E880

    Нали ти ги изкарва на квадратчета / бар-кодове / , вземи си преводач !

    Може , не поддържа кирилица !

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #5

    Re:Проблем със субтитрите -> Sony BDV-E880

    civica е абсолютно прав!
    Това е една доста добра система, но основното и предназначение е BD/DVD възпроизвеждане. Кодовете за субтитрите, за които пишеш се отнасят само за BD/DVD.
    Колкото до субтитрите - не можах да разбера от диск ли не излизат, от flash или и от двете? Само субтитри с определено разширение (*.srt; *.sub; *.txt) или това е без значение? Преди време купих DVD player Sony и там за да излезат субтитрите на Xvid се натискаше 2 пъти бутона Subtitles.
    Прегледах набързо User Manual на английски и там не видях и запетайка по въпроса за пускане на субтитри на "пиратските" формати.

    Направи си експеримент - смени кодовата на таблица на кирилските субтитри на 1251 и пробвай отново. А с английски (латиница) субтитри всичко ли е наред?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    14
    #6

    Re:Проблем със субтитрите -> Sony BDV-E880

    Значи филмите пускам и от външен хард диск през USB порта и от Flash памет пак през него не искат да излизат :-( Не съм пробвал с физически Блу рей диск носител , там съм сигурен ,че няма да има проблем ,но мен ме интересува дали е възможно да си свалям филми от торентите и да си ги гледам нормално ,защото освен ,че исках добра система за домашно кино все пак държах да е на Сони понеже и телевизора ми е Сони исках да си свалям филми от торентите и да си ги гледам без това да ми създава главоболия.

    Натискам бутона за субтитри на дистанционното управление и дори когато дам на Английски , Френски или Немски пак субтитрите ми излизат "замазано".Това се случва и когато настройката на системата не е по код за България а дори когато е по дифолт за Англия.Когато във филма има кратки реплики те излизат нормално написани на англиски език ,но когато изречението/репликата е по-дълго/а става веднага мазалото.Друг факт е ,че "мацаницата" излиза в долния ляв ъгъл на екрана ... Когато филма върви в менюто "опции" няма subtitle encoding или нещо такова.Изчетох цялата инструкция за ползване на системата и нищо освен кодовете за различните държави не е написано.

    Моля ви проявете малко снизходителност към мен - аз от такава техника почти нищо не разбирам и за това сега се обръщам към вас като специалисти .Обяснете ми и какво е това BD ?
    От опита си на посетител и дори на модератор в един от големите Български форуми (на друга тематика) от 10 години насам ,никога не съм позволявал някой да се отнася с нов посетител така остро ,просто защото знам ,че той е тук от зор

    Благодаря предварително за разбирането и съветите от Вас !


  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #7

    Re:Проблем със субтитрите -> Sony BDV-E880

    Само да попитам - как си я избра точно тази система , като не разбираш ? Нищо лично , само питам !

    Това , което сваляш от торентите е " пиратско " съдържание и си има последствия от това ! Трябваше да се насочиш към такива системи на Самсунг и LG !

    BD - блурей диск !

    Ти сега да не вземеш да се обидиш ! Я по-ведро ! Малко си се набутал и това е ! Ще си гледаш само законно придобито съдържание !

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    14
    #8

    Re:Проблем със субтитрите -> Sony BDV-E880

    Избрах си я като четох в интернет , в сайта на Сони.Видях ,че се синхронизира с Бравията , видях разни суперлативи изписани и това ,че е модерен уред от последно поколение.Как да разбера ,че няма да мога да гледам филми нормално ,нали за това е направена ?

  11. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #9

    Re:Проблем със субтитрите -> Sony BDV-E880

    Уреда е модерен , спор няма , но в сайта на Сони не пише всичко , а и няма как точно това да го прочетеш оттам - има си причини затова и му казват - авторско право ! Ти от този сайт какво си очаквал , да си оплюват стоката ?
    Направена е за филми , купени от магазина - двд и блурей дискове , предимно !

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    14
    #10

    Re:Проблем със субтитрите -> Sony BDV-E880

    Ясно значи , кофти работа ... Аз даже свалям филми от Блу рей секцията в Замундата ,но не става и не става.А знаете ли дали има все пак някакъв начин - инсталиране на специален софтуеър или нещо друго ?

    Системата е наистина маняшка , всичко ми пълни душата ,но този проблем направо ме разби :-( Да си призная честно не харесвам самсунг и ел джи , исках да си създам цялостна система на Сони от висок клас и да знам ,че всичко ще е супер. Мислите ли ,че ще може да вървят дублирани филми ?

  13. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #11

    Re:Проблем със субтитрите -> Sony BDV-E880

    Софтуер ? Откъде ще го изтеглиш ? Я по-добре си купи един мултимедиен HD плеър за тази цел / 250 лв / и си гледай кефа !

    За филмите с вградени субтитри или дублаж не би трябвало да имаш грижи !

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,252
    #12

    Re:Проблем със субтитрите -> Sony BDV-E880

    Явно системата нарочно е направена да не поддържа през USB пиратското съдържание! It's a Sony, какво друго да напиша...
    Я вземи си запиши на нормално DVD тези "пиратски" филми и пак пробвай! Повтарям - DVD носител, а не BD!

    И един съвет от мен - от сайта на производителя можеш само да се ориентираш за продукта, какъвто и да е той! Останалото - от форуми с мнения на собственици или специализирани сайтове, където има ревюта и тестове!
    Успех!

  16. Novice
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    3
    #13

    Re:Проблем със субтитрите -> Sony BDV-E880

    Пичове, освен некомпетентност и големи усти, нищо друго не показвате. Човекът е дал 1000 лв за система и му казвате - вземи си преводач... Кодът за българските субтитри е 1251 , а не този,който е посочен в упътването. Имам същата система и си пускам филмите СЪС СУБТИТРИ без никакъв проблем. Дано съм помогнал на човека.

    Кодовете за субтитрите, за които пишеш се отнасят само за BD/DVD.
    ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ !!!

  17. Novice
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1
    #14

    Re:Проблем със субтитрите -> Sony BDV-E880

    Отскоро я имам. Обнових firmware-то и от USB показва нормално субтитрите. Трябва да се включат обаче - бутона (....) се натиска няколко пъти докато се избере правилната кодова таблица - 1251. Иначе излиза майнуница.

    На колегата проблема очевидно е друг и си струва да ъпдейтва фърмуера.

    Моя проблем обаче е друг - субтитри които ги показва нормално от USB не ги намира през DLNA. Ама това може и да е от DLNA сървъра. Ако открия проблема ще докладвам

  18. Novice
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    2
    #15

    Re:Проблем със субтитрите -> Sony BDV-E880

    Здравейте,

    къде ли не търсих за този проблем от скоро съм собственик на BVD-E880 и първоначално и аз имах този проблем със субтитрите през USB

    решението е да се вградят субтитрите във видео файла посредством програмата: http://www.bunkus.org/videotools/mkv...s.html#windows

    дано съм помогнал

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Проблем със субтитрите на BD DVD "Sony"BDP S580
    От shami_do във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 2
    Последно: 20-07-17, 10:49
  2. проблем със субтитрите SONY
    От Gennko във форум Sony телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 21-05-12, 01:39
  3. ПРЕМЕСТЕНО: Проблем със субтитрите -> Sony BDV-E880
    От Vanquished във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 13-10-11, 19:28
  4. SONY KDL-40EX402-проблем със субтитрите
    От BLAGO59 във форум Sony телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 17-05-11, 15:54
  5. Проблем с субтитрите!
    От KuLaTaAaAa във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 4
    Последно: 13-04-11, 19:26

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе