Резултати от 1 до 5 от общо 5
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By stenly

Проблем с DVD записвачка

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #1

    Проблем с DVD записвачка

    Привет,
    Имам от доста време DVD записвачка с хард диск. Някой може ли да даде мнение за проблема който се появи с нея, разпознава обикновено музикално CD, свири си го но за всякакъв DVD диск, нов или стар поставен в нея ми дава че не може да го възпроизведе. Дори и такива които тя самите е записвала. Гледам устройството е обикновено DVD за компютър но със стария вариант на подкачане ID мисля че им казваха. Дали може проблема да е в него или софтуерен.
    Мерси.

  2.  
     
  3. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #2

    Отговор: Проблем с DVD записвачка

    Оптиката четяща DVD-тата си е "изпяла песента". Можеш да пробваш да я почистиш , но по-скоро се ориентирай да си купуваш ново.
    raziel66 одобрява това.

  4. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #3

    Отговор: Проблем с DVD записвачка

    Цитат Първоначално публикувано от blekota Виж публикацията
    Привет,
    Имам от доста време DVD записвачка с хард диск. Някой може ли да даде мнение за проблема който се появи с нея, разпознава обикновено музикално CD, свири си го но за всякакъв DVD диск, нов или стар поставен в нея ми дава че не може да го възпроизведе. Дори и такива които тя самите е записвала. Гледам устройството е обикновено DVD за компютър но със стария вариант на подкачане ID мисля че им казваха. Дали може проблема да е в него или софтуерен.
    Мерси.
    Ако устрйството е обиконовенно за компютър може да си я ремонтираш, като просто го смениш с ново. Старите са водят IDE / PATA.
    Общо взето взимаш устройство, махаш старото, закачаш новото, после вадиш "лайсната на тавата" ето това mpzL43J86zY6igGFxCVch_A.jpg
    и си слагаш оригиналното - предполагам е някакво лъстящо. И имаш нова записвашка без да си личи, че е сменяна...

  5. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #4

    Отговор: Проблем с DVD записвачка

    Благодаря колеги. Поръчах си записвачка Pioneer, на SATA но с преходник към IDЕ. Надявам се да стане защото ако не, ще трябва да търся за проба записвачка директно за IDE.

  6. Member Аватара на blekota
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    255
    #5

    Отговор: Проблем с DVD записвачка

    Дойде ми записвачката, сложих я с преходника и като пуснах DVD-то постоянно мига "loading" на дисплея и не зарежда. Така мига всеки път за около минута когато го изключиш и включиш в контакта или спре и тока. Сега мига постоянно и не тръгва. Взех за проба и записвачка директно на IDE и с нея е същото, постоянно си мига и не тръгва. Въпреки че оригиналната по нищо не се различава явно е заключена софтуерно към машинката. Имате ли идея за справяне с проблема.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с DVD записвачка
    От CreatoR във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 04-12-06, 22:32
  2. проблем с сд записвачка и двд
    От mit във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 22-02-06, 22:05
  3. Проблем с NEC записвачка...!?
    От AZure във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 16-01-04, 22:50
  4. Тъп проблем със записвачка
    От mikk във форум Общ - софтуер
    Отговори: 13
    Последно: 09-01-03, 17:41
  5. Проблем със записвачка
    От Cko във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 03-01-03, 14:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе