Резултати от 1 до 1 от общо 1

Гледане на FullHD DTS филми от флашка.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    2
    #1

    Гледане на FullHD DTS филми от флашка.

    Здравейте,
    имам питане относно гледането на .mkv Full HD филми от флашка, която е закачена към телевизора, как да изкарам DTS звук. Разбрах, че на телевизорите вградените плеъри не поддържат DTS формат(особено DTS HD Master Audio). Ще започна с това каква техника имам в нас и след това към въпросите.
    Телевизора ми е Sony KDL-47W805A (модел 2013)
    Specs:
    Sony :KDL-47W805A :


    Потърсих в настройките на телевизора, дали вградения декодер на ТВ-то поддържа DTS и намерих това:



    DTS core не върши никаква работа.


    Звукът ми идва от 2.1 канален Soundbar високоговорител за телевизор SONY HT-CT370
    Specs:
    SONY HT-CT370 :: Системи за домашно кино :: Системи за домашно кино :: Домашно кино :: ТВ & Аудио :: Technomarket Bulgaria

    Soundbar-a ми поддържа Dolby® TrueHD/Dolby® Digital; DTS® HD Master Audio.


    Вързал съм soundbar-a и телевизора с HDMI кабел, като Audio Return Channel (ARC). Проблема е че ARC не вади Advanced DTS и DD форматите за съжаление.Ето цитат:
    "Also, ARC only passes Dolby Digital. So those new high-resolution audio formats available on Blu-ray discs, namely Dolby TrueHD and DTS-HD, are unavailable over ARC. This isn't the TV manufacturers' fault, but it's still annoying."

    What is Audio Return Channel (ARC)? - CNET

    Оптичният кабел също не е вариант, защото не поддържа Advanced DTS и DD форматите.


    Искам да гледам филмите от флашката и да вади DTS HD MA. Забелязах, че като гледам Full HD филми с DTS звук от .mkv файлове звука от аудио системата е заглъхнал, дори и при максимална сила на звука. При всички останали филми, които са на AC3 или други формати няма този проблем.


    Намерих един плеър(Asus O!Play BDS-700), където има 2 HDMI изхода(единия искам да го вържа към soundbar-a, като audio, а другия HDMI изход към ТВ-то).Мисля, че така трябва да избегна ARC свързаността на ТВ-то със саундбара. Какво мислите за този вариянт? Ето линк към въпросният плеър:

    Multimedia - O!Play BDS-700 - ASUS

    Цитат:
    "Smart design for dual HDMI outputs- dedicated HDMI outputs for TV and sound
    To ensure both true HDMI 1.4 performance and offer unprecedented flexibility, the BDS-700 comes with dual dedicated HDMI outputs, splitting one HDMI 1.4 port for 3D TV, while another HDMI 1.3 port routes just the audio. The dual connection design means the BDS-700 can work effortlessly alongside existing HDMI 1.3 audio receivers with no compromise in quality. Conversely, media players with only one HDMI out have to route all operations through the TV"


    И питането ми е заслужава ли си да си взема този плеър, ако искам да вадя истински DTS звук от .mkv файлове? Малко ме объркват тези неща и ако има някой по запознат да ме светне ще съм му много благодарен!
    Този пост е редактиран от Windowmaker123; 09-03-15 в 19:29.

  2.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Гледане на 3Д Филми
    От WingShot във форум Телевизори
    Отговори: 9
    Последно: 21-12-12, 18:34
  2. Кой LED телевизор чете филми от флашка?
    От LEGAL във форум Телевизори
    Отговори: 24
    Последно: 19-06-11, 10:41
  3. Проблем с гледане на филми
    От Poinovito във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 14-02-06, 21:48
  4. гледане на филми
    От buny във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 17-01-04, 05:22
  5. има ли програма за гледане на филми от ftp ?
    От raptor_bg във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 8
    Последно: 23-06-03, 08:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе