Резултати от 1 до 10 от общо 10

Nvidia shield TV 2019 конфигурация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    16
    #1

    Nvidia shield TV 2019 конфигурация

    Здравейте, имам LG G2 tv и досега гледах филми с лаптопа използвайки Serviio(и лаптоп и тв са вързани в една мрежа чрез wifi), обаче ако опитам да гледам филм с по-високо качество насича брутално, дори и тези с ниското от порядъка на 3-4гб пак насичат. Прочетох из нета, че андроид бокс би решил този проблем и си взех Nvidia shield TV 2019, обаче как да го конфигурирам, така че да мога да плейвам филми с високо качество и големина над 40-50 гб на ТВ-то без да насичат и забиват? Nvidia-та е вързана с hdmi 2.1 кабел към ТВ-то и от ТВ-то има пуснат hdmi през еARC към soundbar Samsung HW-Q990B
    Ще съм благодарен да ми дадете някакви насоки?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #2

    Отговор: Nvidia shield TV 2019 конфигурация

    Цитат Първоначално публикувано от strongholder Виж публикацията
    ...Nvidia-та е вързана с hdmi 2.1 кабел към ТВ-то и от ТВ-то има пуснат hdmi през еARC към soundbar Samsung HW-Q990B
    Ще съм благодарен да ми дадете някакви насоки?
    Добре, до тук добре, а тия филми къде са които искаш да гледаш? По кой кабел?

  4. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    16
    #3

    Отговор: Nvidia shield TV 2019 конфигурация

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    Добре, до тук добре, а тия филми къде са които искаш да гледаш? По кой кабел?
    Досега филмите ги гледах от лаптопа през Serviio, обаче забиват доста, а ако пробвам филм 30ГБ и нагоре е нещо страшно, негледаеми са. Затова си взех Нвидиа и пиша тук как да подходя

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #4

    Отговор: Nvidia shield TV 2019 конфигурация

    Лаптопа на wifi ли е?

  6. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    16
    #5
    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    Лаптопа на wifi ли е?
    Да, и лаптопът и ТВто

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #6

    Отговор: Nvidia shield TV 2019 конфигурация

    Трябва сървъра ти (там от където гледаш филми) да е на кабел, за предпочитане 1000 мегабита. Пробвай. Иначе на шилда може да инсталираш какъвто искаш плеър. С Коди и още няколко може да гледаш и торенти без да ги сваляш. Може и да се ползва споделена папка от компютъра, коди я вижда (както и още други андроид плеъри) вместо длна. Може и хард диск да му закачиш и там да ги сваляш и гледаш.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    16
    #7

    Отговор: Nvidia shield TV 2019 конфигурация

    Цитат Първоначално публикувано от tolostoi Виж публикацията
    Трябва сървъра ти (там от където гледаш филми) да е на кабел, за предпочитане 1000 мегабита. Пробвай. Иначе на шилда може да инсталираш какъвто искаш плеър. С Коди и още няколко може да гледаш и торенти без да ги сваляш. Може и да се ползва споделена папка от компютъра, коди я вижда (както и още други андроид плеъри) вместо длна. Може и хард диск да му закачиш и там да ги сваляш и гледаш.
    При положение, че не мога да направя връзка с кабел кое ще е най-оптималното, за да няма насичане на филми с високо качество? Това което пишете за гледане през Коди на торенти без да се свалят ми звучи най-добре

  10. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    431
    #8

    Отговор: Nvidia shield TV 2019 конфигурация

    Цитат Първоначално публикувано от strongholder Виж публикацията
    При положение, че не мога да направя връзка с кабел кое ще е най-оптималното, за да няма насичане на филми с високо качество? Това което пишете за гледане през Коди на торенти без да се свалят ми звучи най-добре
    Интернета с каква скорост е? Ако е 50 мбпс над 15 гб филм ще насича, ако е 100 над 30гб ще насича. С приложението Торсерв ,Нум, Лампа, Вокино и Мх плеар или Влц плеар е по лесно от колкото Коди.

  11. Infraction Users
    Тук е от
    Sep 2011
    Мнения
    2,116
    #9

    Отговор: Nvidia shield TV 2019 конфигурация

    Цитат Първоначално публикувано от strongholder Виж публикацията
    Здравейте, имам LG G2 tv и досега гледах филми с лаптопа използвайки Serviio(и лаптоп и тв са вързани в една мрежа чрез wifi), обаче ако опитам да гледам филм с по-високо качество насича брутално, дори и тези с ниското от порядъка на 3-4гб пак насичат. Прочетох из нета, че андроид бокс би решил този проблем и си взех Nvidia shield TV 2019, обаче как да го конфигурирам, така че да мога да плейвам филми с високо качество и големина над 40-50 гб на ТВ-то без да насичат и забиват? Nvidia-та е вързана с hdmi 2.1 кабел към ТВ-то и от ТВ-то има пуснат hdmi през еARC към soundbar Samsung HW-Q990B
    Ще съм благодарен да ми дадете някакви насоки?
    Тук е грешката, че тубата не става за 4К...ще има насичания, за 1080p няма да има проблем.
    Това се споменава масово в мрежата от хора, които са имали тубата и в последствие са си взели pro-то.
    Със HMS дори без плеър (андроид) си се гледат филми, но май тях ги транскодираше така или иначе всеки DLNA клиент транскодира съдържанието.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Мнения
    34
    #10

    Отговор: Nvidia shield TV 2019 конфигурация

    Аз ползвам plex. Телевизорите масово са със 100мбит лан, така че wifi връзката е обикновено по бърза. Трябва хубав рутер с нисък лаг, за предпочитане в същата стая. Лаптопа трябва да е на лан 1гбит, иначе рутера трябва да е 2 пъти по хубав, за да поеме целия трафик в двете посоки. Вариант е директен wifi стреам от лаптопа към тв. Но тоя лаптоп трябва да е с поне 300мбит wifi, и да има бая процесор за обработка на видео/аудио потока

    - - - - - - - - - -

    Аз като правих основния ремонт предвидих вграден лан кабел за 1гбит мрежа. А всеки ми казваше че няма смисъл понеже интернета бил бавен. Никой не схвана идеята че на вътрешната мрежа с няколко телевизора и плекс сървър - интернет не и е нужен. Сега ми е зор да слушам tidal, като има 2 телевизора с пуснат нетфликс

    - - - - - - - - - -

    Wifi не е надежден заради лага. Вкъщи се ползва само за телефони, смарт крушки и контакти. Ако е меш система може и да е друго.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. 2019-nCoV (нов коронавирус 2019[SARS-Cov-2])
    От hristoslav2 във форум Covid 19
    Отговори: 10590
    Последно: 11-03-23, 14:34
  2. Roku 4, Nvidia Shield - избор на Android TV
    От Blue_Hulk във форум DLNA - медийни сървъри
    Отговори: 0
    Последно: 18-07-16, 23:15
  3. Отговори: 9
    Последно: 08-08-14, 00:07
  4. Търся I/Q-Shield за Asus P5K
    От Anjelo във форум Купува
    Отговори: 6
    Последно: 05-04-12, 22:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе