Резултати от 1 до 8 от общо 8

Препоръчайте ми устройство

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    191
    #1

    Препоръчайте ми устройство

    Здравейте
    Препоръпайте ми подходящо устройство нещо като мултимедиен плеър който да има гигабитова мрежова връзка Usb 3 и самба сървър или нещо такова.....идеята ми е в това устройство да си включа външния хард диск който е с Usb 3 връзка и най важното да го виждам от всякъде в мрежата за да мога директно на него да си свалям филми и после да ги гледам
    Пробвал съм да включа харда в 4к сателитен приемник със самба и всичко става и е ок.обаче ми е скъп такъв приемник да си купя само заради това.
    Дори и през телефона по wifi виждам харда включен в приемника .но това беше само за проба .трябва ми такова устройство за постоянна ежедневна употреба.не знам тези нашумели напоследдък андроид тв боксове дали ще вършат тази работа

  2.  
     
  3. tek
    tek е офлайн
    Member Аватара на tek
    Тук е от
    Jan 2019
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    982
    #2

    Отговор: Препоръчайте ми устройство

    Ако искаш лесно настроено устройство: Android TV Box.
    И не е нужно да сваляш всичко от мрежата. А само да стриймваш съдържание , например с програмата Kodi, С настроени добавки.
    Но, евтините боксове не са качествени и за да имаш добра машинка, търси нещо над 250 лв. От марките Zidoo, Beelink, MiniX. nvidaShield,


    Другият вариант е едно мини PC, като Raspberry Pi4. На, което може да инсталираш доста дистрибуции, и да го използваш и като компютър освен за мултимедиен плеър.
    Но, нaстройката там не е за начинаещ потребител. Предимство е че ОС е доста по-гъвкава от Android екосистемата.

    П.П. Имам TV Box, но не свалям от самото устройство, а го използвам, само като мултимедиен плеър.

  4. npb
    npb е офлайн
    Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    289
    #3

    Отговор: Препоръчайте ми устройство

    Аз съм със Zidoo и ти го препоръчвам за гледане на филми. Писъл съм много по тази тема, потърси малко. Ако ти е скъп можеш да вземеш и 9 серия с свързване на диск от вън. Върши същата работа като 10 серия.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #4

    Отговор: Препоръчайте ми устройство

    Това може и на рутер да фо направиш, нещо с опенврт или ... сигурно и заводски фърмуер има тези екстри, но не зная кой. Имаю такъв mi router 3g, но го ползвам на усб 2 (щото диска ми е такъв)

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    191
    #5

    Отговор: Препоръчайте ми устройство

    Като го вържа на usbто на рутера едва просвирва прости мп3ки за филми да не говорим забива

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #6

    Отговор: Препоръчайте ми устройство

    А какъв ти е рутера?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    191
    #7

    Отговор: Препоръчайте ми устройство

    Тп линк N600

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    906
    #8

    Отговор: Препоръчайте ми устройство

    Гледам, че има openwrt за твоя рутер.

    https://openwrt.org/toh/tp-link/tl-wdr3600

    Аз бих флашнал опенврт и бих тествал самба и минидлна. Ако си далеч от тези, неща ... продължавай да търсиш. Като съвет, не се надявай с андроид да имаш някакъв приличен сървър, не му е там силата. Или търси NAS, или някой евтин андроид бокс на който да инсталираш coreelec (това е линукс) там ще имаш стабилност.

    Edit: На моя рутер, при ползване на усб 2 и гигабитова мрежа (твоя е с тази конфигурация) гледам блуреи по мрежата, не съм мерил каква е скоростта, но сега пуснах да копирам файл от него към телефона за теста и и бяга от от 9 до 11 MiB/s



    Edit 2: От компютър със сата хард диск (core2duo не помня други характеристики) пак от телефона прави около 30 MiB/s

    Ако не ме домързи, ще закача усб 2 харда към коре елека на бокс с amlogic s905w със усб 2 порт, да видя скоростта по самба.
    Този пост е редактиран от tolostoi; 20-10-20 в 21:05.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Устройство
    От Todorinov във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 17-05-20, 17:53
  2. устройство за архивиране
    От apmil4ev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 11
    Последно: 06-03-19, 15:19
  3. Кирилизация на PNA устройство под WIN CE 5
    От rumpenshtilken във форум GPS - модели, софтуер, карти и трикове
    Отговори: 1
    Последно: 07-10-11, 22:16
  4. Мултифункционално устройство
    От p3ps1 във форум Общ - хардуер
    Отговори: 18
    Последно: 17-02-06, 22:22
  5. Отговори: 3
    Последно: 29-10-04, 14:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе