Резултати от 1 до 3 от общо 3

Моля, препоръчайте ми DLNA сървър за Linux Mint

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    124
    #1

    Моля, препоръчайте ми DLNA сървър за Linux Mint

    Здравейте,
    Моля някой, който е изпробвал и е доволен от някой DLNA сървър под Linux Mint да сподели. Предполагам и с Ubuntu нещата ще са същите.
    Моите изисквания към сървъра са да може винаги да транскодира, вграждайки субтитрите, понеже телевизорът ми изобразява кирилските субтитри с много ситен шрифт, а настройка за размер няма.
    Също е добре сървърът да може да се настройва за изходен формат, понеже TV не чете H265.
    Както разказах в темата за HMS, до момента използвах него под Windows и всичко беше ОК.
    Сега под Linux Mint с HMS не мога да подкарам субтитри. Всички настройки са както под Windows, но имам чувство, че липсва системен шрифт.
    Пробвах и Plex Media Server, но с него нещата са още по-зле. TV дава, че файлът не се чете и толкова.
    Не мога да разбера тръгва ли транскодиране и към какъв формат.
    Никъде не намирам настройка на изходния формат, така че и той отпада.
    Искрено се надявам някой да удари едно рамо.
    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jun 2001
    Мнения
    620
    #2

    Отговор: Моля, препоръчайте ми DLNA сървър за Linux Mint

    Тоя не е лош: https://serviio.org/download
    има гайд как се инсталира на УБУНТУ: https://wiki.serviio.org/doku.php?id...ll:ubuntu18-04

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2014
    Живее в
    Варна
    Мнения
    124
    #3

    Отговор: Моля, препоръчайте ми DLNA сървър за Linux Mint

    Пробвах Serviio, Plex, Universal Media Player и още два-три, които вече не помня, но нито с един не станаха нещата.
    Телевизорът дава или, че файлът не е валиден или тръгва без да се вградят субтитри и т.н.
    Впечатленията ми са, че нито един от пробваните медийни сървъри не притежава функционалността, юзер френдли интерфейса и възможностите на Домашний медиа-сервер (Home media server).
    Използвам от години Домашний медиа-сервер под Уиндоус и нямам нито една забележка към него. Уникална програма, здрава като руски танк .
    Проблемите, които имах под Mint бяха с липсата на субтитри, т.е. сървърът работи, но не изпълнява транскодиране с вграждане на субтитрите.
    Дистрибуцията, която изтеглих бе от официалния сайт на Домашний медиа-сервер (за Ubuntu). С нея проблемът е наличен.
    Изтеглих Wine и опитах64 битовата версия за Windows. И тук проблемът е наличен.
    Последно пробвах 32 битовата версия за Windows, отново инсталирана под Wine
    Ето тук нещата вече заработиха !
    Има субтитри, всички настройки работят и всичко е наред.
    Не зная къде се корени проблемът с останалите версии на програмата, аз продължавам да мисля, че е липса на системен шрифт, но изключително много се радвам, че усппях да подкарам програмата под Mint.
    За всички, които имат проблеми с енкодинга или размера на субтитрите на вградения плейър на телевизора, горещо препоръчвам Домашний медиа-сервер. Tова за мен се оказа единственото решение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Въпрос относно 55 oled803 и DLNA сървър /NAS сървър/
    От diskos във форум Philips телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 10-10-18, 19:49
  2. DLNA сървър
    От Venko Grigorov във форум Philips телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 18-05-18, 18:51
  3. Отговори: 0
    Последно: 17-11-12, 15:25
  4. Отговори: 1
    Последно: 18-09-12, 13:11
  5. DLNA домашен сървър?
    От Dominator във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 0
    Последно: 06-03-12, 21:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе