Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18

Избор на кабел 20м от PC към LCD

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    11
    #1

    Избор на кабел 20м от PC към LCD

    Здравейте, харесах си този Шарп: http://sharpbg.com/index.php?productID=246 и и искам да го свържа естествено с pc-то. Въпросът е, че при мен разстоянието от tv до компа е 20метра. Какъв кабел трябва да си взема? Благодаря ви предварително!

    Весели празници!

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    16
    #2

    Re: Избор на кабел 20м от PC към LCD

    Е то е ясно какъв кабел. или HDMI/HDMI ,или HDMI/DVI.Може първият с преходник HDMI/DVI.
    То и пред мен стои подобна дилема ,обаче аз се вмествам в 10 метра.В голямата тема за телевизорите някой беше писал за 10м. кабел, че струва около 60 лв. ако не се лъжа.20м. обаче не знам дали ще има.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    11
    #3

    Re: Избор на кабел 20м от PC към LCD

    Ако е 60 кинта е приемливо, ама гледах някакви Roline по 100$ ... малко ми идва на нагорнище.

  5. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #4

    Re: Избор на кабел 20м от PC към LCD

    20м HDMI кабел за 60 лв... ще останеш "приятно" изненадан от резултата!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #5

    Re: Избор на кабел 20м от PC към LCD

    чета темата и ми стана интересно
    дали може човек сам да си направи DVI/DVI кабел като запои буксата за кабела?
    Примерно ако има коаксиален кабел вече положен в пода да се ползва.
    И всъщност става ли физически DVI да върви по коаксиален кабел, или някакъв двужилен кабел или има някакъв минимум на жилата?

    ПС: Сега гледам в wikipedia.org че трябва да е 24 жилен и както пишат и 24-те жила се ползват
    някой да си е правил DVI кабел?

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    11
    #6

    Re: Избор на кабел 20м от PC към LCD

    Цитат Първоначално публикувано от Eddie
    20м HDMI кабел за 60 лв... ще останеш "приятно" изненадан от резултата!
    Ок, дори да не е 60лв готов съм да дам повече. От къде може да се намери качествен кабел? Задължително 20м.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #7

    Re: Избор на кабел 20м от PC към LCD

    Всъщност не си готов да дадеш толкова, колкото трябва, повярвай ми

    Говоря ти за цена от порядъка на 150-200$ в Американско, в България умножи с надценката на търговеца кажи-речи по две и смятай сам за какво става дума...
    Отделно че кабелът трябва да е качествен, а там цената е ...

    При един приятел с 10м кабел от рода на Hama, на лаптоп Acer с HDMI изход към LCD телевизор започват да се появяват артефакти от време на време, и в момента търсим 8 метров кабел, защото 10 метров марков кабел е бая цифра в България - мисля че му бяха "обявили" цена около 240 кинта (на него и 8м му стигат, проблемът е че тук не можем да намерим такава дължина - ако някой е виждал някъде да се продава 8м HDMI кабел на нормална цена да се обажда). При 5 метров кабел няма проблеми. При 20м обикновен HDMI кабел ми е много интересно дали въобще ще докараш някакъв образ.

    P.S. Другият вариант е с HDMI повторител, те са около 150$ в Американско, ама тук не знам къде има такива.

    Ако някой има друга идея, да казва...

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    26
    #8

    Re: Избор на кабел 20м от PC към LCD

    Гледах във http://www.vali.bg кабели с такива дължини .

  11. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #9

    Re: Избор на кабел 20м от PC към LCD

    Аз доколкото знам максимума е 15 метра и не бих рискувал с евтин с такава дължина.
    Опитай да намалиш разстоянието. Аз пускал с 10 м. кабел за 60 лв, но според мен имаше някакви грешки в преноса защото имаше артефакти по екрана.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    131
    #10

    Re: Избор на кабел 20м от PC към LCD

    Здравейте. Купих си наскоро телевизор - LG 32 LC2 RR с вграден хард диск. Сега се интересувам от къде мога да си загупя кабел за да мога да си прехвърлям записаното на ТВ то в компютъра.Трябва ли кабелът да дъде точно за LG 32 LC2 RR или няма значение ?!

  13. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    531
    #11

    Re: Избор на кабел 20м от PC към LCD

    В vali има качествен 10м кабел http://www.hama.de/portal/articleId*108323/action*2563 http://www.vali.bg/?group=342,194&ar...le_content.php , трудно ще намериш качествен 20м кабел в България , заради високата цена не внасят , виждал съм 15м кабел на цена около 400лв , качествен преходник от DVI-HDMI от същата марка като 15м кабел е 90лв.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    16
    #12

    Re: Избор на кабел 20м от PC към LCD

    Цитат Първоначално публикувано от Joret0
    Гледах във  http://www.vali.bg  кабели с такива дължини .
    Това е точният линк, само че няма по-дълги от 10м.Кабелите са на HAMA.http://www.vali.bg/?manufacturer=&gr...current_page=3

    Изпревариха ме.

    EDIT: кажете нещо за тези кабели на HAMA.дали си заслужават.Аз ползвам кабел от тази марка и съм доволен, но все пак е скарт и е 1,5м.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    469
    #13

    Re: Избор на кабел 20м от PC към LCD

    Цитат Първоначално публикувано от ivanhoe72
    Здравейте. Купих си наскоро телевизор - LG 32 LC2 RR с вграден хард диск. Сега се интересувам от къде мога да си загупя кабел за да мога да си прехвърлям записаното на ТВ то в компютъра.Трябва ли кабелът да дъде точно за LG 32 LC2 RR или няма значение ?!
    Не можеш да източиш информацията от този модел,записваш и триеш това е.

  17. Member
    Тук е от
    Mar 2006
    Мнения
    531
    #14

    Re: Избор на кабел 20м от PC към LCD

    Цитат Първоначално публикувано от baigrozdan


    EDIT: кажете нещо за тези кабели на HAMA.дали си заслужават.Аз ползвам кабел от тази марка и съм доволен, но все пак е скарт и е 1,5м.
    Аз си купих 5м hdmi-hdmi HAMA сертифициран е по 1.3 произведен е в Германия ,свъзах с него Sansung 37m86 няма трептене ,стабилна картина ,като за цената си е много добър кабел.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    16
    #15

    Re: Избор на кабел 20м от PC към LCD

    Цитат Първоначално публикувано от ste1
    Аз си купих 5м hdmi-hdmi HAMA сертифициран е по 1.3 произведен е в Германия ,свъзах с него Sansung 37m86 няма трептене ,стабилна картина ,като за цената си е много добър кабел.
    Проблема при мен е както писах по-горе, че ми трябва 10м. кабел и не знам дали HAMA ще ми свърши работа.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на HDMI кабел
    От Shmi във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 11
    Последно: 07-06-12, 12:45
  2. DVI-D КАБЕЛ
    От alkuni във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 27-05-11, 20:05
  3. кабел за TV out
    От mike_bg във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 04-10-03, 12:47
  4. Трябва ми кабел за s tv out -> антенен кабел
    От icos във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 1
    Последно: 23-05-03, 13:50
  5. FTP-кабел
    От Stan във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 26-11-02, 13:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе