Резултати от 1 до 6 от общо 6

цифров приемник (TV) - компютър - телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    93
    #1

    цифров приемник (TV) - компютър - телевизор

    Здравейте, имам следното питане.
    Понеже детето ми страшно много гледа Дисни Ченъл и обожова филмчетата от там (а и понякога пускат пълнометражни филми с български дублаж, които ги няма никъде по ДВД-та или в търговската мрежа) бих искал да мога да правя кепчъринг на някой програми.
    Схемата е Булсатком ресивър и телевизор. Имам един видио кепчът (USB - http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.5707) ,с който в момента не гоним качество а принципно решение. Връзката ми от ресивъра до телевизора е с трикомпонентен кабел за видеото + 2 аудио чинча. Допълнително на ресивъра има и скарт.
    Въпроса ми е как да организирам нещата, така че да мога да имам видео+аудио сигнал до компютъра от който мога да правя кепчъринг и в същото време да мога и да гледам ТВ (или по-скоро целта е да не включвам/изключвам кабели всеки път като искам да правя кепчъринг).
    Не ми се влагат кой знае колко пари в цялата схема, но ако има прилично решение в 30-40-50-60 лв бих ги инвестирал.
    Благодаря предварително за идеите

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    36
    #2

    Re:цифров приемник (TV) - компютър - телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от topche
    Здравейте, имам следното питане.
    Понеже детето ми страшно много гледа Дисни Ченъл и обожова филмчетата от там (а и понякога пускат пълнометражни филми с български дублаж, които ги няма никъде по ДВД-та или в търговската мрежа) бих искал да мога да правя кепчъринг на някой програми.
    Схемата е Булсатком ресивър и телевизор. Имам един видио кепчът (USB - http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.5707) ,с който в момента не гоним качество а принципно решение. Връзката ми от ресивъра до телевизора е с трикомпонентен кабел за видеото + 2 аудио чинча. Допълнително на ресивъра има и скарт.
    Въпроса ми е как да организирам нещата, така че да мога да имам видео+аудио сигнал до компютъра от който мога да правя кепчъринг и в същото време да мога и да гледам ТВ (или по-скоро целта е да не включвам/изключвам кабели всеки път като искам да правя кепчъринг).
    Не ми се влагат кой знае колко пари в цялата схема, но ако има прилично решение в 30-40-50-60 лв бих ги инвестирал.
    Благодаря предварително за идеите
    За съжаление не мога да ти отговоря по въпроса , понеже не съм компетентен , вярвам ще намериш преходника който търсиш.
    Аз обаче искам да те попитам , а и не само теб от къде мога да си купя и аз такъв или дори и друга марка.
    Мисля ще стане за включване на Плейстейшън на Лаптоп ....
    Причината е много подобна на твоята ситуация

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    93
    #3

    Re:цифров приемник (TV) - компютър - телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от lokes
    За съжаление не мога да ти отговоря по въпроса , понеже не съм компетентен , вярвам ще намериш преходника който търсиш.
    Аз обаче искам да те попитам , а и не само теб от къде мога да си купя и аз такъв или дори и друга марка.
    Мисля ще стане за включване на Плейстейшън на Лаптоп ....
    Причината е много подобна на твоята ситуация
    Дал съм конкретен линк от онлайн магазин. Доставят до Бългрия безплатно. Нужно ти е PayPal и/или кредитна карта.

  5. Member Аватара на sad sack
    Тук е от
    Apr 2008
    Живее в
    Earth, Solar System, Milky Way, Laniakea
    Мнения
    409
    #4

    Re:цифров приемник (TV) - компютър - телевизор

    Трябва ти преходник Scart-to-RCA(phono) , не знам как се именува в Бг , може би скарт към чинч.
    Направо ти ги намерих http://magazinkabeli.com/bg/product-list/33.html ,ама много скъпи ми се виждат.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    95
    #5

    Re:цифров приемник (TV) - компютър - телевизор

    трябва ви AV сплитер, такъв не съм виждал готов но
    навремето в Млад конструктор имаше схема която не е сложна за изпълнение и ще излезе ако си я сглобите сам 10 до 20лв
    или друг вариант но не съм пробвал и не е сигурно ще стане ли.ако не държите много на качеството на картината ви трябва записващо видео може дори да не му работи механиката важно е да е с2ва скарта на TV mu podawate ot bulsata а от видео вземате сигнал за кепчъра , и от тунера за телевизора.
    Ако решите че можете да си направите сплитера ще потърся схемичката

  7. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    172
    #6

    Re:цифров приемник (TV) - компютър - телевизор

    Кабел скарт към Composite video + audio или кабел скарт към s-video + audio ще свърши работа, но това е при положение, че
    - приемникът едновременно изкарва сигнал и на composite video, и на scart
    - на скарта има composite video или s-video

    S-Video е по-добрия вариант, ако са налични и двата.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Цифров приемник със HDMI + монитор
    От pazzzo във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 4
    Последно: 15-01-12, 11:53
  2. Прехвърляне на цифров сигнал до 2-ри приемник
    От geraldo във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 6
    Последно: 15-06-11, 14:06
  3. Купувам HD цифров приемник
    От get във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 20-01-11, 21:32
  4. Цифров сигнал за телевизор без цифров тунер
    От oggieasp във форум Телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 17-05-10, 20:22

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе