Резултати от 1 до 4 от общо 4

След преминаване от Win XP към 7, звука по HDMI тръгва само при включен ТВ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #1

    След преминаване от Win XP към 7, звука по HDMI тръгва само при включен ТВ

    Здравейте,
    след срив на системата на домашното РС се наложи форматиране и преинсталация на Windows. Реших да мина от XP към 7 Ultimate, след което постепенно възстанових и ползваните от мен програми. Конкретно за филми ползвам KMP или Total media theatre. За музика - предимно Foobar 2000
    Изтеглих си най-новите драйвери на ATI/AMD, Win7 е с всичките си ъпдейти.
    Моля да ме насочите къде е проблема и коя настройка да използвам, за да реша следния проблем:
    При подаване само на звук към ресийвъра ми (да речем ще слушам музика), звука тръгва само при включено ТВ.
    Т.е. звука върви само при засечен видео сигнал, а аз искам да тръгва независимо от него.
    На старото XP този проблем го нямаше, предполагам е някоя настройка.
    Признавам, не познавам Win7 добре

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    76
    #2

    Re:След преминаване от Win XP към 7, звука по HDMI тръгва само при включен ТВ

    Колега,кажи как са вързани нещата,защото аз съм със същата схема,но нямам такъв пробелм,а съм със win7.Но кажи кое как е вързано,дали с hdmi или tos и т.н.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    299
    #3

    Re:След преминаване от Win XP към 7, звука по HDMI тръгва само при включен ТВ

    HDMI връзки навсякъде.
    Проблема се реши с най-новия драйвер на АТИ. Просто се учудих, че е възможно да имам такъв проблем(при XP го нямаше) и затова го споделих във форума, непознавайки добре Уин7.
    Освен това имах и хардуерен проблем - прецакан хард диск, та ми се случиха комплексни причини. Тук е момента да кажа, че зелената серия нa WD - 1.5TB са пълно дърво. Сега се чудя дали мога да го заменя - в гаранция е, но фирмата от която съм го купил не съществува. Говоря за Leader Technologies

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    76
    #4

    Re:След преминаване от Win XP към 7, звука по HDMI тръгв&#

    Това за драйверите на АТИ е задължително да е най новия,че стария не прави passtrough на DD/DTS през HDMI.А за харда,ако потърсиш оторизирания сервиз на WD ,трябва да ти признаят гаранцията,тъй като си имаш документи за покупка(от сервиз,също могат да ти заменят харда,с нов).Успех колега

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 4
    Последно: 29-11-11, 21:52
  2. Отговори: 0
    Последно: 13-10-11, 08:54
  3. Отговори: 3
    Последно: 22-02-10, 13:14
  4. Отговори: 1
    Последно: 18-09-07, 04:49
  5. Midea MSF1-09HR - не винаги тръгва след спиране
    От bajotierra във форум Климатици Midea
    Отговори: 10
    Последно: 30-11-06, 16:59

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе