Резултати от 1 до 6 от общо 6

Проблем със CyberLink PowerDVD 12 при възпроизвеждане на 3D Blu-ray

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    4
    #1

    Проблем със CyberLink PowerDVD 12 при възпроизвеждане на 3D Blu-ray

    Здравейте,
    От няколко дни се радвам на един нов ТВ Panasonic TX-L47ET5E. Той поддържа пасивно 3D. Имам и лаптоп на Sony (модел VGN-FW31J), който има четящо Blu-ray (BD-Rom) устройство. Връзката между телевизора и компютъра е HDMI 1.4 кабел.
    Нямам никакви проблеми да гледам 3D side-by-side филми, записани в .mkv формат. Проблема идва, когато се пробвам да пусна 3D Blu-ray disc през BD-Rom-a. За целта си инсталирах въпросния софт на CyberLink PowerDVD 12, като най-препоръчваното в момента (опуках едни 100 долара за лицензиран софт, не е хакната версия).
    При пускане на 3D филм обаче, директно стартира 3D-то в анаглифен вариант и въпреки всичките ми усилия и ровене по настройките да го "излъжа" да го пусне в стереоскопичен вариант, не става. Обикновено дава съобщение, че или устройството или дисплея не поддържа въпросния формат. Дисковете са за FULL HD 3D и се чудя, дали това не предполага само активно 3D, а не пасивно такова.
    В заключение - явно аз нещо бъркам или очаквам резултат от неправилно комбинирани устройства/софтуер/настройки и т.н.
    Моля за някаква помощ, разяснение или ограмотяване по въпроса.

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Re:Проблем със CyberLink PowerDVD 12 при възпроизвеждане на 3D Blu-ray

    Видео картата на лаптопа ти е "ATi Mobility Radeon HD 3470", която не поддържа HD3D технология. С две думи - няма да стане. За да гледаш 3Д от блурей диск трябва да имаш една от тези карти ( за АМД-АТИ) : http://www.amd.com/us/products/techn...raphics.aspx#2

  4. Novice
    Тук е от
    May 2012
    Мнения
    4
    #3

    Re:Проблем със CyberLink PowerDVD 12 при възпроизвеждане на 3D Blu-ray

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Видео картата на лаптопа ти е "ATi Mobility Radeon HD 3470", която не поддържа HD3D технология. С две думи - няма да стане. За да гледаш 3Д от блурей диск трябва да имаш една от тези карти ( за АМД-АТИ) : http://www.amd.com/us/products/techn...raphics.aspx#2
    Благодаря ти много Pat. Явно моите подозрения се оправдават от твоя кратък и ясен отговор. Сега идва на ред втория въпрос: Е ли възможно такива карти в лаптоп да се подменят? Все пак не е настолна машина. Гледам, че картата не я дават интегрирана с motherboard-a, но аз в това отношение съм лаик и не знам дали това означава, че може просто със щракване на една букса да се смени. Нямам никаква идея тези карти най-малко с какви размери са, смяната (ако е възможна) ще предизвика ли някакви други конфликти и т.н. Пуснах едно сравнение на HD3470 и HD6450 (най-малката, която поддържа 3D) на страницата на ATI и гледам, че имат разминавания. Та, накратко, мога ли изобщо да правя размяна или да мисля за смяна на лаптопа. Той и бездруго е от 2009, а 3 години са си сериозна възраст за лаптоп. Тогава беше във високия домашен клас (особено с този BD-Rom) и до днес си работи перфектно машинката, но технологиите бутат напред и може би ще трябва да се разделяме с него?

  5. Junior Member Аватара на vasettoo
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    Видин
    Мнения
    123
    #4

    Re:Проблем със CyberLink PowerDVD 12 при възпроизвеждане на 3D Blu-ray

    Дори да успееш да смениш картата с поддържаща HD3D, което е трудно при OEM конфигурациите, ще имаш проблем с крайното устройство, т.е. дисплея. В списъка с поддържаните дисплеи, който е оскъден за момента, твоят модел не фигурира (вж. PDF файла за сваляне). Отделно моделите 6530 и 6550, а най-вероятно и по-ниските, ползват процесора на системата за декодиране вместо собствения им, което може да е проблем при твоята конфигурация и да не върви гладко плейването (вж. системните изисквания на сайта на Cyberlink). Време е да помислиш за ъпгрейд с нов лаптоп и моите препоръки са да заложиш на графична карта nVidia, защото са доста по-напред за 3D Bluray поддръжката.

  6. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    2
    #5

    Отговор: Проблем със CyberLink PowerDVD 12 при възпроизвеждане на 3D Blu-ray

    Много добър плеар,но имам въпрос.Може ли тесноекранните филми да се правят на цял екран?Сиреч да се махнат двете черни ленти от горе и от долу.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    14
    #6

    Отговор: Проблем със CyberLink PowerDVD 12 при възпроизвеждане на 3D Blu-ray

    Здравейте,
    след ъпдейт на драйверите за видеото ati radeon hd 7850, и трите плеъра powewrdvd, windvd i totalmedia не искат да плейват 3д блурей. При повърдвд екрана си примигва става 3д а плеъра изписва че не е свързано коректно 3д у-во и да се свърже друг дисплей. При windvd става черен екрана и има само звук. Ако някой има идея, благодаря предварително.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. проблем с възпроизвеждане
    От stoyanov84 във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 0
    Последно: 24-12-11, 12:09
  2. Cyberlink.PowerDVD - проблем
    От tankia във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 08-12-08, 16:47
  3. Проблем със Cyberlink Power Director
    От MAD във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 13-10-08, 15:39
  4. Проблем със звука на PowerDVD
    От Tyna във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 02-01-07, 01:38
  5. PowerDVD 6.0.
    От Sad Reader във форум Общ - софтуер
    Отговори: 10
    Последно: 12-11-04, 08:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе