Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 22

RIP Steve Jobs

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #1

    RIP Steve Jobs

    Steve Jobs
    1955-2011

    [img width=800 height=585]http://setcombg.com/news/newsimages/RIP_SteveJobs_B.jpg[/img]

    Писмото от Тим Кук до екипа на Apple:

    Team,

    I have some very sad news to share with all of you. Steve passed away earlier today.

    Apple has lost a visionary and creative genius, and the world has lost an amazing human being. Those of us who have been fortunate enough to know and work with Steve have lost a dear friend and an inspiring mentor. Steve leaves behind a company that only he could have built, and his spirit will forever be the foundation of Apple.

    We are planning a celebration of Steve's extraordinary life for Apple employees that will take place soon. If you would like to share your thoughts, memories and condolences in the interim, you can simply email rememberingsteve@apple.com.
    No words can adequately express our sadness at Steve's death or our gratitude for the opportunity to work with him. We will honor his memory by dedicating ourselves to continuing the work he loved so much.

    Tim

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 2006
    Мнения
    390
    #2

    Re:RIP Steve Jobs

    ... легендите не умират ... поклон и респект пред идеите и делата му. Дано да има достойни последователи.

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Re:RIP Steve Jobs



    Мир на праха му!
    Беше и ще остане един от великите хора на нашето време.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re:RIP Steve Jobs

    Отиде си още една ЛЕГЕНДА. Едно величие на информационните технологии. Той изцяло промени този бранш и тази сфера .
    Почивай в МИР !!!

  6. Moderator Аватара на glowndark
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2,460
    #5

    Re:RIP Steve Jobs

    http://vbox7.com/play:457eef73

  7. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #6

    Re:RIP Steve Jobs

    всички губим със загобата на Стив.

    все пак успя да два пъти да вдигне ейпъл точно с продукта заради който без малко на няколко пъти компанията да фалира и заради който са навърха - МАК ОС

    нека почива в мир.

    https://www.youtube.com/watch?v=j02b8Fuz73A#

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re:RIP Steve Jobs


  10. Super Moderator
    Тук е от
    Dec 2000
    Живее в
    Sofia
    Мнения
    6,621
    #8

    Re:RIP Steve Jobs

    Велик човек! Виждаше бъдещето така както никой друг не можеше. Почивай в мир Стиви!

  11. Senior Member Аватара на Vandal
    Тук е от
    Dec 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    1,255
    #9

    Re:RIP Steve Jobs

    Наистина Велик Човек.
    Мир на праха му.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    520
    #10

    Re:RIP Steve Jobs

    Това е текстът от речта на Стийв Джобс, Изпълнителен директор на “Apple Computer” и “Pixar Animation Studios”, пред абсолвенти в Станфордския Университет

    За мен е чест да бъда с вас на този ден, когато се дипломирате в един от най-добрите университети в света. Аз така и не завърших колеж. Даже право да ви кажа, това сега е най-близката ми среща с дипломиране, до която някога съм стигал. Днес искам да ви разкажа три истории от живота ми. Това е. Нищо повече. Просто три истории.

    Първата история е за свързването на точките.

    Прекъснах в “Рийд Колидж” след първите шест месеца, но останах там като още 18 месеца преди наистина да напусна. Защо прекъснах ли?
    Всичко започнало още преди да съм се родил. Биологичната ми майка била млада неомъжена студентка и решила да ме остави за осиновяване. Тя много държала аз да бъда осиновен от образовани хора, затова всичко било уредено так, че да бъда пратен в семейството на адвокат и съпругата му. Само че щом съм се появил, те в последната минута решили, че искат момиче. В това време родителите ми, които били в списъка с чакащи, получили обаждане по сред нощите: „Имаме непредвидено момченце; искате ли го?” – „Да, разбира се” – отговорили. По-късно биологичната ми майка разбрала, че майка ми никога не е завършвала колеж а баща ми дори гимназия. Тя отказала за подпише финалните документи. Склонила чак след няколко месеца, когато родителите ми обещали, че някой ден ще ме пратят в колеж.
    И след 17 години аз наистина отидох в колеж. Но наивно избрах колеж, който беше почти толкова скъп, колкото Станфорд, и всичките спестявания на родителите ми отидоха за моето обучение. След шест месеца вече не виждах смисъл в това. Нямах никаква идея какво искам да правя с живота си и никаква идея как колежът щеше да ми помогне да разбера това. А и харчех парите, които родителите ми са спестявали цял живот. Затова реших да прекъсна и да повярвам, че нещата някакси ще се наредят. Беше доста плашещо тогава, но сега като гледам назад във времето – това беше едно от най-правилните ми решения. В момемна, в който прекъснах, спрях да посещавам задължителните курсове, които не ми бяха интересни и влизах да слушам само тези, които ми изглеждаха интересни.
    Не беше чак толкова романтично, разбира се. Нямаше къде да спя, затова спях по пода в стаи на приятели, връщах бутилки от Кола за 5-центов депозит, за да си купувам храна, и вървях по 7 мили през града всяка неделя вечер, за да се наям със свястна храна поне веднъж в седмицата в храма Харе Кришна. Обожавах това. И повечето от нещата, на които се натъквах, задоволявайки любопитството и интуицията си, се оказаха безценни по-късно. Нека ви дам един прост пример: по това време “Рийд Колидж” предлагаше едни от най-добрите калиграфски курсове в страната. В двора на университета всеки плакат и всеки надпис беше калиграфиран. И понеже прекъснах и не трябваше да посещавам нормалните курсове, реших да посещавам курса по калиграфия, за да се науча как да правя това. Там научих за шрифтовете сериф и сан сериф, за променянето на разстоянието между различните буквени комбинации, за нещата, които правят добрата типография добра. Беше толкова красиво, историческо, артистично умело по начин, който науката не може да улови. И за мен беше очарователно.
    Никога не съм се дори надявал някое от тези неща да има практическо приложение в живота ми. Но десет години по-късно, когато проектирахме първия Macintosh, си спомних всичко. И го добавихме в Mac-а. Той беше първият компютър с красиви шрифтове. Ако не бях отишъл на този курс, Mac-ът нямаше да има многобройни начертания и пропорционално разредени шрифтове. А тъй като Windows просто изкопира Mac, най-вероятно и нито един персонален компютър нямаше да ги има. Ако не бях прекъснал, никога нямаше да отида на калиграфските курсове и компютрите можеше и да нямат прекрасната типография, която имат сега. Разбира се, беше невъзможно да свържа точките, гледайки в бъдещето, когато бях още в колежа. Но беше много ясен погледът в миналото, когато проектирах Мак-ът след десет години.
    И отново – няма как да свържете точките, гледайки напред в бъдещето. Единственият начин да ги свържете е като гледате назад в миналото. Така че трябва някак да повярвате, че точките ще се свържат в бъдещето. Трябва да вярвате в нещо – вашият кураж, съдба, живот, карма, каквото и да е. Този подход никога не ме е заблуждавал и промени целия ми живот.

    Втората ми история е за любовта и загубата.

    Бях късметлия – намерих това, което обичам да правя на ранни години. Уоз и аз основахме Apple в гаража на родителите ми когато бях на 20. Работихме здраво и след 10 години Apple беше прерастнала в 2-милиардна компания с над 4000 служители. Тогава тъкмо бяхме пуснали на пазара най-доброто си творение – Macintosh. Една година по-късно аз тъкмо навърших 30. И тогава ме уволниха. Как може да те уволнят от компания, която си основал? Е, тъй като Apple растеше, ние наехме един човек, който мислех, че е достатъчно талантлив, за да управлява компанията с мен и през първата година и малко, нещата вървяха добре. Само че след това вижданията ни за бъдещето започнаха да се разминават и накрая се разделихме. Когато това стана, нашият борд на директорите застана зад него. И така на 30г. аз бях изритан. И то доста публично. Това, което беше центърът на целия ми зрял живот, изчезна. Беше ужасно.
    Наистина не знаех какво да правя за няколко месеца. Мислех си, че съм предал цялото минало поколение предприемачи, че съм оставил жезъла точно когато ми е бил предаден. Срещнах се с Дейвид Пакард (съосновател на Hewlett-Packard) и Боб Нойс (основател на Intel) и се опитах да се извиня за толкова големия си провал. Бях публичен провал и по едно време даже си мислех да се откажа от всичко. Но нещичко бавно започна да ми се изяснява – все още обичах това, което правех. Обстоятелствата в Apple не бяха променили това. Бях отхвърлен, но все още бях влюбен. И затова реших да започна отначало.
    Тогава не го разбирах, но се оказа, че уволнението ми от Apple е било най-хубавото нещо, което е можело да ми се случи. Инертността на това да бъдеш успешен беше заменена от безгрижието на това да бъдеш начинаещ отново, много по-малко сигурен във всичко. Това ме освободи да навляза в един от най-градивните периоди от живота си.
    През следващите пет години основах компания на име NeXT, още една компания на име Pixar и се влюбих в една невероятна жена, която щеше да стане моя съпруга. Pixar се разви и създаде първия къмпютърен анимационен филм – Играта на Играчките – и е вмомента най-успешното анимационно студио в света. В неочаквания ход на събитията Apple купи NeXT, аз се върнах в Apple и технологията, която ние развивахме в NeXT е в сърцето на настоящото възраждане на Apple. А Лорийн и аз имаме прекрасно семейство.
    Убеден съм, че никое от тези неща нямаше да се случи ако не бях уволнен от Apple – ужасно на вкус лекарство, но пациентът се нуждаеше от него. Понякога животът те удря с тухла по главата. Не губете вяра. Убеден съм, че единственото нещо, което ме държеше през годините, е че обичам това, което правя. Трябва да намерите това, което обичате. Както в работата, така и с любовта. Работата ще заема голяма част от живота ви и единственият начин да бъдете наистина доволни е да правите нещо, в което да вярвате че е велико. А единственият начин да вършите велики неща е да обичате това, което правите. Ако не сте го намерили още, продължавайте да търсите. Не се застоявайте. Както с всички неща, които сърцето избира, така и с това, ще знаете, когато го намерите. И както всяка силна връзка, тя ще става все по-хубава с годините. Така че продължавайте да търсите, докато не я намерите. Не се застоявайте.

    Третата ми история е за смъртта.

    Когато бях на 17, прочетох някъде един цитат, който гласеше нещо подобно: „Ако живееш всеки ден сякаш той е твоят последен, някой ден сигурно ще се окажеш прав.” Направи ми впечатление и оттогава, за последните 33 години, всяка сутрин се поглеждам в огледалото и си казвам: ”Ако този ден беше последният ден от живота ми, щях ли да искам днес да правя това, което по начало правя?” И когато отговорът е бил „Не” в прекалено много дни поред, знам, че трябва да променя нещо.
    Да помня, че скоро ще умра, е най-мощният инструмент, който някога съм използвал, за да вземам големите решения в живота си. Защото почти всичко – всички външни очаквания, цялата гордост, всичкият страх от унижение или провал – тези неща просто изчезват пред вида на смъртта, остава само това, което е истински важно. Най-добрият начин да избегнеш капанът, в който си мислиш, че имаш какво да загубиш, е да си спомниш, че ще умреш. Ти вече си гол. И няма причина да не следваш сърцето си.
    Преди около година ми откриха рак. Имах скенер в 7:30 сутринта и той ясно показа тумор в панкреаса. Та аз дори не знаех какво е панкреас. Докторите ми казаха, че почти сигурно това е вид рак, който е нелечим и че не трябва да очаквам, че ще живея повече от три до щест месеца. Личният ми лекар ме посъветва да се прибера и да подредя нещата и делата си, което на докторски значи „да се приготвя за умиране”. Означава да се опиташ да кажеш на децата си всичко, което си си мислел, че би могъл да им кажеш през следващите 10 години, и само за няколко месеца. Означава да се убедиш, че всичко е приготвено така, че да е възможно най-лесно за семейството ти. Означава да си вземеш сбогом.
    Живях с тази диагноза цял ден. По-късно същата вечер имах биопсия, където прокараха един ендоскоп през гърлото, стомаха и червата, поставиха игла на панкреаса ми и взема няколко клетки от тумора. Бях упоен, но жена ми, която беше там, каза, че когато видели клетките под микроскопа, докторите започнали да плачат, защото се оказало, че това е много рядък вид панкреатичен рак, който е лечим чрез операция. Направих си операция и сега съм добре.
    Това беше най-близката ми среща със смъртта и се надявам да е била най-близката ми за още няколко десетилетия. Сега, след като я преживях, мога да ви заявя още по-убедено от преди, когато смъртта беше просто концепция: Никой не иска да умре! Дори хората, които искат да отидат в Рая, не искат да умрат, за да отидат там. И все пак смъртта е нашата обща крайна точка. Никой никога не я е избягвал. И така трябва да бъде, защото Смрътта е най-вероятно едничкото творение на Живота. Тя е посредника му. Изчиства старото, за да направи път на новото. В този момент новото сте вие, но някой ден, не толкова далечен, постепенно ще станете старо и ще бъдете изчистени. Съжалявам, че съм толкова драматичен, но това си е самата истина.
    Времето ви е ограничено, така че не го пилейте като живеете живота на другие. Не падайте в капана на догмата – което е да живееш с резултатите от мислите на другите хора. Не позволявайте шумът от мненията на другите да удави вътрешния ви глас. И най-важното – имайте смелостта да следвате сърцето и интуицията си. Те някакси вече знаят какво наистина искате да станете. Всичко останало е второстепенно.
    Когато бях малък, имаше едно издание, наречено „Каталог на цялата Земя”, което си беше една от библиите на моето поколение. Списваше го Стюарт Бранд в Менло Парк, недалеч от тук, та той съживи изданието с поетичния си усет. Това бяха късните 1960`, преди персоналните компютри, така че цялото беше направено на пишещи машини, с ножици и полароидни камери. Беше нещо като Google в хартиена форма, 35 години преди Google да се появи: беше идеалистично и пълно с хубави съвети и велики мисли.
    Стюарт и екипа му издадоха няколко броя на „Каталог на цялата Земя” и когато изданието привърши, пуснаха финален брой. Това беше около средата на 70-ти и аз бях на ваша възраст. На задната корица на техния финален брой имаше снимка на провинциален път рано сутрин, от онези, по които вероятно сте пътували на автостоп ако сте по-авантюристични. Под него бяха думите: „Остани гладен. Остани безразсъден.” Това беше тяхното послание на прощаване. Остани гладен. Остани безразсъден. И аз винаги съм си пожелавал това за себе си. Сега, когато вие се дипломирате, за да започнете наново, го пожелавам и на вас.



  13. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #11

    Re:RIP Steve Jobs


  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #12

    Re:RIP Steve Jobs

    Demo of the first Apple Macintosh by Steve Jobs, January 1984, in front of 3000 people. Andy Hertzfeld captured the moment quite well in his retelling: "Pandemonium reigns as the demo completes. Steve has the biggest smile I've ever seen on his face, obviously holding back tears as he is overwhelmed by the moment. The ovation continues for at least five minutes before he quiets the crowd down."

    https://www.youtube.com/watch?v=G0FtgZNOD44#

    Първите български персонални компютри бяха копие на Apple Macintosh 2../моделите Имко-1 и Правец 82/...Мнозина от нас са направили първият си досег до компютър в училище именно на тях.

    Използвани са компютърни архитектури на Епъл (при Правец 8x, с изключение на Правец 8Д) (Apple I, Apple II) и IBM PC (при Правец 16).
    http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%...D1%80%D0%B8%29

  16. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,257
    #13

    Re:RIP Steve Jobs

    ей това че правец-а е копие на епъл 2 ми се изплъзна - но в българската версия има много повече романтика, а и всеки е имал достъп до комп, а не като сега.

    презентацията ще си я изгледам с голям кеф.

    сещам се как показа ифон-а няколко часа по-късно пуснаха видеото на сайта - беше някакво чудо ! едно е да гледаш лайф постовете но когато видиш тъч телефон без бутони - а бе малко чудо. може би още не мога да го повярвам - наистина промени пазара и уби нокиа с нейните йофтини слушалки.

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #14

    Re:RIP Steve Jobs

    Мдаа ако не беше Стив другите филми като IBM , ITT, Атари.... едва ли щяха да пуснат тогава персонални компютри...
    Навремето и МР3-ките бяха само с по 3-4 песни, но Джобс видя бъдещето им /как да ги доразвие/и се появи i-Pod.

  18. Moderator Аватара на fXOrange
    Тук е от
    Jul 2008
    Живее в
    Lyon
    Мнения
    3,213
    #15

    Re:RIP Steve Jobs

    да бе така е, Steve Jobs направи всичко, той измисли всичко, други хора нямат заслуги, за развитието на информатиката.
    Той не е крал, не е мамил,, той е измислил толкова неща (с главите на другите), не е бил тиранин с хората, абе на кратко, добре че беше той, иначе и до сега да си щракаме, по големите зелени и грозни копчета на Нокията.

    Много ми е смешно, как така невинно с две думи, вмъква в речта си - "А тъй като Windows просто изкопира Mac".... Завръщайки се по темата, демек - опаа, са като гледам видеото, дето е снимано, видях, че това ми се е изплъзнало неволно, и не е било предвидено в речта ми.

    А неговите лични кражби? Що е забравил да ги добави в речта си, а?

    Оф ае да не плюя, че човека е умрял, както и да е.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Jobs
    От PFG_Bulgaria във форум Програмиране
    Отговори: 1
    Последно: 18-11-11, 18:53
  2. Край на ерата Steve Jobs
    От kod във форум Новини от SetCombG.com
    Отговори: 7
    Последно: 06-10-11, 04:41
  3. 'Crocodile Hunter' Steve Irwin dead
    От MiSteR във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 1
    Последно: 05-09-06, 02:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе