Резултати от 1 до 10 от общо 10

Лампи против Комари

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    46
    #1

    Лампи против Комари

    С разгара на лятото все повече започват да ни тормозят досадни комари и други видове насекоми за Ефективната борба с тях можете да използвате нашите Лампи Против Комари
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от krushki.com; 05-07-13 в 21:19.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на jonov
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Лом
    Мнения
    1,203
    #2

    Отговор: Лампи против Комари

    Сега остава да прочетем мнения дали аджеба има ефект от тези лампи или да си карам както до сега с таблетките :D

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    46
    #3

    Отговор: Лампи против Комари

    Аз няма да дам мнение защото съм пристрастен - но доста хора ги ползват така че със сигурност ще има кой да сподели

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #4

    Отговор: Лампи против Комари

    Такива лампи има в супермаркетите и са много ефективни. Казвам го от опит - 7 години в Пикадили
    Само че този модел е за промишлени цели - домашните лампи са много по-компактни
    ISOTRONIC HK

  6. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #5

    Отговор: Лампи против Комари

    Мяркал съм KILL PEST във фризьорски салони от една верига, известна с недобрата си хигиена. И верни на имиджа си, хората там не бяха чистили съоръженията против насекоми сигурно от както са били поставени, до такава степен, че не можеш да кажеш какъв е цвета на металната конструкция, имаше купища мухи, пеперуди и други крилати на пода на металната конструкция и залепнали по решетката, но на общия фон това си беше напълно нормално.
    Явно си трепят наред лампите . Обаче се чудя ако дадено помещение е отворено дали отново има задоволителен ефект или трепеш, а постоянно влизат нови гадове на хладно (мухи) или да похапнат (комари).

    Миналото лято бях на една вила и вечерта хората бяха сложили на верандата малка черна УВ лампа уж против комари, с размери приблизително колкото газена лампа, мисля, че я видях на сайта от горния пост. Не обърнах внимание дали имаше жертви по нея, понеже бях солидно наквасен, но въпреки това, усещах как комарите късаха мръвки от мен. Предполагам, на открито не се получават нещата с УВ лампите или поне с малките, поради наличието на неограничен брой насекоми. Накрая домакинята запали едни спираловидни димки, които заработиха до момента в който смърдяха на запален казан и след това кръвопийците се завръщаха.
    Този пост е редактиран от kalcheff1; 08-07-13 в 23:33.

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #6

    Отговор: Лампи против Комари

    Работят и на открито, Но не очаквайте да "разгонват" крилато-кръвосмучещите гадини, принципа е че ги привличат и те привлечени от лампите се опичат на електродите с ток.Има ги в много открити заведения.

    Най -ефективното за разгонване на открито е петромаксова лампа-освен с фучене и светлина разгонва фамилията на гадините и с миризма от изгорелия парафин...

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    46
    #7

    Отговор: Лампи против Комари

    Това лято ще имаме нови модели с електронни баласти за да не бръмчат лампите и да изкарват по дълго луменисцентните пури
    и по мощни кондензатори на високоволтовата част за по добър ефект

    Малките кръгли лампи са компактни и изглеждат добре но не вършат никаква работа - спряхме ги от продажба преди повече от 3 години

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #8

    Отговор: Лампи против Комари

    Записвам се да предложите лампа, която "върши" работа. Кръгли вече имаме

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    46
    #9

    Отговор: Лампи против Комари

    Цитат Първоначално публикувано от V_Simeonov Виж публикацията
    Записвам се да предложите лампа, която "върши" работа. Кръгли вече имаме
    Макар и с голямо закъснение лампите все пак пристигнаха

    Новите модели 2015 - Лампи Против Насекоми - са с електронен стартер който стартира UV Лампите без дразнещото премигване и го няма досадното бръмчене от старите магнетик дросели

    Към момента мисля че на пазара в БГ няма други такива лампи с електронен стартер - Допълнителен бонус е 3 годишната гаранция от limaLED

    Също така лампите са с нов модерен дизайн - Предлагаме четири модела с мощност 12W - 20W - 30W - 40W - На снимката е най малкият модел 12W който е подходящ за помещения с площ до около 12 квм

    lampa-protiv-komari-12W.JPG

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #10

    Отговор: Лампи против Комари

    Не е по темата..
    Прави впечатление, че на сайта няма информация за яркостта на лампите! Защо?
    Така и не можах да намеря нещо подобно - лампа с яркост 1220 лумена - еквивлент на 100W крушка с нажежаема жичка
    12 W
    Има ли Led лампи без ШИМ ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Енергоспестяващи лампи?
    От alexb във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 406
    Последно: 09-05-19, 15:12
  2. Лампа против комари
    От NO CARRIER във форум Друга битова техника
    Отговори: 7
    Последно: 08-03-11, 14:09
  3. Йонизатори и UV лампи
    От galin1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 3
    Последно: 09-11-07, 09:27
  4. Отговори: 7
    Последно: 01-05-06, 16:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе