Резултати от 1 до 8 от общо 8

LG 42LM649S

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    6
    #1

    LG 42LM649S

    Здравейте и с благодарности на всички отделили време,за да помогнат на нуждаещите се от помощ и информация за всичко отнасящо се до TV.От 10-тина дена вече и аз съм с нова придобивка LG 42LM649S,който да бъда честен го взехме заради това,че е бял ,надявам се не съм сгрешил в избора си.Мнението ми като неразбиращ - много красив дизайн,тънка рамка,5 години гаранция,добра картина на цифрова телевизия Скат(ее може и повече,ноо ...),много добра в HD качество,свърза се с рутера ми без проблеми,разпознава USB и филмите си тръгват със субтитрите,както и 3Д-то,филмите с HD качество се гледат много добре,това което ме дразни е че има само една настройка на картината-ИГРА-с която филмите не се гледат "като на театър".Използвам SMART SHARE с помоща на PLEX за безжична връзка,но вече не понеже при по-големи файлове зарежда доста често и връзката се губи(може би това се дължи на рутера,който не е от най-скъпите),а и от три дни ТВ-то се рестартираше от само себе си и случайно открих,че това се дължи именно на тази програма PLEX-когато е включена се рестартира,а когато я изключа-не и след като я махнах вече не го прави това,сега трябва да търся 32-64ГБ-ва флашка,за да качвам филмчета.3Д-то е задоволително,не е каквото очаквах,но става.Всичко свързано с приложенията,които има ТВ си работят отлично,влиза си в интернет и т.н..За сега е това,за друго не се сещам.Като цяло съм доволен от покупката,като се има впредвид,че доста трудно го намерих като неразопакован понеже навсякъде беше само мостра,а такава не исках.Благодаря отново за труда на всички.Поздрави
    Този пост е редактиран от tomich; 09-01-13 в 23:21.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    707
    #2

    Отговор: LG 42LM649S

    Махни си "TruMotion"-а и вече няма да си на театър
    64ГБ флашка е колкото 500ГБ външен диск, така че по-добре диск вземай.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    1
    #3

    Отговор: LG 42LM649S

    Искам само да добавя че дистанционното Magic remote не е включено в комплекта на този модел телевизор, но една най-обикновена безжична мишка чудесно го заменя за работата с приложенията, също и при смяна на каналите, дори и клавиатура за писане в случая не е толкова наложителна. Условието е само предавателя на мишката да бъде изведен с usb кабел така че да бъде "видим" за мишката. Иначе телевизорчето е супер.

  5. Novice
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    6
    #4

    Отговор: LG 42LM649S

    Значи безжична мишка върши работа?А има ли значение каква марка или модел да бъде?Не съм се ровил из приложенията,само набързо от любопитство,кажи някое интересно на което си попаднал.Ти на кой режим на картината гледаш.
    Преди около 5 дена смених приемника на цифровата с карта и сега съм само с дистанционното на телевизора,всички канали си останаха както си бяха с приемника,с изключение на една програма и канал,които нацяло изчезнаха,даже прескача и самия канал(а е любимият на жената)Два пъти наново търсих програмите,но все същото,иначе всичко друго си е ОК.
    Изписва ми че има нова версия-04.20.23,в момента съм с 04.10.28 и досега постоянно отказвам,понеже ме е страх да не се обърка нещо.Какво ще ме посъветвате-да го ъпдейтна ли?Благодаря
    Този пост е редактиран от tomich; 16-01-13 в 18:16.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    96
    #5

    Re: LG 42LM649S

    чудно ми е само защо гледаш в този режим при положение че на ръчна настройка имаш хиляди възможности да си направиш картината както искаш
    другото което ме озадачава е че казваш че 3D-то не е задоволително! имаш ли 3D Depth control? фронтално ли го гледаш или под друг ъгъл? Защото съм забелязал че като го гледам по отгоре 3D-то се губи

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #6

    Отговор: LG 42LM649S

    Цитат Първоначално публикувано от tomich Виж публикацията
    Значи безжична мишка върши работа?А има ли значение каква марка или модел да бъде?Не съм се ровил из приложенията,само набързо от любопитство,кажи някое интересно на което си попаднал.Ти на кой режим на картината гледаш.
    Преди около 5 дена смених приемника на цифровата с карта и сега съм само с дистанционното на телевизора,всички канали си останаха както си бяха с приемника,с изключение на една програма и канал,които нацяло изчезнаха,даже прескача и самия канал(а е любимият на жената)Два пъти наново търсих програмите,но все същото,иначе всичко друго си е ОК.
    Изписва ми че има нова версия-04.20.23,в момента съм с 04.10.28 и досега постоянно отказвам,понеже ме е страх да не се обърка нещо.Какво ще ме посъветвате-да го ъпдейтна ли?Благодаря
    Ъпдейтвай и си изключи функцията TruMotion - от менюто.
    Гледай в режим Кино.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jul 2012
    Мнения
    6
    #7

    Отговор: LG 42LM649S

    Благодаря,ъпдейтнах го сутринта отне по-малко от 10 минути,за щастие всичко до момента си е наред .Сложих настройката на режим кино с изключен TruMotion и наистина е по-добре.

    3D Depth control - търсех го в менюто,но не можах да го открия,изглежда го нямам като опция в настройките или аз не знам къде да го търся.Иначе си го гледам фронтално(на нивото на очите) от 2.30-2.50м.,в смисъл 3D ми е задоволително,защото очаквах да има "изкачащи-излизащи" образи,но иначе наистина се усеща 3D ефект както на филми в 3D,така и при канали от 2D на 3D.Ако може да ми кажеш най-добрата настройка на 3D.При мене са :
    3D режим : ръчно,стандартна,спорт,кино,екстремно
    При "ръчно" ми дава:3D дълбочина : от 0 до 20 , 3D точка за гледане : -10,0,+10 , корекция на триизмерното изображение което е : дясно/ляво и ляво/дясно
    Аз използвам екстремно с дясно/ляво с включен 3D звук.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #8

    Отговор: LG 42LM649S

    Всъщност ти сега конвертираш 2Д картина в 3Д такава и там резултатите не може да се очаква да са същите , както при истинско 3Д - при конвертиране обикновено ползвам настройка "кино" . Като пуснеш 3Д филм/канал , тогава експериментирай със споменатите настройки за дълбочина и "точка на гледане" , защото при всеки филм дават различен резултат и не винаги крайните степени са добър вариант . При някои SBS филми се налага да смениш положението ляво/дясно - веднага се усеща кое е правилното .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LG 42LM649S vs. PHILIPS 40PFL5507K
    От nrjize във форум LG телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 18-04-13, 17:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе