Резултати от 1 до 8 от общо 8

LG 42LA640S - проблем

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    3
    #1

    LG 42LA640S - проблем

    Здравейте,

    искам да споделя моят опит и да поискам съвет.
    Преди няколко дни закупих от известна верига този телевизор. Пробвахме го и съгласно промоцията получих подарък едномесечен абонамент за HBO GO. В указанията за активация на този пакет беше написано- свалете приложението от LG Smart World. Проблемът е, че в настройките на телевизора няма избор за страна-България и услуга на държава-България, съответно това приложение не може да бъде свалено. Писах на LG support-a- оттам ми отговориха: "Във всички телевизори, предназначени за нашата страна, България фигурира като опция в Настройки. Моля, обърнете се към магазина, откъдето е закупен уредът."
    Обърнах се към магазина и оттам започна филма. Обадиха се в централата си, оттам казаха, че не вярват този имейл от LG, който съм получил е реален- с две думи-не ни занимавайте.Казаха да избера държава за услуга-Германия или Чехия и всичко ще е ОК и да активирам пакета HBO в браузъра, но като въведох сайта им изписа, че този адрес не е валиден. В местния магазин бяха маалко по-любезни, но резултат никакъв. Единият продавач ме убеждаваше, че имал същия модел и че всичко било ОК- HBO GO му било заводско инсталирано Продавачите бяха повече от неадекватни. Казаха, че ще говорят с колегите си в други магазини да пробват техните мостри и да ми звъннат. 2 дни вече никой не ми се е обадил. Междувременно от LG отново ми писаха: "България не е възможен избор за страна при телевизори ,които не са внесени и разпространявани от LG България.Но е възможно да сте получили от Т********** непредназначен за нашия пазар телевизор."

    Не ме разбирайте грешно, не съм дребнав и не съм им умрял за HBO пакета за един месец, но защо изобщо го предлагат, след като не може да се задейства. Все пак говорим за елементарно търговско отношение.

    Не съм запознат в детайли с LG Smart World, но може би има други интересни приложения, предназначени за България, които ако не сега. то в бъдеще ще искам да ползвам.

    Моля за коментар от тези на които им е интересна темата.

    поздрави,
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Member Аватара на competition
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    393
    #2

    Отговор: LG 42LA640S - проблем

    Дай го на -- (да е без страна) и пробвай отново, би трябвало да ти се получи.Получава се така, защото явно приложенията умишлено се цензурират за различните страни.Поне аз така си го тълкувам и незнам каква е логиката(според мен дадено приложение се създава или да е freeware, или да носи печалба на собственика му).

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #3

    Отговор: LG 42LA640S - проблем

    Цитат Първоначално публикувано от hvaleriev Виж публикацията
    Преди няколко дни закупих от известна верига този телевизор. Междувременно от LG отново ми писаха: "България не е възможен избор за страна при телевизори ,които не са внесени и разпространявани от LG България.Но е възможно да сте получили от Т********** непредназначен за нашия пазар телевизор."
    Дай името на веригата магазини, пълният моделен код на телевизора, както и серийният му номер.

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    3
    #4

    Отговор: LG 42LA640S - проблем

    Цитат Първоначално публикувано от competition Виж публикацията
    Дай го на -- (да е без страна) и пробвай отново, би трябвало да ти се получи.Получава се така, защото явно приложенията умишлено се цензурират за различните страни.Поне аз така си го тълкувам и незнам каква е логиката(според мен дадено приложение се създава или да е freeware, или да носи печалба на собственика му).
    Здравей,

    competition- пробвах с всички възможни избори, включително и --, но не става.Благодаря ти все пак!

    поздрави,

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Дай името на веригата магазини, пълният моделен код на телевизора, както и серийният му номер.
    Магазина е Техномаркет, модела 42LA640S, серийният номер: 312WRVA20615.

    Междувременно днес ми звъннаха от магазина и ми казаха, че това погрешка била партида, която не е предназначена за нашия пазар. В сряда щели да получат нова партида и ме поканиха да ми го сменят.

    поздрави,

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #5

    Отговор: LG 42LA640S - проблем

    ми то така по погрешка може човек да го тури на роднините им и после да ги подкани да забравят ако техниката не е предназначена за БГ е добре да бъде предназначена за Япония ,всичко друго е набутвация

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376
    #6

    Отговор: LG 42LA640S - проблем

    Цитат Първоначално публикувано от hvaleriev Виж публикацията

    Магазина е Техномаркет, модела 42LA640S, серийният номер: 312WRVA20615.

    Междувременно днес ми звъннаха от магазина и ми казаха, че това погрешка била партида, която не е предназначена за нашия пазар. В сряда щели да получат нова партида и ме поканиха да ми го сменят.

    поздрави,
    Както си и мислех. Щом в менюто липсва български - то модела не е бил предназначен за източна Европа.

    В този пост е описано как да разчетеш моделният суфикс
    https://forum.setcombg.com/%D1%82%D0...D1%82-6-a.html

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    3
    #7

    Отговор: LG 42LA640S - проблем

    Здравейте, случаят е решен. Телевизорът ми е сменен и новият работи перфектно.Управителката реагира много адекватно и в обещания срок.


    поздрави,

  10. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    7
    #8

    Отговор: LG 42LA640S - проблем

    Колеги, като стана въпрос за HBO GO имате ли го все още като активация, защото при мен вместо 1 месец, работи вече 1 година.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе