Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17
Like Tree1Одобрявам

Настройки и калиброване на картината на ТV LG 43UF6807

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    9
    #1

    Настройки и калиброване на картината на ТV LG 43UF6807

    Доста се занимавах,но все ми се струва,че не е както трябва и може повече...ако някой може да помогне ще съм му благодарен!

  2.  
     
  3. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #2

    Отговор: Настройки и калиброване на картината на ТV LG 43UF6807

    https://www.youtube.com/watch?v=TP4dsHqjYKs. Виж след 4.17мин. на клипа, има някакви настройки, но не знам дали са оптимални, пробвай!

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    9
    #3

    Отговор: Настройки и калиброване на картината на ТV LG 43UF6807

    благодаря!забелязах и друг проблем,тествах каква е разделителната способност през www.whatismyscreenresolution.com/ и ми излезе че ТVто е Full hd,1920*1080...дали е нормално това,като навсякъде пише че е ULTRA HD

  5. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #4

    Отговор: Настройки и калиброване на картината на ТV LG 43UF6807

    Цитат Първоначално публикувано от kenomat Виж публикацията
    благодаря!забелязах и друг проблем,тествах каква е разделителната способност през www.whatismyscreenresolution.com/ и ми излезе че ТVто е Full hd,1920*1080...дали е нормално това,като навсякъде пише че е ULTRA HD
    Това е нормално защото всички приложения, включително браузъра, работят на 1920х1080. 4К е само за видеосъдържанието и ТВ.

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    9
    #5

    Отговор: Настройки и калиброване на картината на ТV LG 43UF6807

    благодаря,надявам се да е така.дано не съм се попрецакал с тоя модел...никъде никакви отзиви

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #6

    Отговор: Настройки и калиброване на картината на ТV LG 43UF6807

    Разбира се че е така. Инфото е от девелоперския сайт на LG.



    Може би няма отзиви, защото не се предлага официално от LG България и е по-малко разпространен.
    Среден клас UHD телевизор. Четириядрен процесор. 60Hz дисплей без 3D. Има си всички нужни функции.
    От икономии, освен 60 Hz дисплей LG са вградили само два говорителя и странно защо само един USB и то USB 2. Вероятно не предполагат гледане на 4К съдържание от външен диск?
    Като цяло получаваш 4К телевизор на цената на FHD от миналата година.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    9
    #7

    Отговор: Настройки и калиброване на картината на ТV LG 43UF6807

    странна ми изглеждаше цената от 1000 лв.,но уж беше на промоция.а това че USB то е 2,не ми позволява да гледам 4К ли през него?

  10. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #8

    Отговор: Настройки и калиброване на картината на ТV LG 43UF6807

    Теоретично скороста на USB2 е достатъчна за 4К видео, освен ако не са орязали възможноста софтуерно.
    Можеш, да пробваш през USB от тези 4К демота.
    4K | 4KSamples - Free Downloadable 4K Sample Content
    Избирай тези, които са с резолюция 3840х2160.

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    9
    #9

    Отговор: Настройки и калиброване на картината на ТV LG 43UF6807

    качвам на флашка и ги пускам през USB на ТV то ли?може да задавам тъпи въпроси,но не съм в час...

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #10

    Отговор: Настройки и калиброване на картината на ТV LG 43UF6807

    Цитат Първоначално публикувано от kenomat Виж публикацията
    качвам на флашка и ги пускам през USB на ТV то ли?...
    Да, точно така. Стартирането на медийни файлове от USB и DLNA источници е чрез приложението в телевизора SmartShare.

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    9
    #11

    Отговор: Настройки и калиброване на картината на ТV LG 43UF6807

    ok,благодаря

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    52
    #12

    Отговор: Настройки и калиброване на картината на ТV LG 43UF6807

    Извинявам се че се намесвам в темата на колегата, но и аз имам питане. Има ли някаква причина да не ми пуска 4К семпъли и някой 3Д от DLNA NAS сториджа, а от флашка да ги пуска. Наблгам за някои 3Д защото имам 1 филм 3Д и си върви но не разпознва субтитрите и стоят на маймуница въпреки че пробвах с всичи възможни енкодингки, а 3Д демо клипчета ми ги пуска само и единствено от флашка.
    мерси предварително!
    Поздрави!

  16. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #13

    Отговор: Настройки и калиброване на картината на ТV LG 43UF6807

    Цитат Първоначално публикувано от Ewing Виж публикацията
    ...Има ли някаква причина да не ми пуска 4К семпъли и някой 3Д от DLNA NAS сториджа, а от флашка да ги пуска. Наблгам за някои 3Д защото имам 1 филм 3Д и си върви но не разпознва субтитрите и стоят на маймуница въпреки че пробвах с всичи възможни енкодингки, а 3Д демо клипчета ми ги пуска само и единствено от флашка...
    Връзката към телевизора безжична ли е? Ако ли да, пробвай с кабел.
    Причината може да е във високия битрейт или неподходящ профил на видеото. Виж параметрите с MediaInfo.
    Субтитри на маймуница - сещам се за поне три причини.
    - NAS не може, да ги разпознае правилно. Пробвай с DLNA от компютър.
    - Регионалните настройки на ТВ не са български или в настройките на плеера са маркирани други кодировки.
    - Самите субтитри имат някакъв проблем. Провери с редактор на субтитри, примерно Subtitle Еdit.
    Този пост е редактиран от operator3; 29-02-16 в 14:13.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    52
    #14

    Отговор: Настройки и калиброване на картината на ТV LG 43UF6807

    първо благодаря за отговора
    отговарям по ред на номерата.
    с кабел е свързал но не гигабит ами 100мб, рутера е читав по принцип то от него обаче идва ограничението, и НАСа и ТВто трябва да са гигабит, но рутера не е. не съм пробвал с друг че не ми се купува нов без време
    _ като ги пусна ми изписва ънрекогнизд формат или подобно, а от флашката ги пуска моментално.
    _ ТВто е на английски, но като локация съм дал България.
    _това последното е добро предложение защото съм избрал кирилик, но буквите излизат точно все едно съм избрал латин. в смисъл маймуницата е точно същата като символи. Пробвах и с windows-1251 и подобните ама пак никаква разлика. Смена мяймуницата но не ги пуска на кирилица.Иначе от всичките възможно субтитри ако избера някой език на който буквите са латиница и ги сменя тръгват коректно. Ще си харесам друг 3Д филм за проба

    като цяло ще пробвам довечера със стрийм от компютър да видя как ще е. макар че щом рутера е 100Мб няма да мине повече така или иначе. Притеснвах се да не би да има разлика в DLNA протокола ако съдържанието е фулХД или 4К и от там да е проблема.

    Благодаря още веднъж.

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    336
    #15

    Отговор: Настройки и калиброване на картината на ТV LG 43UF6807

    Оказва се, че проблема с 4К филмите през DLNA е в SmartShare приложението за webOS. То възпроизвежда 4К съдържание само от USB и HDMI и има ограничение за DLNA до FullHD.
    Добрата новина е, че има приложение XPlay в руския LG Store. То според руснаците може, да възпроизвежда 4К през DLNA. Лошата новина е, че работи само с Plex DLNA сървър и е платено 456 рубли (около 10 лева).
    Има и демо версия, работеща от флашка.
    podredko одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 6
    Последно: 28-12-15, 12:51
  2. Помощ за настройки на картината на TX-50AS520E
    От yanko78 във форум Panasonic телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 23-10-15, 23:05
  3. UE46F6500 настройки на картината
    От nikolai_naidenov във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 12-04-14, 21:29
  4. LG LA640s настройки за калибриране на картината ?
    От Stanislav Iliev във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 24-02-14, 17:34
  5. настройки на картината 46ex700
    От acc във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 02-12-10, 11:57

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе