Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 18
Like Tree4Одобрявам

Пукане от LG 49UF850V 49 инча LED

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    55
    #1

    Пукане от LG 49UF850V 49 инча LED

    Забелязах едно пукане незнам дали го е имало и преди
    Както си работи телевизора тук там пука, гледаш си тв - пукне тук там, пуснеш youtube пукне, върнеш се на тв - пукне. Понякога пука понякога не
    Пукането е леко, като електрическо - пластмасово. Отивам да потупна телевизора само като го пипна почва да пукат пластмасите.
    Мисля че не е от най добре направените телевизори това LG!

    Това пукане сигурно не е проблем но много ме вбесява, имате ли идея какво може да е?
    Нормално ли е да пука така? Имам още 2 телевизора но те са по-малки 24 и 32 инча пак LG и не съм забелязал такова пукане.
    Този пост е редактиран от jujo_si; 19-02-17 в 17:45.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на iveto
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    София
    Мнения
    1,894
    #2

    Отговор: Пукане от LG 49UF850V 49 инча LED

    Това с пукането ми е един от любимите въпроси.....преди много години имах един Samsung,който пукаше здраво...и аз като теб зададох същия въпрос в един друг форум....и знаеш ли какво ми отговориха поне 10 човека..."Пука бате,защото е евтинджос материала".. още я помня тая реплика от едно време...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #3

    Отговор: Пукане от LG 49UF850V 49 инча LED

    Твърде добре припаснати повърхнини с различно загряване, респективно различно разширение така пукат. Качеството на материала няма почти нищо общо. Пробвай с леко охлабване на винтчетата по задния капак.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Живее в
    Pernik
    Мнения
    110
    #4

    Отговор: Пукане от LG 49UF850V 49 инча LED

    Добре де и при мен го има това пукане (не всеки път)само при пускане на тв..Пука няколко сек.и спре,после няма ядове.Същото пукане се чува и като се изгаси тв,за момент пукне тук там за сек.и спре.Чудех се и както казваш ти espace.от прекалено затегнати винтове по задния капак да се насмита и подсветката,нали е edge led...в смисъл такъв да е притисната от затягане на винтовете по капака.При мен при доста светли сцени от долу и от горе точно в средата през ред в средата на тв се виждат леки тъмни вертикални сенки.Попитах hristoslav2 и той ми отговори че понеже е IPS и е само с вертикално локално затъмнение и отелните групи диоди не светят еднакво,така го разбрах де..може и да съм сгрешил....и затова го има това наличие на тези леки сенчици...Чудех се възможно ли е да се получава и от пренатегнати винтове???Прекалено много пари за тоя модел бяха а не е на ниво..Моя е 49UF8507,на всякаде из ревютата е упоменато че е 100 херцов а се оказа че не е..Даже няма и опция Trumocion.
    Този пост е редактиран от bobkatagaz; 20-02-17 в 07:22.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    55
    #5

    Отговор: Пукане от LG 49UF850V 49 инча LED

    Цитат Първоначално публикувано от bobkatagaz Виж публикацията
    Добре де и при мен го има това пукане (не всеки път)само при пускане на тв..Пука няколко сек.и спре,после няма ядове.Същото пукане се чува и като се изгаси тв,за момент пукне тук там за сек.и спре.Чудех се и както казваш ти espace.от прекалено затегнати винтове по задния капак да се насмита и подсветката,нали е edge led...в смисъл такъв да е притисната от затягане на винтовете по капака.При мен при доста светли сцени от долу и от горе точно в средата през ред в средата на тв се виждат леки тъмни вертикални сенки.Попитах hristoslav2 и той ми отговори че понеже е IPS и е само с вертикално локално затъмнение и отелните групи диоди не светят еднакво,така го разбрах де..може и да съм сгрешил....и затова го има това наличие на тези леки сенчици...Чудех се възможно ли е да се получава и от пренатегнати винтове???Прекалено много пари за тоя модел бяха а не е на ниво..Моя е 49UF8507,на всякаде из ревютата е упоменато че е 100 херцов а се оказа че не е..Даже няма и опция Trumocion.
    Как разбра че не е 100Hz? Мен този модел ме вбесява с неравномерната си и често изменяща се подсветка, на тъмен фон в тъмна стая винаги свети от някъде по ъглите и ръбовете, с кърпа и масажиране на екрана това се изменя и се минимизира ако си поиграеш но преместиш ли телевизора се появява пак, в началото бях шокиран как може толкова висок клас телевизор LG уж качествен производител да е такъв ташак. Приятел си взе евтин самсунг с перфектна подсветка и перфектно черно без да има Local dimming, отделно тоя Local dimming е толкова смешен че... зоните са 3 на целия телевизор ляво дясно и център. Бахти майтапа! Ако бях информиран преди покупката можеше и да не взема пак този точно модел.

  7. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #6

    Отговор: Пукане от LG 49UF850V 49 инча LED

    Teлeвизopa лeĸo пyĸa oтзaд в пъpвитe 30-40 ceĸyнди. Тoвa e oт тeмпepaтypнoтo paзшиpeниe нa ĸopпyca в cлeдcтвиe oт нaгpявaнeтo от подсветката. Същoтo cтaвa и cлeд изĸлючвaнe нa тeлeвизopa - ĸopпyca пyĸa ĸoгaтo изcтивa. Тoвa нe тpябвa дa ви пpитecнявa.

    Teлeвизopa в пъpвитe 3-4 дни ви миpишe нa плacтмaca - тoвa e нopмaлнo. Кopпyca, който е пласмасов ce нaгpявa oт пoдcвeтĸaтa нa пaнeлa.
    След няколко дни работа спира да мирише.

    Цитат Първоначално публикувано от jujo_si Виж публикацията
    Как разбра че не е 100Hz?
    Чети
    Телевизор LG UF850V (49,55,60,65") : webOS-телевизоры - Обсуждение - Страница 2

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Живее в
    Pernik
    Мнения
    110
    #7

    Отговор: Пукане от LG 49UF850V 49 инча LED

    Ммм дааа,напълно си прав jujo_siоказа се че тая серия е пълен ташак..При мен в менюто за картината я няма опцията trumotion,ти имаш ли я??.Четох някъде тук из форума че ако я няма тая опция значи е 50 херца.Гледал съм доста ревюта за настройка на тв и на всякъде из клиповете я има опцията..При мен я няма..Потсветката при мен тъй като е на отделни групи диоди,там дето свършва едната група и започва другата се вижда на бял фон лека тъмносянка...направо отврат...абе заеби...3Дто е добре..Като меню и софтуеър е добре,доста бързо работи..ама като цяло е гола вода..Вече измина близо година и половина откакто го имам и се примирих..Когато го копувах бях чел само положителните му качества из ревютата за него и се зарибих...Абе с 2 думи:очи гледали,очи плакали...Нека ако може hristoslav2 да обясни малко повече ако може за тая потсветка и за панела на тоя модел и защо при мен евентуално я няма опцията trumotion..

    - - - - - - - - - -

    Това го четох отдавна и от там ме наведе на мисълта че е 50 херца явно..Ебати и ташака..Може ли значи едните произведени така,другите иначе...уж са една серия???

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #8

    Отговор: Пукане от LG 49UF850V 49 инча LED

    За 100Hz е обяснено в линка от горният ми пост..


    Kaĸ дa пpoвepя, дaли тeлeвизopът ми e 120/100Нz?
    Aĸo в нacтpoйĸитe нa пapaмeтъpa зa изoбpaжeниe ТruМоtіоn, имa фyнĸция Dе-Вlur, знaчи тeлeвизъpът e 100Нz, aĸo тaзи фyнĸция я нямa, тo тeлeвизopът e 50Нz.

    Зa 60/50hz-тe мoдeли
    He пpeĸaлявaйтe c нacтpoйĸaтa [ТruМоtіоn] соntrоl: тя e caмo dејuddеr, нo нямa dе-blur фyнĸция - нямa възмoжнocт зa нaмaлявaнe нa eфeĸтa нa caпyнeнaтa oпepa пpи 24р филми бeз ĸaĸвoтo и дa e нapacтвaнe нa mоtіоn rеѕоlutіоn. Изĸлючeтe я - оff.

    Цитат Първоначално публикувано от bobkatagaz Виж публикацията
    Това го четох отдавна и от там ме наведе на мисълта че е 50 херца явно..Ебати и ташака..Може ли значи едните произведени така,другите иначе...уж са една серия???
    Според мен, ако твоят телевизор е с шаси LD53H имаш основание да сезираш КЗП и съдиш компанията за подвеждаща информация.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 20-02-17 в 21:25.
    bobkatagaz одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Живее в
    Pernik
    Мнения
    110
    #9

    Отговор: Пукане от LG 49UF850V 49 инча LED

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    За 100Hz е обяснено в линка от горният ми пост..


    Kaĸ дa пpoвepя, дaли тeлeвизopът ми e 120/100Нz?
    Aĸo в нacтpoйĸитe нa пapaмeтъpa зa изoбpaжeниe ТruМоtіоn, имa фyнĸция Dе-Вlur, знaчи тeлeвизъpът e 100Нz, aĸo тaзи фyнĸция я нямa, тo тeлeвизopът e 50Нz.

    Зa 60/50hz-тe мoдeли
    He пpeĸaлявaйтe c нacтpoйĸaтa [ТruМоtіоn] соntrоl: тя e caмo dејuddеr, нo нямa dе-blur фyнĸция - нямa възмoжнocт зa нaмaлявaнe нa eфeĸтa нa caпyнeнaтa oпepa пpи 24р филми бeз ĸaĸвoтo и дa e нapacтвaнe нa mоtіоn rеѕоlutіоn. Изĸлючeтe я - оff.
    Напълно те разбирам..но пак казвам че лично аз на моя тв тая опция ТruМоtіоn я нямам в настройките за картина,затова ми стана интересно що липсва въобще.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #10

    Отговор: Пукане от LG 49UF850V 49 инча LED

    Цитат Първоначално публикувано от bobkatagaz Виж публикацията
    Напълно те разбирам..но пак казвам че лично аз на моя тв тая опция ТruМоtіоn я нямам в настройките за картина,затова ми стана интересно що липсва въобще.
    Трябва да имаш. Друг е въпросът колко позиции за настройки има в нея 1 или 2.
    De-Judder и De-Blur или само едната.



    https://www.youtube.com/watch?v=Lt1J0kEJs0U

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    55
    #11

    Отговор: Пукане от LG 49UF850V 49 инча LED

    При мен май се оказа че матрицата е 100Hz модела ми е 49UF850V купен от техномаркет на промо (за 1500лв) пролетта на 2016. Имам опцията True Motion и CI слота ми е с дупка както е неорязаната версия на платката според руския форум.

    И аз се зарибих защото картината е страхотна (ако си оправил неравномерната подсветка или гледаш на светло) webos беше нещо ненадминато по онова време, пасивното 3D-то е яко а и LG ми е любима марка, Но после видях и минусите му които за този клас ТВ ми идват в повече!




    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    Този пост е редактиран от jujo_si; 21-02-17 в 00:31.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Живее в
    Pernik
    Мнения
    110
    #12

    Отговор: Пукане от LG 49UF850V 49 инча LED

    Е да ама не...при мен не е така..Няма дупка на CI модула.Опцията True Motion я няма..Сега съм нощна смяна ма утре ше барна една снимка да покажа..Както каза hristoslav2 шаси LD53H орязана работа за една чанта пари егати.Чудя се дали да не драсна някой ред на ЛГ България и да им задам въпроса как при такъв висок клас тв който гарантират че е 100херцов с опция True Motion и тем подобни при мен се оказва че тв е някаква орязана версия....

    - - - - - - - - - -

    Ето няколко снимки...



    А сега кажете тия от LG не са ли ме метнали с конкретния телевизор...орязана работа..Посъветвайте ме кво да им пиша и какъв въпрос да им задам за конкретния модел..Къде е това trumotion и къде са тия 100 херца,апа за ефект от сапунена опера и дума да не става..Забележете и долу ниско в менюто на бял фон тъмносенките..Направо ми иде да се обеся...Егати и пренабития телевизор...А го гледам вече година и кусор..hristoslav2 ​дай мнение по въпроса ако можеш..какво би ме посъветвал???Да ги сръчкам ли тия от LG?Да им пиша ли???какво ли.....Както каза ти:подвеждаща инфо..за конкретния модел тв.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2013
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    55
    #13

    Пукане от LG 49UF850V 49 инча LED

    Според мен след година вече е късно за действия които да доведат до ефективен резултат. Ми то вече е време за ЪПГРЕЙД :-) Може да се оплачеш от сенките и дали ще ги ремонтират пък белким сменят панела с 120hz но едвали защото това е не добре уплътнена подсветка и е съвсем нормален проблем за edge-led. Може да кажеш че си мислил че купуваш 120hz а си получил 60hz но те просто ще се оправдаят с продавача че те е подвел. И аз преди гледах за панел над 100hz и мислех че всички тия модели са такива а и цените им предполагат точно това, това е скъп тв!


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
    Този пост е редактиран от jujo_si; 21-02-17 в 23:28.

  17. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #14

    Отговор: Пукане от LG 49UF850V 49 инча LED

    Изобщо не се надявай от ЛГ да реагират - ще отричат като партизанин на разпит . Снимаш и показваш на магазинера как е при друг тв от същият модел и настояваш за замяна или връщане на парите - КЗП също сигнализираш .

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2016
    Живее в
    Pernik
    Мнения
    110
    #15

    Отговор: Пукане от LG 49UF850V 49 инча LED

    Ето какво ми отговориха пичагите от LG България..

    Уважаеми Борис,
    Благодарим Ви, че се свързахте с нашия Център за обслужване на клиенти !

    Само моделите LG 49UF850V имат функцията TruMotion,но тези 49UF8507 не разполагат с тази функция.Това се отнася и за другите LG модели UF от 2015 година.
    Изложеният модел в магазина вероятно е бил без 7 накрая.

    С 2 думи :папам пачоко...хах..да съм гледал що съм копувал.А някъде из нета бях чел че разликата била само в цвета на стойката ..хъм..Всичко друго било еднакво...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Нов телевизор LG 49UF850V дали това е проблем?
    От jujo_si във форум LG телевизори
    Отговори: 34
    Последно: 09-08-16, 16:09
  2. LG 49UF850V видео от Mac mini с Plex server
    От sinbad0 във форум LG телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 28-12-15, 21:45
  3. с колко инча led lsd да заменя старият samsung 29 инча flat
    От getsata73 във форум Samsung телевизори
    Отговори: 5
    Последно: 20-01-11, 11:28
  4. Fujitsu 12-ка - неравномерно пукане
    От bobi64 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 2
    Последно: 03-07-08, 23:03
  5. Пукане в колонките
    От myrshavija във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 5
    Последно: 22-10-07, 11:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе