Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 32
Like Tree6Одобрявам

Съвет за 43" телевизор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #16

    Отговор: Съвет за 43" телевизор

    Наживо няма нищо особено по него , приличен тв , начален клас , особено при пуснат качествен материал . И зависи какво очакваш .

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    42
    #17

    Отговор: Съвет за 43" телевизор

    Цитат Първоначално публикувано от civica Виж публикацията
    Наживо няма нищо особено по него , приличен тв , начален клас , особено при пуснат качествен материал . И зависи какво очакваш .
    Да кажем-спрямо ku6072,който върнах.
    Менюто как му е, че гледам че е с двуядрен процесор?

  4. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #18

    Отговор: Съвет за 43" телевизор

    Е , колега ти си върнал Самсунг , а питаш за ЛГ .Нормално е да има разлика , но се свиква . И си върнал ултра хд тв , а питаш за фул хд , с двуядрен процесор .

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Мнения
    42
    #19

    Отговор: Съвет за 43" телевизор

    Разгледах го . Разгледах и UH630V в Плесио - ужасна картина. ku6072 даваше зле, но тези са още по-зле. Даже някакъв Turbo-X 40-ка с IPS матрица за 450лв даваше по-добра картина.

  6. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #20

    Отговор: Съвет за 43" телевизор

    Ами ...... , хубаво . Има и други марки тв , и за други пари . Все нещо ще ти хареса при ... правилните настройки и с подходящ източник на сигнал.

  7. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,565
    #21

    Отговор: Съвет за 43" телевизор

    Панасоник на "динамик" имат ужасна картина - трябва да им забранят да го ползват по магазините, по-скоро ще откаже купувачите.

    А каква всъщност е представата за "по-добра картина" ?

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    3
    #22

    Отговор: Съвет за 43" телевизор

    Привет!И на мен ми предстои покупка на новтелевизор. Спрял съм се на марката LG иразмер от 43". Изчетох доста коментарив сайта. Видях, че има подобна тема иреших да не отварям нова, а да задаминтересуващите ме въпроси тук. Щеизползвам телевизора основно катотелевизор с програмите, които ми доставямоя кабелен оператор, така че смартфункцията не ми е задължителна. Въпросъте, че искам да има добра картина, коятода радва окото и да не го дразни. Кактовече казах съм се спрял на марката иразмера, но не съм сигурен съвсем зарезолюцията. Телевизорът ще се гледаот около 2-2.2 метра. Моделите, на коитосъм се спрял са:


    TTPS://TECHMART.BG/%D0%A2%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%BE%D1%80%20LG%20LED%2043LH6047


    https://techmart.bg/%D0%A2%D0%B5%D0%...LED%2043LH630V


    https://techmart.bg/%D0%A2%D0%B5%D0%...LED%2043UH603V


    https://techmart.bg/%D0%A2%D0%B5%D0%...LED%2043UH610V


    https://techmart.bg/%D0%A2%D0%B5%D0%...LED%2043UH6207


    https://techmart.bg/%D0%A2%D0%B5%D0%...LED%2043UH6507


    https://techmart.bg/%D0%A2%D0%B5%D0%...LED%2043UH661V

  10. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #23

    Отговор: Съвет за 43" телевизор

    43LH630V е приличен за целта , но ако имаш възможност си вземи 49" вариант за това разстояние за гледане . Ултра хд тв , незнам защо ти е за кабеларката , но избора при тях поне е по-голям .
    bobkatagaz и orela харесват това.

  11. Novice
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    3
    #24

    Отговор: Съвет за 43" телевизор

    Извинявам се, но имам и още няколко въпроса. Следкато от разстоянието от което ще гледам телевизора няма значение дали е 4К илиFull HD, а аз не държа и да е смарт то би трябвало добра работа да ми върши и следния телевизор - LG 43 LH 541 V. Не знам само доколко има значение цифрата за опресняване на картината, която отчитат в PMI. 300 достатъчно ли е и ако не, каква трябва да е долната граница, за да се радвам на добра картина за телевизионните програми. Имам и още едно питане, което касае изброените от мен по-горе моделис 4К. Някой от тях имат HDR Pro, други имати Color Prime Pro. Не знам, какво се крие точно зад тези спецификации и ако избора ми все пак е 4К телевизор към кое от двете трябва да се стремя. Предварително благодаря за всички препоръки и мнения.
    Този пост е редактиран от orela; 05-04-17 в 13:02.

  12. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #25

    Отговор: Съвет за 43" телевизор

    Ти искаш нещо за някакви пари( по-малко , ако може ! ) , уж без екстри , ама да и читаво и HDR PRO , не се вързва , ама никак !
    Color Prime Pro и HDR Pro са различни понятия
    4к тв с истинска поддръжка на
    HDR Pro - 1500+ лв и размер на екрана 55"+ , иначе забрави и няма смисъл .Трябва и истинска 10 бит матрица и още това , онова и цената ... хвърчи .
    orela одобрява това.

  13. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #26

    Отговор: Съвет за 43" телевизор

    Орела, не се пускай във филми. Отиди в магазина, харесай си някой като картина и в твоя ценови диапазон, взимай и бягай. 50hz, 100hz, общо взето не виждам разлика. Имах Сони 50hz, дъщерята го счупи. Взех Панасоника 100hz, няма разлика в гледането на филми, мачове... Така че, хареса ли ти взимай. Колкото повече питаш тук, повече ще се объркаш.
    orela одобрява това.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    3
    #27

    Отговор: Съвет за 43" телевизор

    Явно не съм се изразил правилно. Като размер не искам нищо повече от 43". Марките,които гледах по магазините бяха ЛГ,Панасоник и Сони. Мисля, че съотношение цена, качество и надеждност ще получа най-много от ЛГ. Не знам може и да бъркам!?Това е и причината да се спра на ЛГ.Бюджета ми е около 900-1000 лв. Наистина не държа да е смарт, защото мисля, че винаги е по-добре да си свържа едно външноустройство и да си "направя" телевизора смарт. Май и ядовете ще са по-малко и по-лесни ъпгрейди ще мога да правя. Ако ще получа достатъчно добро качество за чист телевизор, който се гледа 95% като обикновен телевизор от около 2-2.2 метра то оправдан избор е LG43 LH 541 V. Цената му в момента е около 650лв. Там обаче опресняването е 300 PMI и не знам дали това ще е за сметка на по-некачествена картина. Ако е така съм склонен да дам повече пари и следващата стъпка са LH6047 и LH630V,където цената е съответно 709 и 749 лв. Опресняването е 900 PMI и е смарт, което както вече писах не е определящо за мен. Ако и тези 2 модела не могат да мигарантират добра картина следващата стъпка са UH610V, UH6207, UH6507,които в момента в Техмарт се предлагат съответно на на 839 лв., 879 лв. и 899 лева. В спецификацията и на 3-те модела пише, че са HDR Pro, Съответно са смарт 4К и опресняванетое 1200 PMI. Последното, на което съм се спрял и е в моя бюджет е UH661V,при него освен изброените екстри от предходните 3 модела пише, че e Color PrimePro. Цената е 899 лв., цена която съм склоненда дам.
    Въпросът ми беше, че ако за моите нужди - това,което гледам и от разстоянието, което гледам този телевизор, който е за 649 лви този от 899 лв. ще ми вършат една и съща работа, то по-добре да купя по-евтиния и да спестя едни 250 лв, които няма да са ми излишни и мога да купя с тях нещо друго, което да ми бъде полезно. Но ако евтиния телевизор няма да ми е полезен,за това което го искам ще използвам целия бюджет. Не искам да правяголям компромс с качеството и да подлагам очите си на изпитание. Далеко съм от мисълта, чеза 900 лв. купувам космически кораб. Но не виждам смисъл да давам и излишни пари за екстри, които няма да ползвам. Ако моделите са само с екстри окей ще се ползват, но не са ми цел. И нещо важно ако се очаква в следващите няколко години качеството на телевизионната продукция да върви с огромни темпове към по-добро може би е не оправдано, адаже задължително избора ми да е 4К телевизор. Тук само да отбележа, че телевизора го взимам с надеждата да гоползвам поне 4-5-6 години.
    Надявамсе този път макар и с прекалено много думи да съм обяснил, какво питам и какъв съвет търся.
    Още веднъж предварително благодаря за всички мнения и съвети. Надявам се даполуча такива до края на седмицата преди да изтече срока на промоцията в Техмарт.

    - - - - - - - - - -

    Благодаря за съвета!

    - - - - - - - - - -

    Благодаря за съвета!
    Цитат Първоначално публикувано от ruuni9 Виж публикацията
    Орела, не се пускай във филми. Отиди в магазина, харесай си някой като картина и в твоя ценови диапазон, взимай и бягай. 50hz, 100hz, общо взето не виждам разлика. Имах Сони 50hz, дъщерята го счупи. Взех Панасоника 100hz, няма разлика в гледането на филми, мачове... Така че, хареса ли ти взимай. Колкото повече питаш тук, повече ще се объркаш.
    Този пост е редактиран от orela; 05-04-17 в 12:53.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Живее в
    Сев.-Изт. Б-я
    Мнения
    6,170
    #28

    Отговор: Съвет за 43" телевизор

    Това PMI е някакъв рейтинг, който никой не ти обяснява как се изчислява.

  17. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #29

    Отговор: Съвет за 43" телевизор

    съотношение цена, качество и надеждност ще получа най-много от ЛГ
    Правилно мислиш , но дали да е 4к към момента е малко за индивидуален избор и с евтин модел тв , няма истинско удоволствие от 4к резоюлюция , но пък такъв тв има по-добър хардуер и софтуер за обработка на сд сигнал .
    orela одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2013
    Мнения
    20
    #30

    Отговор: Съвет за 43" телевизор

    Здравейте!!
    Използвам темата за да пиша и аз в нея. Понеже ми изгоря старото LG 37LE5500 след 7г. служба и ми предстои избор на нов телевизор. Разбира се, че отново съм се спрял на LG, но този път по-голямо 43"
    След малко размисли се уверих, че няма да инвестирам още в UHD TV, а ще взема отново Full HD. Незнам каква е разликата между 5та и 6та серия, но се спрях на втората този път. Ще съм благодарен ако някой сподели мнение за този модел и са каже дали си заслужава. Благодаря предварително
    http://www.technopolis.bg/bg/TV/TV-L...4V-LED/p/16366

    Sent from my ONE A2003 using Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 3
    Последно: 10-07-17, 11:39
  2. Съвет за телевизор 47" - 50" / до 1700лв.
    От petrov.yordan във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-12-15, 18:40
  3. Съвет за телевизор 40"
    От akela във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 07-10-15, 20:14
  4. Съвет за телевизор Сони LCD40X3500 - "периферия"
    От asenv във форум Sony телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 05-08-15, 23:13
  5. Съвет за LCD телевизор - до 26"?
    От CToMaHeH във форум Телевизори
    Отговори: 17
    Последно: 21-05-09, 13:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе