Резултати от 1 до 6 от общо 6

Проблем с картината- 32LG3000

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    27
    #1

    Проблем с картината- 32LG3000

    След пускане телевизорът показва само цветни вертикални ивици. След около 10 мин. работа се оправя. След като се оправи веднъж ако се изгаси и пусне пак няма проблеми. Проблемът е примерно след няколко часа изключен.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #2

    Отговор: Проблем с картината- 32LG3000

    Два варианта:
    - разсъхнали кондензатори (изключи от контакта, свали задният капак и огледай кондензаторите - подмени повредените)
    - или корозия по краищата на лентовите кабели на драйвърите на видеопанела (няма оправия)

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    27
    #3

    Отговор: Проблем с картината- 32LG3000

    За съжаление няма подути/изсъхнали електролити. Наистина ли няма оправия тази корозия, за която говорите? Яд ме е че трябва да го хвърля, пък когато запали си работи нормално

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,410
    #4

    Отговор: Проблем с картината- 32LG3000

    Заради корозията, няма добър контакт между пистите на панела и лентовите кабели на драйвърите.
    Когато телевизора загрее и тези контакти леко се разширят, се стига до контакт.
    Огледай ги в какво състояние са, и си прецени, дали може да се направи нещо по въпроса.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    27
    #5

    Отговор: Проблем с картината- 32LG3000

    Няма никаква промяна когато мърдам лентовите кабели, пък и са си в перфектен вид и откъм т кон-а и откъм платката на матрицата. Имам съмнения нещо в това захранване, издава някакво странно свистене като пусна телевизора. Мисля си че проблемът ще е в него или в т кон-а.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2015
    Мнения
    27
    #6

    Отговор: Проблем с картината- 32LG3000

    https://www.youtube.com/watch?v=YSHCJVOKrr4 това е клип веднага след като съм го пуснал от бутона. Вижда се как пълни постепенно екрана и накрая светва. От един голям сервиз още по телефона ме отсвириха, че матрицата е заминала, ама на мен ми е непонятно как е заминала матрицата като тя си работи

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблем с картината.
    От LEGAL във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 12-08-14, 09:25
  2. LCD - проблем с качеството на картината?
    От LEGAL във форум Телевизори
    Отговори: 13
    Последно: 06-02-13, 19:13
  3. Проблем с LG 32LG3000
    От DDVerni във форум LG телевизори
    Отговори: 0
    Последно: 27-09-11, 17:30
  4. Отговори: 2
    Последно: 09-05-11, 08:50
  5. 32LG3000 TV need Firmware 3.15 .BIN
    От zlatko_mk във форум LG телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 31-01-11, 18:30

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе