Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 28 от общо 28

Избор на ТВ - 49'' LG

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на petiopetrow87
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    155
    #16

    Отговор: Избор на ТВ - 49'' LG

    Не не трябва да е Булсат беше Big Sat и там трябва да смените в настройките модела на дистанционно беше 3-то ако не се лъжа.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    18
    #17

    Отговор: Избор на ТВ - 49'' LG

    Цитат Първоначално публикувано от diverpro Виж публикацията
    Взех го от Техмарт на промоция - 1149лв. (Ако модераторите сметнат, че правя реклама, моля да го изтрият. Между другото, точно от този магазин се бях зарекъл да не купувам нищо, ама това е друга тема). Има го и в други онлайн магазини за около 1140лв, може да разгледаш в Пазарувай.бг. Обаче удължената гаранция не важи във всички магазини. Описани са в сайта на LG. Мислех да чакам черния петък, ама ... сметнах, че няма да го намалят кой знае колко . Аз също се чудех между 43 и 49 инча, обаче сега се радвам, че взех по-големия, пасна ми точно. Засега нямам оплаквания, поразцъках го, менюто е интуитивно, а с маджик дистанционното много бързо се свиква и е доста удобно. Успях дори да настроя приемника на Булсат и телевизора да се включват и изключват от едното дистанционно, без значение кое, което също е удобство. Това се сещам засега. Между другото, на телевизора излиза версия на софтуера 04.70.85 и дава, че няма нови актуализации за момента.
    Пак съм спал някъде и незнам какво съм мерил , но мястото където ми стои тв-то не ми стига с около 3 см и няма начин да се измисли нищо, като се замисля понеже секцията е по мой размер едно време нарочно я направихме така за да не прекалявам с размера на тв-то , за съжаление трябва да сляза на варианта 43 инча .... което за момента понеже държа да поддържа DTS защото гледам филми по лан ... двата модела които остават са
    43UK6750PLD и 43UK6950PLD , разликата от двата е меджик ремотето което не ми е фактор защото досега съм ползвал мишка и ми е ок а в това дистанционно мишката е единствения плюс , и един кодек за Dolby Virtual X Който също не ми е фактор. Другото което видях като картина и ми хареса доста повече от lg-to е един самсунг 7472 мисля беше , но заради ДТС-а трябва да направя доста промяна на кабели схеми и тн и не ми се занимава като знам ,че на лг-то досега гледам всичко по лан .............. мн трудна схема заради хаизлъците им за тоя ДТС ......а щяха да имат толкова повече продажби. ..... и не малкия фактор ,че ЛГ сега са с 5 години гаранция , само да видим кой ще предложи цена от обявените в промоцията. Трябва на място ,защото не ми се разправя със смъкнати мостри и разкарване по куриери.

  4. Member Аватара на petiopetrow87
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    155
    #18

    Отговор: Избор на ТВ - 49'' LG

    LG-то по добре се справя с обработката на картината и е с по натурални цветове и дистанционното е адски удобно, но това вече си е до човек. Самсунга от този клас не може да изкара тези детайли на картината както LG-то, но ако искате по шарен и ярък телевизор тогава Самсунга.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    18
    #19

    Отговор: Избор на ТВ - 49'' LG

    За съжаление както всичко в България виждам как фирми Х започват да бутат цените с 10-20 лв нагоре явно си гласят схемите за исмислените намаления следващата седмица за черния петък.
    Отново една от фирмите предлага 6950 на 1000 лв , а ако потърсиш в интернет магазин същия модел го има със близо 200 лв надолу и пак си е официален внос .... няма такава държава .... нормалния потребител трябва да търси 1 месец схеми ,че да си купи било тв или друг продукт на нормална цена.

  6. Member Аватара на petiopetrow87
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    155
    #20

    Отговор: Избор на ТВ - 49'' LG

    Винаги ще има разлика от онлайн магазин и физически. В единия случай виждаш какво си закупил чак когато го донесат. И ако нещо не е на ред се започват страшни разправии нерви и загуба на време, а в другия случай отвиш виждаш харесваш взимаш и си тръгваш. При нас цената на 6950 от 1040лв. не е мърдала.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    65
    #21

    Отговор: Избор на ТВ - 49'' LG

    Цитат Първоначално публикувано от petiopetrow87 Виж публикацията
    Не не трябва да е Булсат беше Big Sat и там трябва да смените в настройките модела на дистанционно беше 3-то ако не се лъжа.
    Ее, стана, благодаря много. А после връщаш ли региона на Бг, или така го оставям?

    Изпратено от моят Redmi Note 4 с помощта на Tapatalk

  8.  
     
  9. Member Аватара на petiopetrow87
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    155
    #22

    Отговор: Избор на ТВ - 49'' LG

    Не не съм. Всичко си работи и не сметнах, че е нужно. Нали знаете, че при различен режим на картината имате различен достъп за настройки на картината , както и може режима да е различен за всеки един източник, а да както и телевизора има калибровка на звукът.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    18
    #23

    Отговор: Избор на ТВ - 49'' LG

    Цитат Първоначално публикувано от petiopetrow87 Виж публикацията
    Винаги ще има разлика от онлайн магазин и физически. В единия случай виждаш какво си закупил чак когато го донесат. И ако нещо не е на ред се започват страшни разправии нерви и загуба на време, а в другия случай отвиш виждаш харесваш взимаш и си тръгваш. При нас цената на 6950 от 1040лв. не е мърдала.
    Tака е , в България разликата от 200 лв си е голям фактор и затова повечето се впускаме в батаците с куриери и т.н ... няма как

  11. Member Аватара на petiopetrow87
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    155
    #24

    Отговор: Избор на ТВ - 49'' LG

    Дано скоро да не е така [emoji16] народа като чели са разсъни.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    18
    #25

    Отговор: Избор на ТВ - 49'' LG

    От 2-3 дена вече имаме 6950 , доволно ми се струва , меджик ремотето наистина си е удобно , установих отново че нямаме качеството на телевизията в България , мога да се изкефя само като пусна някой 4k HDR от ютуб
    Гледам ,че има доста настройки за картината , но не мисля да питам дали някой ще каже стойности , защото всеки има различно усещане за картина и желани цветове , осветеност и тн ..... така че ще тествам в процеса на позлване.
    Не виждам голямо забързване в софтуера спрямо Lg -то което взех преди 5 години , то вероятно процесор и рам са същите ....струват ми се малко за 2018 , но пък не виждам нещо да е фрапиеращо бавно.За момента приятно се изненадах ,че 4к филм към 50-60 гигабайта върви по мрежата без видими проблеми.Друг плюс за момента е,че звука е доста приличен.

  13. Member Аватара на petiopetrow87
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    155
    #26

    Отговор: Избор на ТВ - 49'' LG

    Включи ми супер резолюцията, намаляване на шумът и намаляване на MPEG шумът, за да може телевизора малко от малко колкото може да изчисти образа също и ако телевизията е с приемник от HDMI включи HDMI ultra HD Deep color. Изключи енерго спестяването както и динамичния контраст. Ако не се лъжа трябва и да имаш автоматична калибровка на звукът. Трябва да е тишина в стаята да пуснеш калибровката с дистанционно в ръка там където обичаш да седиш.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    18
    #27

    Отговор: Избор на ТВ - 49'' LG

    Цитат Първоначално публикувано от petiopetrow87 Виж публикацията
    Включи ми супер резолюцията, намаляване на шумът и намаляване на MPEG шумът, за да може телевизора малко от малко колкото може да изчисти образа също и ако телевизията е с приемник от HDMI включи HDMI ultra HD Deep color. Изключи енерго спестяването както и динамичния контраст. Ако не се лъжа трябва и да имаш автоматична калибровка на звукът. Трябва да е тишина в стаята да пуснеш калибровката с дистанционно в ръка там където обичаш да седиш.
    Май са на автоматично тези неща , аз като цяло нямам много време така че процеса по нагласянето ще се проточи, това за звука го видях , направили са ефект да се кефят хората на меджик ремотето ,че служи за нещо. Мъчих се малко с войс команди .... както винаги има 2 чувала с езици , но няма БГ
    По-големи проблем на това дистанционно е ,че само бутона за включване и изключване е на инфраред , всичко останало е на някакъв вирелес , сега немога да си пускам и спирам лампите в стаята , защото са с инфраред приемник

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    18
    #28

    Отговор: Избор на ТВ - 49'' LG

    Незнам в коя тема да го постна , но като инфо за всички които имат меджик ремоте и искат даму вземат кейс да им е по-удобно и малко бекъп при изтърване, модела който е MR600 е 1 към 1 като габарити с MR-18 , така че който иска може да си викне от където прецени , поствам примерен линк

    https://www.aliexpress.com/item/1pc-...7-c729f184e649

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Помощ за избор на сателитен приемник / FAQ - избор, препоръки
    От hristoslav2 във форум Сателитни, кабелни и ефирни приемници
    Отговори: 2
    Последно: 30-10-13, 20:31
  2. избор на ТВ, кой ли от голямия избор на пазара
    От sa6o_767 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-12-11, 20:49
  3. Избор на Хардуер...Избор на фирма
    От connect във форум Общ - хардуер
    Отговори: 14
    Последно: 28-11-05, 21:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе