Резултати от 1 до 11 от общо 11
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By petiopetrow87

Изгорели CCFL лампи или нещо друго!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    18
    #1

    Изгорели CCFL лампи или нещо друго!

    Привет колеги,

    Ще помоля преди да продължите да четете да прегледате прикачените файлове.

    Телевизора е модел LG 47LD750 и съм изключително доволен. Няма ШИМ, Trumotiom-а ми прави плавни движения и цветовете са ми перфектни.
    На 6-тата година ми потъмня най-горната лампа и то на нова година (перфектния подарък).
    Лятото на същата година потъмня втората отгоре надолу.
    И накрая тази коледа като излезнахме в почивка ми потъмняха долните 3.

    До училището на малкия има телевизионен техник и като му казах, че имам 5 изгорели лампи (понеже така мисля), той ме изгледа леко умно и каза, че още на първата изгоряла телевизора е щял да спре да работи, а какво остава за 5.

    На снимките се виждат много отчетливо по тъмните ленти, но на живо не е чак толкова притеснително особено на по шарените картини.
    Питането ми към всички е дали са ми изгорели лампите или проблема е друг?

    Благодаря предварително!
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    18
    #2

    Отговор: Изгорели CCFL лампи или нещо друго!

    Здравейте отново колеги,

    Моля да прегледате прикачения файл. Днес като се прибрах от работа и пуснах телевизора видях, че втората лента (отгоре надолу) е станала 2 пъти по дебела.

    Нещо управлението на лампите ли ми прави номера? Може ли да не изгарят тези лампи а да работят на 60% някакси?

    С това темпо до края на годината ще "изпаткат" всички и като настроя яркостта от 60 на 80 и май пак всичко ще си дойде на място
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #3

    Отговор: Изгорели CCFL лампи или нещо друго!

    Подменя се целият комплект лампи от подсветката.

    CCFL Lamp Backlight LCD Screen

    чудно ми е, дали не може да се модне с LED подсветка, но това може да отговори само тв техник
    https://www.ebay.com/itm/956mm-LED-B...5cbj:rk:1:pf:0

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    18
    #4

    Отговор: Изгорели CCFL лампи или нещо друго!

    Привет колега,

    Радвам се, че поне някой се включи.

    Иначе и аз искам да си намеря нови CCFL лампи и в последните 2 седмици съм се обадил на всичко, което предлага в България такива лампи,
    но като чуят, че търся 1044мм х 4мм и всички леко ми се усмихват по телефона (чувам ги) и ми обясняват как Лед нямало, а аз съм търсел толкова дълга лампа. А колко сервизи в Пловдив съм попитал.....

    Да прав си, че трябва да се сменят всички, защото спектъра на светлината се е променил за толкова много часове работа.

    Втория вариант съм го измислил и не ме мързи да го направя, даже частите са ми под ръка

    1. https://neon10.net/bg/led-komponenti...ip68-5130.html

    2. https://neon10.net/bg/zakhranvaniya/...0w-d12100.html

    Изчислих, че 60 модула, ще ми направят перфектното фоново осветление, нито много светло, нито много тъмно.
    Затова няма да се нуждая и от Димер за намаляване на силата на фоновото осветление.

    Проблема е, че трябва да създам изкуствен товар за да излъжа защитата и мисля да го направя с високоволтов керамичен кондензатор 10nF,
    но никой който съм попитал не ми дава гаранция, че ще стане и ме е страх да рискувам. Но пък знам, че ще се получи супер с ЛЕД-а!

    Просто незнам как да излъжа защитата да не ми търси лампите!

    Третият вариант е да си поръчам 20 броя от тези - обявата е объркана, не са 220 броя а само 20 броя

    https://www.aliexpress.com/item/220p...812190749.html

    Но немога да си ги поръчам сам и затова ще издиря някой колега, който го е правил и да ми каже дали този продавач е коректен!

    Това е засега колеги. Само се чудя как работи тоз телевизор с 6 изгорели лампи?!

  6. Member Аватара на brave
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    London UK
    Мнения
    295
    #5

    Отговор: Изгорели CCFL лампи или нещо друго!

    Поръчвай смело от Aliexpress, аз постоянно пазарувам от там ако не ти се достави пратката до 60 дни после ти връщат парите.
    Последният сайт който си посочил ми изписва че са 10бр. комплекта и не може да се доставят до Лондон до UK, за България незнам кво изписва.
    Но попринцип в Aliexpress и Ebay.co.uk , има всичко от каквото човек се нуждае стига да знае какво точно търси и как се изписва.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    18
    #6

    Отговор: Изгорели CCFL лампи или нещо друго!

    А, колега не са 10 броя. Даже в заглавието на обявата за продажба пише "220pcs/lot CCFL lamp", но по-надолу като се зачетеш пише, че цената е за един ЛОТ от 20 броя.
    Даже има безплатна доставка за България и то с DHL. Сега ще кандърдисам един колега да ми ги поръча и ще му да парите на ръка.

  8.  
     
  9. Member Аватара на petiopetrow87
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    155
    #7

    Отговор: Изгорели CCFL лампи или нещо друго!

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Подменя се целият комплект лампи от подсветката.

    CCFL Lamp Backlight LCD Screen

    чудно ми е, дали не може да се модне с LED подсветка, но това може да отговори само тв техник
    https://www.ebay.com/itm/956mm-LED-B...5cbj:rk:1:pf:0
    Аз вкъщи го побългарих с обикновен лед и мога да кажа, че горе долу се получи прилично. Иска още 3-4 метра, защото е малко мрачен и неравномерно.
    emil22 одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    18
    #8

    Отговор: Изгорели CCFL лампи или нещо друго!

    Колега уникален си!
    Моля те дай повече инфо.
    1. Оригинално с лампи ли беше твоя телевизор или с ЛЕД?
    2. Как излъга защитата на телевизора да не ти търси лампите?
    3. Колко ти е мощна лентата на метър. 7W/m или 14W/m ?

    Всяко нещо друго което се сетиш ще е от полза за всички ентусиасти!

    Поздрави

  11. Member Аватара на petiopetrow87
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    155
    #9

    Отговор: Изгорели CCFL лампи или нещо друго!

    Оригинално беше с два броя лед пръчки който работеха на 100v общо ако не се лъжа, но и захранването им беше думнало и сега съм с допълнителен траф за осветлението докато намеря време да го измисля от къде да дръпна 12v от самия телевизор за да си пуска сам осветлението. А лентите са ми от един стар аквариум и нямам спомен. Но тези дни мисля да взема една ролка 5 метра от възможно най мощния лед и да го направя като "хората" [emoji23], че с тоя външен траф си е кофти.

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,426
    #10

    Отговор: Изгорели CCFL лампи или нещо друго!

    petiopetrow87
    Тази операция не се прави с обикновенни LED ленти. Търси се определено ниво на яркост. Да не си махнал дифузьорите че е така неравномерна осветеността?
    https://www.aliexpress.com/w/wholesa...backlight.html
    https://www.google.com/search?ei=FYV...iz.M6IA7usvnqI

    RAIDER
    Поръчай си комплекта CCFL лампи и си ги смени.
    Има инвертор за захранване на подсветаката
    https://www.youtube.com/watch?v=s3r1GZCA0K4

  13. Member Аватара на petiopetrow87
    Тук е от
    Mar 2018
    Мнения
    155
    #11

    Отговор: Изгорели CCFL лампи или нещо друго!

    Знам че не се прави с обикновени лед ленти, но исках да видя какво ще стане и то горе долу взе че се получи. Аз намерих осветление и захранване, но се надявах Toshibata да не е от вестелските изпълнения ама какъвто съм късметлия се оказа точно такава, и нямам намерение да набивам 100 и няколко лв. В момента за 0лв. с подръчни матеряли има задоволителна картина и мисля, че с една инвестиция от максимум 20 кинта ще се получат нещата. Телевизора е в кухнята колко да бръмчи нещо.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Q7/Q6 vs 8000 или нещо друго ?
    От ventsi.slav във форум Телевизори
    Отговори: 24
    Последно: 01-03-19, 17:53
  2. ТЕРМОСТАТ ЗА СМЯНА ИЛИ .....НЕЩО ДРУГО ?
    От burmat във форум Ремонт и сервиз - Хладилна техника
    Отговори: 6
    Последно: 17-05-13, 18:15
  3. Сanon SX 500 IS или нещо друго
    От valga във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 5
    Последно: 17-03-13, 22:32
  4. And the Winner is ... Смях или пък друго нещо ;)
    От Inspire във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 3
    Последно: 05-01-05, 11:01
  5. Вирус или нещо друго ?!
    От Lazy Dog във форум Windows
    Отговори: 12
    Последно: 14-12-04, 19:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе