Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17
Like Tree3Одобрявам

Мнение за телевизор LG 70UP77006LB

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    28
    #1

    Мнение за телевизор LG 70UP77006LB

    Привет на всички!

    Хръвлил съм око на едно "телевизорче" в Емаг, но тъй като явно не е за нашия пазар, го няма в други магазини и инфото за него е доста оскъдно.

    https://www.emag.bg/televizor-lg-70-.../pd/DCB06HMBM/

    Това е то, като цената с всички кодове и т.н. идва на 1080лв за 70 инча телевизор. Доооста примамливо, та ще се радвам за мнения.

    Поздрави!

  2.  
     
  3. Member Аватара на brave
    Тук е от
    Jan 2013
    Живее в
    London UK
    Мнения
    295
    #2

    Отговор: Мнение за телевизор LG 70UP77006LB

    За 1000 лева това е най-доброто което може да се купи, модел 2021г. Няма кво да го мислиш направо купувай. Вече по скъпите версий са по 2-3 бона така че за тази цена и аз бих си го купил. Код LG10 , с 10 процента отстъпка. Дом съм само с LG телевизори от доста години и оплаквания нямам и пак за вбъдеще ще си купувам LG TV.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    28
    #3

    Отговор: Мнение за телевизор LG 70UP77006LB

    Благодаря за отговора Brave. Ще ми е интересно какво мисли Hristoslav за този странен модел

  5. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #4

    Отговор: Мнение за телевизор LG 70UP77006LB

    трудно им и е да кажа нещо за него - не съм го виждал. Разбирам само, че е 50/60Hz с панел VA ( вероятно SHARP или Panda)
    Panda International Information Technology Co., Ltd.

    https://www.lcd-compare.com/televise...G-70UP7700.htm

    тук има ревю на 65"
    https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/up7000

    Ако е само за телевизия добре, но ако гледаш спорт, може да не ти хареса картината.
    Освен това яркоста е в границите 250-300 нита.
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 28-09-21 в 22:53.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    28
    #5

    Отговор: Мнение за телевизор LG 70UP77006LB

    Благодаря за отговора hristoslav, решихме се да го поръчаме, пък дано не сме направили грешен избор. В този случай гонехме цена, а тя беше привлекателно ниска.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    14
    #6

    Отговор: Мнение за телевизор LG 70UP77006LB

    И аз си взех такова "телевизорче". Имам няколко проблема с него.
    Първо Гугъл асистента и Алекса "не се поддържа в тази държава". Демек не работи. Чудно как на телефона ми работи в същата държава? Смених на Великобритания настройките - същата работа.

    2. Не ми показва BG субтитри на TV1000. На Фокс, Мокс - има, на ТВ1000 няма. Заедно с него си купих и едно малко, 43" Хитачи. На Хитачито има субтитри, на тоя кютук няма...

    3. Записах един филм на флашка в MKV формат. Пускам, тръгва и ме изненадва, че Аудиото не се поддържало... Пускам на Хитачито - всичко си работи. Образ, звук, субтитри - ОК.

    4. Записах на флашката сериал. 5 серии в AVI. Пускам и въобще не ми ги отваря. Пускам на Хитачито и всичко си работи. Субтитрите също. Скоро се ъпдейтна, ама ефект йок. Чудя се всички ли LG-та са толкова "смарт" или само моя е нещо увреден? Някакви идеи за проблемите? Май ще го продавам и ще си взимам голямо Хитачи...
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 11-10-21 в 21:02.

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Отговор: Мнение за телевизор LG 70UP77006LB

    а нещо за картината?
    svetlio1 одобрява това.

  10. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #8

    Отговор: Мнение за телевизор LG 70UP77006LB

    Ми то обикновено се чете преди покупката , ама ...
    - за Гугъл/Алекса не мога да дам мнение - не съм стигнал още момента да си говоря с тв
    - субтитрите на ТВ1000 явно са тип DVB (на другите канали са вградени и си излизат с картината)и просто си ги настрой в менюто да се показват на БГ или натисни бутона за субтитри (ако има обособен такъв)
    - модели 2021г. вече не поддържат DTS звук и филмите/файловете с такъв няма да имат - решението - сваляш само с Долби (или поддържан формат орисан в упътването) или преконвертираш ДТС към Долби/АС3 с програма на компютъра (бързо става
    - сериозно ли имате намерение да гледате ави/дивх файлове на 70" тв ?!? просто си сваляйте същите в мкв/h264/265 от 720р нагоре

    п.п. и картината на 70" Хитачи/Вестел как ли ще е ... (то не че и туй ЛГ е кой знае колко висок клас ама...)

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,578
    #9

    Отговор: Мнение за телевизор LG 70UP77006LB

    Изглежда този модел не е за нашия регион. Възползвайте се от правото да го върнете. Ще ви възстановят парите.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    14
    #10

    Отговор: Мнение за телевизор LG 70UP77006LB

    Ами къде да прочета, че няма да има субтитри на някой канал? Гугъл и трябва на внучката, като търси нещо в Utube. За звука голяма икономия направили... Това май означава, че всичко от Замундата ще е без звук? AVI файлове ще гледам, защото например сериала за Марлоу с БГ суб. го има само в такъв формат. Не всичко го има в добро качество за съжаление.... Иначе интерполацията е добра и калпавите телевизии се гледат добре, за разлика от предния ми 49 инчов 4К Филипс.
    п.п. Картината на 43 инчовото Хитачи е идеална! Но на 70 - 75 инчово не знам. Може и да не е. Няма и къде да видя....

    - - - - - - - - - -

    14 дни минаха.... След Филипса се колебаех между Самсунг и ЛГ, но четох, че много неща не тръгват на Тизена, а на ЛГ - то всичко вървяло. Та взех ЛГ... и не всичко върви!

  13. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #11

    Отговор: Мнение за телевизор LG 70UP77006LB

    Субтитри си има и се поддържат - вижте си в упътването стъпките за активиране .
    Проблеми с възпроизвеждането на файлове обикновено се решават най-ефективно с външен мултимедиен плеър/Андроид бокс и това си е най-добрият вариант (не че няма начин и за преконвертиране на файлове до нужният формат, но си е излишна занимавка и губене на време)

    Има ли активиран/свързан Гугъл акаунт в телевизора и Гугъл Хоум на телефона - обикновено липсата на някое води до споменатите проблеми със свързване?

    п.п. може ли линк/подробно инфо за споменатия сериал

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    14
    #12

    Отговор: Мнение за телевизор LG 70UP77006LB

    Аз субтитрите съм ги пуснал, само на този канал липсват. Може и на други, които не гледам Имам един бокс и май ще го включвам ако ми се налага... И аз това измислих Гугъл акаунт в телевизора май няма. Не помня да ми е искал. Само рег. в ЛГ системата. Тя, тази УЕБ ОС какво общо има с Гугъл, че да иска акаунт? Сериалът за Марлоу е с Пауърс Бут. Според мен най-сполучливия артист, играл Марлоу. Zelka.ORG :: Логин

  16. Senior Member Аватара на svetlio1
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    11,562
    #13

    Отговор: Мнение за телевизор LG 70UP77006LB

    Аз скоро настройвах едно ЛГ модел 2021 и имаше свързване с Гугъл акаунт - може би ще се включат и други потребители с ЛГ за мнения, че аз не съм ползвал гласовите опции, а сега не ми е "под ръка" тв, за да видя как е. Включен ли е режима за гласово разпознаване?
    http://kr.eguide.lgappstv.com/manual...l/control.html
    Субтитрите са в "меню-достъпност-субтитри- вкл/изкл"

    п.п. гледал съм го много отдавна тоя сериал - може да си го припомня, а и не съм сигурен дали всички серии съм гледал

  17. Senior Member Аватара на inches9
    Тук е от
    Aug 2020
    Мнения
    1,374
    #14

    Отговор: Мнение за телевизор LG 70UP77006LB

    Не знам дали всички LG са еднакви,но проблеми със субтитри няма.
    Понякога за тв-те трябва да се видят опциите,дали суб. са включени за този канал.Може да се изкл. или сменят.
    При А1,когато гледах от тв-ра си спомням,че за HBO3(мисля )всеки път се пущаха ръчно.
    За филмите от торенти важни са имената да са едни и същи и някой може да обясни,точно как,защото отдавна не гледам такива.

  18. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #15

    Отговор: Мнение за телевизор LG 70UP77006LB

    Няма на български..
    How do I get Google Assistant on my LG TV?
    Launch the “Google Home” app.
    1. Launch the “Google Home” app.
    2. Select “Menu”.
    3. Search “Home Control”. You will automatically be redirected to the “Google Assistant” App.
    4. Tap on the “+” sign to add devices and select LG ThinQ. It will prompt you to sign in with your LG Account.
    https://www.lg.com/us/support/help-l...20150783600366
    https://www.lg.com/ca_en/support/sma...-voice-control



    On TVs with the Google Assistant, the Assistant is available in English, French, German, Italian, Japanese, Korean, and Spanish. More languages are coming soon.
    https://support.google.com/assistant...form%3DAndroid

    http://webos-forums.ru/topic5491-20.html
    Този пост е редактиран от hristoslav2; 11-10-21 в 21:54.
    MistaMasta и stiliyan66 харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнение за 55" телевизор
    От hidalgo във форум Телевизори
    Отговори: 23
    Последно: 28-01-19, 14:13
  2. Мнение за телевизор
    От mushr във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 15-04-12, 21:54
  3. Мнение за телевизор
    От dp27 във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 20-12-11, 19:43
  4. мнение за телевизор
    От svetsto във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 05-11-11, 00:55
  5. Мнение за телевизор
    От dp27 във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 21-03-11, 19:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе