Резултати от 1 до 13 от общо 13
Like Tree2Одобрявам
  • 1 Post By Gena_bs
  • 1 Post By gurcayy

Счупена матрица LG 49SK7900PLA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    65
    #1

    Счупена матрица LG 49SK7900PLA

    Здравейте! Детето счупи дисплея на телевизора. Колко би струвала смяната (заслужава ли си) и има ли специалисти в района на Пловдив, които извършват тази услуга? Телевизорът е с удължена гаранция 5г (остават година и половина), наясно съм, че в случая тя не покрива щетата.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #2

    Отговор: Счупена матрица LG 49SK7900PLA

    43" с доставката струва 700 лева. Представи си цената за 49"

    Свали задният капак и виж модела изписан на стикера, залепен на гърба на видеопанела. Потърси го в гугъл.
    https://www.alibaba.com/showroom/lg-49-lcd-panel.html

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,535
    #3

    Отговор: Счупена матрица LG 49SK7900PLA

    Взимай нов, 50' са по 800лв. от този клас, който е ЛГ-то.

  5. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,020
    #4

    Отговор: Счупена матрица LG 49SK7900PLA

    Цитат Първоначално публикувано от diverpro Виж публикацията
    Здравейте! Детето счупи дисплея на телевизора. Колко би струвала смяната (заслужава ли си) и има ли специалисти в района на Пловдив, които извършват тази услуга? Телевизорът е с удължена гаранция 5г (остават година и половина), наясно съм, че в случая тя не покрива щетата.
    Здравей, за съжалявам да чуя това, не се карай на детето много, едва ли нарочно го е чупило, Shit happens , но никога не е добра идея е да се сменя матрица защото, потчи винаги е по скъпа или струва колкото нов телевизор , всяка друга част ако се чупи, ремонта и би бил лесен и като цяло доста по евтин но случая не е такъв !

    Аз бих ти препоръчал да вземеш друг, казвам друг а не нов, защото имаш опция да вземеш друг телевизор, на същата възраст, буквално със същите параметри за доста добра цена !
    Ето намерих една доста добра обява : LG NanoCell 4K Smart UHD 49 inch в Телевизори в гр. Димитровград - ID36882677 — Bazar.bg

    Ако потърся още малко мога да намеря дориу и по добра оферта, но ТВ-то буквално е 1:1 като характеристики като твоето , може да видиш тук : Сравнение между: 48.5" LG 49SK7900PLA, 48.5" LG 49UK7550PLA (displayspecifications.com) ,

    Цената не е много висока но с малко пазарлък, може да я свалиш още малко, но при всички положения ще платиш по малко от това да вземеш нова матрица !

    Може след това да опиташ да продадеш твоето ТВ на части. Всичко останало в ТВто работи, имаш много бордове които да се интересни за редица хора, захранващ блок и т.н.

    Ако пък решиш да направиш ъпгрейд за нов телевизор, според мен му е време, вече 3 години го ползваш този, може да ти помогнем да избереш най доброто ТВ за бюджета който имаш.

    Поздрави.
    Този пост е редактиран от AntrAcsA; 07-06-22 в 21:05.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,230
    #5

    Отговор: Счупена матрица LG 49SK7900PLA

    Провери първо условията на удължената гаранция. Действително ли е такава от вносителя или застраховка, продавана от съответните магазини?
    Питай за всеки случай на посочените телефони в нея дали случайно пък не се покрива счупената матрица.
    После търси резервни части или най-добре нов телевизор. Рисковете при ремонта също не са за пренебрегване.
    AntrAcsA одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,020
    #6

    Отговор: Счупена матрица LG 49SK7900PLA

    Цитат Първоначално публикувано от Gena_bs Виж публикацията
    Провери първо условията на удължената гаранция. Действително ли е такава от вносителя или застраховка, продавана от съответните магазини?
    Питай за всеки случай на посочените телефони в нея дали случайно пък не се покрива счупената матрица.
    После търси резервни части или най-добре нов телевизор. Рисковете при ремонта също не са за пренебрегване.
    Да, може да си направи устата и да попита, все пак докато е в гаранция няма право да пипа ТВ-то, защото автоматично губи всички превилегии след това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #7

    Отговор: Счупена матрица LG 49SK7900PLA

    Освен да си губи времето да пита за "условия" на удължената гаранция, какво ще спечели? За Бога, става дума за счупена матрица след физическа намеса. Удължена гаранция не е застраховка, въпреки че не знам някой да застрахова тв за удари по нея.

    Хвърляй го в боклука и си купувай нов, колега. За съжаление с малчуганите винаги съществува подобен риск.
    brotzki одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    65
    #8

    Отговор: Счупена матрица LG 49SK7900PLA

    Благодаря на всички за мненията и съветите!

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    1,573
    #9

    Отговор: Счупена матрица LG 49SK7900PLA

    И помислете за защита на екрана.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #10

    Отговор: Счупена матрица LG 49SK7900PLA

    Виждал съм разни "child proof" протектори да екрани около 100-тина лв в онлайн пространството, но никога на живо и не знам доколко може да им се разчита.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    65
    #11

    Отговор: Счупена матрица LG 49SK7900PLA

    Здравейте отново! Реших, че ще купувам нов телевизор, засега съм се спрял на LG OLED 55C1, но ще изчакам някоя промоция, пък гледам, че е излязъл C2, ако го намалят доволно, може на него да скоча. Въпросът ми е, колко е реалната цена на стария ми телевизор, ако го пусна за части и дали има търсене? Освен матрицата, всичко друго си е ОК, включително маджик дистанционното и кашона.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,553
    #12

    Отговор: Счупена матрица LG 49SK7900PLA

    За колкото успееш да го продадеш. Такова нещо като реална цена на тв със "само счупена матрица" няма. Тя е 90% от един тв :-).

  16. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #13

    Отговор: Счупена матрица LG 49SK7900PLA

    На боклука.

    Дори сервизите не ги купуват, но ако намериш може и да изкараш 50-100лв.

    Не ги купуват, защото трябва да чакат точно клиент, който да купи някоя от останалите здрави части на телевизора ти, а те не са кой знае колко и на стойност също не струват много, когато става въпрос за повреден дисплей - той струва най-много.
    А като ти кажат 150 лв или 200лв и вече се замисляш за нов телевизор...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Купувам счупена 15.6" матрица
    От nikibg1 във форум Купува
    Отговори: 3
    Последно: 24-05-12, 18:08
  2. Отговори: 0
    Последно: 21-05-12, 12:03
  3. Счупена матрица
    От TonyB във форум Телевизори
    Отговори: 16
    Последно: 02-07-11, 17:59
  4. Продавам ASUS X80L лаптоп със счупена матрица
    От vdsvicky във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 12-06-11, 09:56
  5. Купувам счупена матрица 14'1-закупена!
    От pocoloco във форум Купува
    Отговори: 4
    Последно: 13-02-10, 12:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе