Резултати от 1 до 8 от общо 8

Проблем или не?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    198
    #1

    Проблем или не?

    Имам от 3 години LG C9 Oled в хола и сме супер доволни. Решихме и за спалнята да вземем Олед. Взехме 48” С21. Случайност или не, дистанционното на този в хола не работи адекватно. Свалях, слагах батериите, рестартирах го с комбинации от бутони. Тръгва, но мишката е няма. Имам съмнения, че се получава конфликт с двата телевизора и дистанционните им. Първоначално при смяната на батериите, въобщене се оправи и въобще не работеше. С комбинациите от бутони тръгна, но мисля, че освен мишката, че не се появява, пак не работи ок.
    В новия, има някакви “жираскопи” или нещо подобно, което се свързва в телевизора и до колкото прочетох на бързо е свързано с дистанционните. Не ги свързах, понеже ми се сториха излишни. Дали може в това да е проблема? Приемам всякакви предложения и разсъждения по казуса.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #2

    Отговор: Проблем или не?

    Не са жироскопи, ами е инфраред ... удължител да го кажа. Този инфраред се ползва да управляваш с твоето дистанционно други уреди в стаята по инфраред. Без удължителя също работи, явно е сложен ако нещо не е в обсега, да го сложиш където трябва.

  4. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,376

  5. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    666
    #4

    Отговор: Проблем или не?

    Цитат Първоначално публикувано от yanko78 Виж публикацията
    Тръгва, но мишката е няма. Имам съмнения, че се получава конфликт с двата телевизора и дистанционните им.
    А интернет имаш ли на телевизора през това време? Мишката спира да работи, когато дистанционното не работи с bluetooth, а само с инфра към телевизора.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    198
    #5
    Цитат Първоначално публикувано от berpan Виж публикацията
    А интернет имаш ли на телевизора през това време? Мишката спира да работи, когато дистанционното не работи с bluetooth, а само с инфра към телевизора.
    Имат и двата

  7. Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    666
    #6

    Отговор: Проблем или не?

    Сега видях, твоя е 2019г. модел. Те вече нямат проблеми с платките, значи е нещо друго.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    198
    #7

    Отговор: Проблем или не?

    Според мен, 100/100 проблема е, че са близко двата телевизора, макар и в различни стаи, са на една и съща стена/позиция окачени и дистанционните, имат пряка видимост и към двата телевизора, макар и странично, не челно срещу тях и създават проблема. Въпроса е wifi, блутут или инфра ред са и ако мога да им размина свързаноста и белкем не се бъркат едно друго.

  10. Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    904
    #8

    Отговор: Проблем или не?

    Еми махни батериите на дистанционното на стария, регистрирай на новия (С2) дистанционното пак и виж дали работи. На С2 дистанционното 100% е блутут, за стария не зная. По спомен е възможна интерференция на 2,4 гигахерца мрежа с блутут. Може да спреш рутера и да видиш дали е от него (въпреки, че може да е от на съседа, или ако имаш донгъл с дистанционно в къщата за плеър или там нещо друго, те също са на 2,4)

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе