Резултати от 1 до 6 от общо 6

Не работи гласовият контрол

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на Legal76
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    150
    #1

    Не работи гласовият контрол

    Здравейте, гласовият контрол на телевизора на работи.
    Същият е LG55 NANOCell.

    Когато искам да го ползвам, след натискане на бутона на дистанционното, се изписва , ето това: “A temporary issue has occurred while connecting to the server. Please try again (200).”

    Рестартирай дистанционното, вадих батериите и не се оправя.

    Някакви идеи?

    Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,271
    #2

    Отговор: Не работи гласовият контрол

    Имаха някакъв update преди време. Виж си какво е написано в Messages раздела на телевизора.
    Останалите функции работят ли? На какъв език/ държава си и променяни ли са?
    Въобще работела ли е тази функция преди?

  4. Member Аватара на Legal76
    Тук е от
    Jun 2019
    Мнения
    150
    #3

    Отговор: Не работи гласовият контрол

    Функцията си работеше, нормално. Ползваше се ежедневно за да се загаси картината и да има само звук, заради бебето.

    Оправи се, като изключих телевизора от контакта и оостоя така известно време. След включването, всичко беше наред .

    Изпратено от моят SM-G973F с помощта на Tapatalk

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2022
    Мнения
    37
    #4

    Отговор: Не работи гласовият контрол

    Този гласов асистент на Гугъл ли е или на LG? Аз имам проблем с този на Гугъл. Понеже на дистанционното имам копче за него, натискам го и ми казва The function is not supported! Каква настройка трябва да променя за да заработи, езика на телевизора ми е английски с гласови команди. По това което прочетох трябва да работи този асистент.

  6. Senior Member Аватара на AntrAcsA
    Тук е от
    Jul 2014
    Мнения
    1,062
    #5

    Отговор: Не работи гласовият контрол

    Трябва да избереш език и регион който поддържа тази функция ! Това се проверява в чрез Settings бутона , от там All Settings> General > System >Language

    Ако си на Български език в момента, може би настройктие ще изглеждат нещо подобно на " Всички настройки> Общи> Система> Език "

    Региона и езика който поддържа гласови команди ще е обизначен с икона на микрофон :



    Когато поставиш курсова въхру регуона и езика, в дясно се появава допълнително пояснение в което е описано кои асистенти поддържа дадения език и регион в случая на този колега English - United Kingdom в дясно липсва Google Assistant а само Alexa и LG ThinQ

    Вече когато постави курсора върху English- Australia се появава и Google Assistant :




    Виж при теб как е ! Въпреки това е от Наносел телевизори, мсиля че настройките трябва да са съшите и при C2.

    Само да знаеш че когато смениш региона и езика ТВ-то ще направи нещо като софт ресет, може би ще изгубиш някои инсталирани апликации или ще трябва на ново да инсталираш телевизионните калали от кабеларката, не помня точно, и след това когато задържиш гуугъл асистент бутона ще преминеш през регистрационна форма на асистента, тярбва да имаш гуугъл акаунт.

    Тук може да видиш видео как се случва това : https://youtu.be/zug2zDAy3qk?t=54

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2022
    Мнения
    37
    #6

    Отговор: Не работи гласовият контрол

    При мен на нито един език не ми пише, че поддържа Гугъл или Алекса, той винаги е бил на English(United Kingdom). След това пробвах да сменя и регионалните настройки и за каналите и за LG Services, отново нямаше ефект. Може ли да съм с някаква регионална операционна система? Телевизора е купен от емаг OLED65C21LA, ОС е 8.3.0-2301.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Родителски контрол
    От daley във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 20-12-21, 00:37
  2. Отговори: 4
    Последно: 19-10-21, 15:49
  3. изчезна контрол панела
    От cvb във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 01-07-08, 22:31
  4. Трафик контрол
    От bx във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 28-05-05, 10:16
  5. Контрол на трафика
    От Penta във форум Мрежи
    Отговори: 30
    Последно: 15-09-03, 17:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе