Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 31

Контрол на трафика

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    210
    #1

    Контрол на трафика

    Група от 4-5 човека ме навиват да си направим мрежа с цел да им предоставям достъп до Интернет през кабелен модем. Та се чудя как да регулирам месечните лимити на всеки потребител. На всеки от клиентите ще се полага определен лимит външен трафик. Имам предвид че ще има сайтове неотчитащи Ми трафик и такива които отчитат. Понеже мрежата все още не е изградена, не мога да експериментирам в момента, а искам да съм подготвен предварително. Аз съм със WinXP. Чувал съм хубави неща за WinGate, но какви точно са възможностите й за контрол на разпределението на трафика между потребителите? ( а и другите й възможности).

    Още нещо - 100 метра UTP много ли е при въздушно трасе?

    И последно - колко по-добре е да се ползва Switch вместо Hub при мрежа от 5-6 потребителя?

    Благодаря предварително за отговорите.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #2

    Контрол на трафика

    1. Разпределение на трафика - пробвай дали ще ти свърши работа http://www.tmeter.ru. При мен работи вер. 3.45, без ограничение за брой на филтрите. Текущата версия на сайта обаче е платена, така че ако не намериш крак мога да ти пратя моята.



    2. 100 m UTP си е ОК, само да е заземен.



    3. Разликата в цените е нищожна, така че аз бих си взел switch (диксутирано беше във форума защо).



    P.S. Подписът ти е готин, що не ми пратиш сорса, а?[]



    Sorry, Fori е прав - FTP а не УТП

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #3

    Контрол на трафика

    Малка корекция

    UTP кабела няма как да бъде заземен. За външни инсталации е по-добре да се ползва FTP /има и по скъпи варианти като SFTP, SSTP etc./

    Виндовс не е най-оптималната ОС за целта, ако ти се занимава и ако смяташ че тези 4-5 човека има опасност да станат 10-15, по-добре вземи една машинка и и натъркаляй един Линукс. Софтуер за мерене на трафик под линукс дал господ :-). За справка - машинката която аз взех шейпи и мери трафика на 25 човека и ми излезе 54 лева заедно с 2-те мрежови карти (intel)

    П.С. тези забележки важат само ако си решил да правиш нещо по-сериозно.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    852
    #4

    Контрол на трафика

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Още нещо - 100 метра UTP много ли е при въздушно трасе?

    И последно - колко по-добре е да се ползва Switch вместо Hub при мрежа от 5-6 потребителя?

    Благодаря предварително за отговорите.



    <div align="right">оргинално мнение на Penta</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Както ти казаха, FTP кабел ще стане работата, вече не можеш да намериш Hub който да не е Switch. Много по-добро решение е рутер под линукс, от колкото ХР.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    192
    #5

    Контрол на трафика

    Съгласявам се с колегите ,че Linux ще ти свърши по-добра работа като рутер,но все пак ако си решил да ползваш виндос има програмка за контрол на трафика казва се : "Bandwitch controller "и я има в data.bg

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #6

    Контрол на трафика

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Съгласявам се с колегите ,че Linux ще ти свърши по-добра работа като рутер,но все пак ако си решил да ползваш виндос има програмка за контрол на трафика казва се : "Bandwitch controller "и я има в data.bg



    <div align="right">оргинално мнение на spidera</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Sorry, Spidera, ама на човека му трябва да контролира не скоростта на трафика, а неговия обем, и освен това иска да не отчита трафик за избрани IP-та. Така, че BC няма да му върши работа...

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    210
    #7

    Контрол на трафика

    Абе за какъв Linux ми говорите. Аз не искам да се превръщам в ISP ! Просто ми остава малко трафик и реших да го поделя с 4-5 комшиичета (всъщност те ме навиват, аз се дърпам), а ме е страх да не го превишат. Кабелите и HUB или Switch ще ги купуват партийно моите "абонати", аз никога не се скъпя за такива работи, докато "организатора" цепи стотинката на две ще се набута с най-евтиното. Все пак Ви благодаря за съветите.

    Raid я ми прати крака моля те. TMeter може ли да се конфигурира да не отчита трафик за определен IP адрес?

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    210
    #8

    Контрол на трафика

    А, и нищо не казахте за WinGate !

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #9

    Контрол на трафика

    1. Crack за 4.0 нямам - все пак е излязла този месец []. Пращам ти 3.45

    2. Може да се конфигурира така, освен това всичко по отчетността е в ръцете на човека рутера, така че [:D][:D][:D]


  12. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    210
    #10

    Контрол на трафика

    Пратил си ми и Backdor вирусче! Мерси!

  13. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    156
    #11

    Контрол на трафика

    BSB ti trqbva, bsb.net.ru

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #12

    Контрол на трафика

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Пратил си ми и Backdor вирусче! Мерси!



    <div align="right">оргинално мнение на Penta</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Как съм ти пратил ве?!? NAV ми сканира цялата изходяща поща!!!



    [img]c:\NAV.jpg[/img]



    От друга страна, ако NAV не го хваща, лошо... Кажи ми какъв е вирусът и с какво го откриваш, pls.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2002
    Мнения
    1,594
    #13

    Контрол на трафика

    Penta, можеш да погледнеш тук

    има някой интересни неща

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2002
    Мнения
    210
    #14

    Контрол на трафика

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote"><blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Пратил си ми и Backdor вирусче! Мерси!



    <div align="right">оргинално мнение на Penta</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Как съм ти пратил ве?!? NAV ми сканира цялата изходяща поща!!!



    [img]c:\NAV.jpg[/img]



    От друга страна, ако NAV не го хваща, лошо... Кажи ми какъв е вирусът и с какво го откриваш, pls.



    <div align="right">оргинално мнение на Raid</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Zabravih to4noto ime no e "Backdoor.ne6to_si". Sled instalirane na TMeter instalatora me pita dali da instalira WinPcap i tam be6e virusa.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,233
    #15

    Контрол на трафика

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">цитат:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Zabravih to4noto ime no e "Backdoor.ne6to_si". Sled instalirane na TMeter instalatora me pita dali da instalira WinPcap i tam be6e virusa.



    <div align="right">оргинално мнение на Penta</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Pls, би ли проверил какъв е бил и също - с какво го откри. При мен казва, че всичко е чисто...

    А междувременно Winpcap можеш да си го дръпнеш от мрежата...



    P.S. А да не би да е фалшива тревога? http://lists.virus.org/vuln-dev-0202/msg00254.html

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. изчезна контрол панела
    От cvb във форум Windows
    Отговори: 5
    Последно: 01-07-08, 22:31
  2. Търся програма за контрол на времето...
    От LZ4 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 17-06-08, 01:26
  3. Въпрос за отдалечен контрол
    От Jogo_1 във форум Мрежи
    Отговори: 12
    Последно: 16-01-07, 19:31
  4. Проблем с контрол на звука.
    От razziel във форум Windows
    Отговори: 6
    Последно: 03-07-06, 21:22
  5. Трафик контрол
    От bx във форум Мрежи
    Отговори: 1
    Последно: 28-05-05, 10:16

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе