Резултати от 1 до 4 от общо 4

Българска Linux дистрибуция

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    2
    #1

    Българска Linux дистрибуция

    Здравейте,

    Имам твърдото намерение да направя българска linux дистрибуция. Наясно съм , че има вече доста много такива, но мисля че винаги може да се помисли за още една.

    Насочил съм се към проекта Fedora и най - вероятно дистрибуцията ще бъде базирана на този проект.

    Имам намерение тази дистрибуция да бъде насочена към Desktop мащини, като основният (и единствен) графичен интерфейс ще е KDE.

    Различното при тази дистрибуция ще бъде, че ще е главно насочена за българските потребители.

    За тази цел обаче се нуждая от помощ. Ако има желаещи, занимаващи се с програмиране под KDE, графични дизайнери както и администратори под Linux, които могат да отделят малко време за това начинание, нека да се свържат с мен : nikigter@mail.bg



    Всяка помощ е добре дошла.


  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #2

    Българска Linux дистрибуция

    има вече такава за LiveCD www.tilix.org

    основана е на Knoppix но ми се струваше доста бъгава в сравнение с нея пък и българизацията май още не е направена както трябва.

    Може да заемеш някои идеи от там обаче

  4. Novice
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    2
    #3

    Българска Linux дистрибуция

    Знам за www.tilix.org. Но моите намерения не са да направя LiveCD за Fedora. Моята насока е към Desktop системa, която може да се използва както в офис така и в Домашна среда. Сте се инсталирват точно определени програми ,без право на избор.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #4

    Българска Linux дистрибуция

    Едната е VS_Live --> http://mirrors.ludost.net/cd-images/distros/VS_Live/

    Другата е tilix --> http://mirrors.ludost.net/cd-images/distros/tilix/



    Това са най-популярните за които се сещам и са точно това, което си мислиш, че не са: десктоп ориентирани ос за домашна среда и слагат само точно пределени програми

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 1
    Последно: 20-03-10, 12:31
  2. Live дистрибуция
    От The Mask във форум Linux
    Отговори: 2
    Последно: 21-12-04, 11:16
  3. Отговори: 12
    Последно: 02-11-04, 14:02
  4. Отговори: 1
    Последно: 30-08-04, 15:13
  5. Отговори: 1
    Последно: 29-01-03, 14:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе