Резултати от 1 до 13 от общо 13

коя я дистрибуция е най-подходяща за ...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    14
    #1

    коя я дистрибуция е най-подходяща за ...

    Най после и аз се реших да пробвам Линукс.Но останах с впечатлението,че някой дистрибуции са капризни към хардуера-ако не и всички.Дъното ми е asus a7n8x deluxe SATA с чипсет nForce2, интерисувам се някой с такъв компонент с ква дистрибуция на Линукс работи и имал ли е проблем с откриването на харда при инсталация.Също и за кабеления ми модем който е Terayon tj715 се интерисувам дали ще имам някъв проблем да подкарам нет( разбрах че по някакъв начин той трябва да е свързан към Лан картата ????), понеже като цяло съм се спряла на Suse8.0.

    И по конкретно кажете ми моля коя дистрибуция на Линукс да избера(ако SUSE-то не ми свърши работа) за да нямам кой знай кви проблеми при инсталацията с въпросния хардуер понеже съм лаик и сефте ще се сблъсквам с Линукс.

    10х предварително.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    192
    #2

    коя я дистрибуция е най-подходяща за ...

    Почти всички по-нови дистрибуции поддържат хардуера, който имаш.

    Единствено проблем можеш да имаш със звуковата карта, но и това се оправя лесно.

    Щом като си начинаещ бих ти препоръчал Mandrake Linux 10.0 или Suse 9.1

    И двете дистрибуции са предимно Desktop ориентирани и с тях се работи много лесно и всичко е много интуитивно - инсталация, настройки ...

    Ти прецени коя ще избереш.



    Успех от мен, и добре дошъл в света на Linux


  4. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    301
    #3

    коя я дистрибуция е най-подходяща за ...

    Fedora Core2 sy6to e desktop orientirata OS. Za nashinaeshti e super. Nq ti preporychvam

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    226
    #4

    коя я дистрибуция е най-подходяща за ...

    SuSЕ трябва да ти свърши работа. Иначе аз съм със същото дъно и съм сложил ДЕБИАН, който върви прекрасно. Обаче малко гимнастики се искат там додето тръгне както човек иска. Ако евентуално не ти тръгне САТА-та на СуСе-то, си сложи по-нов кернел ама пак от тия, дето СуСЕ са си ги пачвали. Не помня вече от коя версия насам има стандартно драйвери за Силикон-контролера, дето е за РАЙДа на дъното. Нещо ако не ти върви по дъното както трябва, споделяй.

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    301
    #5

    коя я дистрибуция е най-подходяща за ...

    Update-ни си kernel-а д версия 2.6.* (за предпочитане е последната версия)Те с поддържат доста нов hardware като SATA например. След инстал-а на коя да е дистрибуция упдейтваш си кернел-а и всичко е пушка

  7. Novice
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    3
    #6

    коя я дистрибуция е най-подходяща за ...

    <font face="Verdana"></font id="Verdana"><font face="Verdana"></font id="Verdana">Еми да се присъединя и аз към към даването на съвети на начинаещи линукс юзъри. Та аз също препоръчвам SuSE и то 9.1, е зависи разбира се от машината, че малко тежичко ще дойде ако нямаш поне 256 рам мин.,а за процесор, към 1 Гхц е добре.Аз съм на 1,8 с 256 рам и ми върви супер. Иначе това е единствения линукс досега, който ми е намерил всичкия хардуер без проблем за нищо. Аз лично съм много доволен от тази дистрибуция и смятам да продължа да я ползвам.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #7

    коя я дистрибуция е най-подходяща за ...

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Най после и аз се реших да пробвам Линукс.Но останах с впечатлението,че някой дистрибуции са капризни към хардуера-ако не и всички.Дъното ми е asus a7n8x deluxe SATA с чипсет nForce2, интерисувам се някой с такъв компонент с ква дистрибуция на Линукс работи и имал ли е проблем с откриването на харда при инсталация.Също и за кабеления ми модем който е Terayon tj715 се интерисувам дали ще имам някъв проблем да подкарам нет( разбрах че по някакъв начин той трябва да е свързан към Лан картата ????), понеже като цяло съм се спряла на Suse8.0.

    И по конкретно кажете ми моля коя дистрибуция на Линукс да избера(ако SUSE-то не ми свърши работа) за да нямам кой знай кви проблеми при инсталацията с въпросния хардуер понеже съм лаик и сефте ще се сблъсквам с Линукс.

    10х предварително.



    <div align="right">Originally posted by solaris*-*06/08/2004*:* 11:36:02</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Sun Java Desktop System 2003 - ще ти отива и на ника

    http://wwws.sun.com/software/javadesktopsystem/

  10. silverfox
    Guest
    #8

    коя я дистрибуция е най-подходяща за ...

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Щом като си начинаещ бих ти препоръчал Mandrake Linux 10.0 или Suse 9.1

    <div align="right">Originally posted by spidera*-*06/08/2004*:* 13:37:18</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Аз не бих препоръчал Mandrake на начинаещ. Почти половината приложения трябва да се прекомпилират, за да заработят. Suse-то е друга работа. Почти идеално се справя с първоначалната инсталация.



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Sun Java Desktop System 2003 - ще ти отива и на ника

    http://wwws.sun.com/software/javadesktopsystem/

    <div align="right">Originally posted by skynet*-*24/10/2004*:* 01:52:47</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Една от идеите на отворения софтуер е да е безплатен, а не както Sun заявяват "Java Desktop System, Release 2 delivers the best of open source softwarе" а отдолу "Promotion - 50% off Pricing!" и като речеш да видиш тази велика отстъпка виждаш " FREE <u>EVALUATION</u> SOFTWARE". Е това е малко далечко от Open Source и Linux.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    3,218
    #9

    коя я дистрибуция е най-подходяща за ...

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    Една от идеите на отворения софтуер е да е безплатен, а не както Sun заявяват "Java Desktop System, Release 2 delivers the best of open source softwarе" а отдолу "Promotion - 50% off Pricing!" и като речеш да видиш тази велика отстъпка виждаш " FREE <u>EVALUATION</u> SOFTWARE". Е това е малко далечко от Open Source и Linux.



    <div align="right">Originally posted by silverfox*-*24/10/2004*:* 09:54:16</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Нещо объркваш понятията. Free software и Open source software са различни неща.

    Може да изтеглиш безплатна програма, която да не е Open source software, както може да купиш програма със Open source (например случая със Java Desktop System).




  12. silverfox
    Guest
    #10

    коя я дистрибуция е най-подходяща за ...

    А къде им е изходния код тогава?



    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Introduction



    Open source doesn't just mean access to the source code. The distribution terms of open-source software must comply with the following criteria:

    1. Free Redistribution



    The license shall not restrict any party from selling or giving away the software as a component of an aggregate software distribution containing programs from several different sources. The license shall not require a royalty or other fee for such sale.

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    http://www.opensource.org/docs/definition.php

  13. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    771
    #11

    коя я дистрибуция е най-подходяща за ...

    Silver, на господина дето пита за подходяща дистрибуция едва ли ще му е нужен кода. Sun Javata съм я пускал, доста приятна е, стига да му намери целия хардуер, лично аз за непретенциозни потребители които искат да заменят Уиндоус като десктоп ОС, а не да прекомпилират ядра и прочие, винаги препоръчвам http://linspire.com/ или http://lycoris.com/ защото идеално задоволяват нуждите им.

  14.  
     
  15. silverfox
    Guest
    #12

    коя я дистрибуция е най-подходяща за ...

    @skynet

    Аз не съм казвал, че му трябва кода - просто стана малко офтопик. Идеята ми беше, че след като се е насочил към Linux, най-вероятно му трябва безплатна операционна с-ма, а не 50% off. [8D]

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    166
    #13

    коя я дистрибуция е най-подходяща за ...

    Ami shtom nqmash opit s linux i az ti preporacham SuSE, az sashto sam s nForce2 i trqbvashe 1-2 dena da cheta forumi dokato si podkaram zvuka pod slackware. Dokato pri SuSE vsichko tragna ot parvia pat i raboteshe idealno

    Veche drug e vaprosa che men SuSE ne me kefi zaradi tova che vsichko si pravi avtomatichno i vaobshte nemoje da usetish koe zashto stava taka, sled instalaciata ima 1000 nerazbiraemi file-a, da se chudish koi za kakvo e.. povecheto mu nastroiki stavat prez GUI... i taka ). Az pochnah da polzvam po seriozno linux kogato reshih da si pravq gateway i povecheto mi opit e prez conzolata , zatova SUSE mi e mnogo neudoben, dosega sam bil s openbsd, freebsd, slackware, redhat, mandrake, suse.. no nai udobno mi e slackware. FreeBSD sashto e hubav izbor

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. подходяща ли е комбинацията усилвател колони
    От yordanchy във форум Аудиотехника
    Отговори: 7
    Последно: 08-11-11, 13:54
  2. Отговори: 8
    Последно: 29-06-09, 23:17
  3. Търся игра подходяща за тъща ми :)
    От sclera_bg във форум ИГРИ
    Отговори: 10
    Последно: 10-05-05, 23:37
  4. Live дистрибуция
    От The Mask във форум Linux
    Отговори: 2
    Последно: 21-12-04, 11:16
  5. Коя версия на Detonator драйверите е най-подходяща
    От Ivory® във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 15
    Последно: 12-01-01, 13:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе