Резултати от 1 до 6 от общо 6

Линукс - шрифтове

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #1

    Линукс - шрифтове

    Хора, сложих линукс SuSE 9.0, но съм просто ужасен от грозотата на визуализацията на уеб-пространството. С две думи - шрифтовете не ме кефят, ама изобщо. От къде мога да изтегля шрифтове подобни на Windows-ките Verdana, Hebar, Times New Roman (а, и кажете с две думи къде да ги запиша като ги изтегля).



    Имам и още едно питане - от де се пуска кирилска фонетична клавиатура.



    Много благодаря предварително на всички, които се захванат с решаването на моите куци проблеми []



    И едно нещо - препоръчайте firewall (по възможност безплатен) за линукс.



    P.S. За влизане в нета ползвам Firefox 1.01



    Вече наистина последно питане - като си правя шорткъти на разни програми върху десктопа как мога да им променям иконите (примерно fireffox-а да си се визуализира като познатата лисица)?



    Още веднъж благодаря []

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    49
    #2

    Линукс - шрифтове

    Фонетичната азбука можеш да си е вклйчих от контролния център на КДЕ. Или с командата <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">setxkbmap -model pc105 -layout us,bg -variant ,phonetic</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote"> За шрифтовете не мога да ти дам линк, но ако все още имаш windows на компютъра можеш да си откупираш шрифтовете на тази ОС.

    Шорткъта се променя като дадеш десен бутон върху него и ще видиш едно квадратче в което е сегашния му вид, натискаш на него и си избираш друг. За защитна стена не знам но ще ми е интересно и на мен аз съм със SuSE 9.2

  4. zac
    zac е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    19
    #3

    Линукс - шрифтове

    http://georgi.unixsol.org/iclub/ - "Шрифтове"


  5. Cko
    Cko е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Aug 2001
    Мнения
    3,566
    #4

    Линукс - шрифтове

    Благодаря много и на двама ви []

    Zac, това упътване, което си съставил е просто номер 1!



    SuSE изглежда има вградена защитна стена, тъй като ръчкам из настройките на вградения Apache сървър от време на време се появява съобщение "Configuring Firewall". Ще се ровя скоро да видя аджеба къде е самата стена

  6. zac
    zac е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    19
    #5

    Линукс - шрифтове

    http://georgi.unixsol.org/



    Georgi Chorbadzhiyski (автора на лика който ти пратих) - много ми се иска да съм като него, но не съм [:D]

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    301
    #6

    Линукс - шрифтове

    Копирай си windows-ките шрифтове в някаква директория(примерно /fonts)и от yast потърси куде ти е fonts/install new font . С тях всичко е 6

    Аз съм на Slackware 10.1 и не ми е правило грам проблем никъде.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. 3D Шрифтове за кирилица
    От kris11 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 26-10-08, 15:25
  2. БГ Шрифтове от къде???
    От Novia във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 11-02-05, 08:33
  3. Шрифтове
    От get във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 12-07-04, 11:16
  4. Шрифтове в Internet Explorer?
    От Борис във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 02-04-04, 09:13
  5. шрифтове кирилизирани
    От ilhanbg във форум Общ - софтуер
    Отговори: 5
    Последно: 04-12-03, 18:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе