Резултати от 1 до 3 от общо 3

SAMBA i wsichko okolo neq ne stawa

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    1
    #1

    SAMBA i wsichko okolo neq ne stawa

    Zdraweite,

    Ot izwestno wreme, kato ne mi wywri da pusna server, w malka lokalna mreva s 17 komputyra, I ne mi wyrwi. Wyobshte ne trgywa.

    S wersiq na samba 2.0.6, I drugite komputri, sa 5 PC s win98, a ostanalite s 95.

    Distirbuciqta, e Linux Mandrake 7.1

    Znachi, swalil sym help fajlowe, ot roda na HOW to, imam kniga, w koqto pak pishe za SAMBa, no po – kratko, I tam dawat konfiguraciq, koqto raboti ne powecheto serverni komputri, da ama pri men ne stawa.

    Kakwa konfiguraciq da slova? Dave I da dawam browseable = yes, read only = yes, wyobshte wsichki parametric na yes, sluchi mi se dosega, ot linux-a, da wlqza w diskowete na tezi s 98, I edin komputyr s 95, no inache ot Windows, kym Linux, ne move da se widi nishto. Pomosht……

    Dobaqwah zapisi w registry na win98, za password, I mislq che oshte edin zapis, no pak ne stawa nishto. Po princip, drutigte komputri sa w edna workgroupa, a Linux-a, go slagam da e w nowa workgroupa. Komputyra s 98 wivda tazi workgroupa, I wliza w neq, malko bawno, no wliza. Ot tam se wivda komputyra s linux. No sled dosta opiti, mi e dawalo slednite syobshteniq. Ot syobshteniq, oshte kato shtrakna dwa pyti na komputyra, mi kazwa che “…Computer is not accessible…”, wtoroto koeto mi se e sluchwalo: “…//…/IPC I otdolu mi iska password” togawa sys kakwato I parola da slagam, nishto ne stawa. Probwah I s root pass, I s user pass, I bez pass, nishto, postoqnno dawa towa syobshtenie, oshte pri opit za wlizaneto w komputyra.

    A pyk drugoto, koeto uspqh da naprawq, e da wlqza w komputyra s linux, ot windows, no kato stignah do edna direktoriq, koqto hem q bqh syzdal na linux, pak me sprq, no ne si spomnqm kakwo tochno syobshtenie mi izwede.

    Ami towa e, probwal sym I s Putty(ot Win, kym Linux), no mi dawa “Connection refused. The network is busy”



    Poneve, rabotq w komputyrna zala, no uchebna, a ne game klub, ta uchenicite dosta se pokazwat, koj kakwo znae. Az mislq , che move, no ne sym siguren, dali move pri restartirane na kopmutyr ot mrevata, kato si zaredi windows, toj da si zaredi nastrojkite, kato fajlowe, desktop, I t.n.? A syshto move li I da zabranqwam da se wivdat flopitata na kmputrite s windows, ot linux-a? I po princip za client/server mreva, koe mi trqbwa WINS, ili DNS, ili I dwete. To mai ednoto bez drugoto ne moveshe ili neshto takowa….



    Blagodarq WI za wnimanieto,

    Pozdrawi

    Momchil Atanasov






  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    19
    #2

    SAMBA i wsichko okolo neq ne stawa

    Trqbwa da pusnesh samba servera

    Vij ot servicite dali ti e pusnat






  4. Member
    Тук е от
    Mar 2001
    Мнения
    160
    #3

    SAMBA i wsichko okolo neq ne stawa

    Ako oshte se interesuwash, postni edin posting i shte ti obqsnq..

    kato za nachalo si sloji po nowa samba - weche ima 2.2.3a i wij w smb.conf:



    "security = user" - ako e taka trqbwa da wlizash w windowsite sas syshtiq user i domain (a ne workgroup), kakawto imash na linuxa, t.e. trqbwa da naprawish useri w passwd i smbpasswd , za da izpolzwash domain model

    Ako pak e na "share", togawa wse edno linuxa ti e edno 98 ( grubo kazano ) i naqmash problemi - polzwai workgroup na klientite



    "domain logons = yes" - osobeno wajna shtom klientite ti sa 9x



    A, i se uweri che e pusnata sambata :

    ps aux | grep mbd - trqbwa da widish smbd i nmbd





    ---------------

    "Nie mojeshtie , wodeni ot neznaeshtite, wyrshim newazmojnoto, za kefa na neblagodarnite ,i sme prawili tolkowa mnogo, s tolkowa malko, ot tolkowa dylgo wreme, che sme se kwalificirali da prawim wsichko ot nishto."

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Fuji 12ka za okolo 1500lv
    От goro21 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 21
    Последно: 26-04-12, 16:14
  2. Koj predlaga LAN Internet okolo MVR
    От BMW във форум Мрежи
    Отговори: 3
    Последно: 22-12-03, 01:05
  3. ful screen na flash??? kak stawa w IE??
    От stan4o във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 6
    Последно: 21-06-03, 16:55
  4. 5.1 kolonki okolo $100
    От gabarko във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 11
    Последно: 18-12-02, 20:43
  5. Samnenia okolo Unreal 2...
    От LordOfEvil във форум ИГРИ
    Отговори: 1
    Последно: 23-11-01, 18:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе