Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 29

Distributzia

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    1,200
    #1

    Distributzia

    Preporacaite mi niakoia distributzia.Za sega sam se sprial na Mandrake 1.0{Air}.Za utochnenie tova she mi e parvia pat pred linux :-)




  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2001
    Мнения
    801
    #2

    Distributzia

    Ами REDHAT 7.2 или Mandrake 8.2. Тези май са най-"user-friendly" linux дистрибуции. Втората не съм я пробвал обаче била даже по-шарена и от redhat.




  4. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    347
    #3

    Distributzia

    Мой познат е "луд" по SUSE и никакви "червени шапки" не признава, но аз нямам впечатления от тази дистрибуция.




  5. Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    138
    #4

    Distributzia

    Ami pyrvo kazi za kvo sha go polzash toja Linux i kva rabota sha se vyrshi s nego pa sled tva pitai.



    Ako e za server po dobre neshto ot roda na Slakware a ako e za home s cel Windows zamestitel po dobre Mandrake




  6. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    226
    #5

    Distributzia

    <font color=red>SuSE</font id=red> mom4eta, tova e nai userfriendly distributsiata. sega na 22.04 izliza 8.0 sas kde3 i samo 4akam da se poiavi na ftp-to. ina4e SuSE-to si ima edin tool yast koito ulesniava mnogo ne6ta prosto brutalno. az otkakto ia otkrih taia distributsia i ne sam i pomislial za druga ve4e...



    <font color=red>PECUNIA NON OLET</font id=red>




  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2001
    Мнения
    118
    #6

    Distributzia

    Emi kvo da kaja )

    Vseki polzva kakvoto mu haresva , no zapomnete edno neshto. Serioznite neshta ne sa napraveni da sa user friendly, a da sa stabilni. Dosega ne sum vidial neshto koeto e User Friendly da e stabilno - niamam predivid rabota za 1-2 sedmici, a za meseci i dori godini bez da spira






  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #7

    Distributzia

    Az polzvam MS Linux mnogo dobre si e, i Heroes 4 vurvi...










  10. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    1,200
    #8

    Distributzia

    Takaaa....znaci Linux-a e za Server na mrega i prez nego she minava net-a na cialata mrega tai che iskam da e stabilno, no az sam palen indianec i do sega pred Linux ne sam siadal i ne znam za kakvo stava duma ta za tova se spriah na Mandrake:zashtoto bilo nai-lesno...pone taka mi kazah pak sega tova dali e taka az ne znam...Samo vednag biah slogil edin Red Hat 5.0 i izdargah s nego tochno 2 casa i sled tova imashe format no sega se obrazovam po slucaia zashtoto s toia Linux shte se varshi vagna rabota.Misalta mi e takava:shte administriram mrega i imam edno PC s XP i she vzema oshte 1 za Linux-a s cel da e po stabilno i da me ulesni za administraciata.Cakam preporaki za distribuciite.Za sega sam reshil ili Mandrake 8.2 ili Slackware no tova reshenie shte se promeni ako me ubedite v obratnoto




  11. Novice
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    8
    #9

    Distributzia

    Abe az kakvo da kaja kato sam nov vav tozi forum preporachvam ti da si izbereshe SkackWere 7.1 moje da e star ama si go buva Ako ne mojesh da mushenesh Edno FreeBSD ili Edin DEBIAN tva e ot mene




  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    1,200
    #10

    Distributzia

    Slackware 8.0 she sloga.




  13. Novice
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    8
    #11

    Distributzia

    ammmm kakto iskash ama ako shte slagash slack sloji si 7.1 mnogo e po dobra ot kolkoto 8.0 no kakto ti si reshish taka che kakto si reshish nali ti kazah spored men ako e za slack 7.1 e nai-dobra




  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    1,200
    #12

    Distributzia

    A kakvo mogesh da mi kagesh za DEBIAN?




  16. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    1,098
    #13

    Distributzia

    Nachi Az za linux gledam mnogo da ne se obajdam ama predi den dva si instalirah edin slackware za da vidia za kakvo stava duma i kakvi sa mi nabludeniata ot dva dena igrachka s nego...

    predimstva:

    Izkluchitelno lesen e za nastroivane na mrejovite uslugi kato routing shaper web server chat relay i drugi tam neshta...

    stabilen e do tolkova do kolkoto ne se opitash da pravish gluposti s root acaunt ..



    nedostatuci:

    Mnogo slojna instalacia na dopulnitelen software dosta neshta ne trugvat poradi facta che ne sa praveni za nego da mu podkarash grafichnata systema za karta deto ia nima po default e napravo za hiper experti...

    updeita na pakige fileovete sushto e dosta gaden i slojen ne podurja rpm distributivi i triabva da gi convertirash pa posle triabva i da gi kompilirash abe vuobshte dosta trudoemko..





    Moita preporuka e da se spresh na debian ili na SUSE po specialno zaradi vuzmojnostta za avtomatichen updeit na systemata bez da se nalaga restart izcialo podurjat podmiana ma moduli i driveri bez da se restartira mashinata instalaciata na kakvoto i da e se sustoi v 3 -4 komandi dokato pri slacware tova opredeleno ne e taka....

    Software za debian i SUSE navsiakude za slackware pochti nishto povecheto ot proizvoditelite na hardware veche ne si praviat truda da go podurjat.....



    http://www.rootbg.com

  17. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    1,200
    #14

    Distributzia

    Ivane kakto si kazal v predimstavata che e dobar za root i taka natatak s mregite, ta na men za tova shte mi triabva.Nedostatacite pochti ne gi razbrah zashtoto ot linux ne razbiram ama hitch!Losho vse pak ako i drugite distribucii koito si mi preporazcal da sloga sa sashto taka za administrirane na mrega she se navia na Debian ama za sega i ti mi kazvash che Slack e super za mrega.




  18. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    1,098
    #15

    Distributzia

    debian se administrira dosta lesno i vsichko svurzano s mreji e sushto tolkova lesno kolkoto i na slackware a i celia soft ti e v rpm format koeto go pravi super lesen pri instalirane na novi driveri ...

    shtoto rpma e kato setup za windows...

    http://www.rootbg.com



    Edited by - ivan на 18/04/2002 20:59:23

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе